Nový hráč

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Nový hráč

Příspěvek od Mate00 »

Mám v plánu začít zde hrát, zatím jsem si přečetl vše o hře na stránkách, pravidla a podobně... Zde bych rád postupně dával doplňující otázky na případné nejasnosti.

Prozatím by mě zajímalo, kam se obrátit ingame, pokud bych měl nějaké technické problémy způsobené začátečnictvím (NWN je pro mne novinka), pokud mám vůbec někoho ingame obtěžovat a nešetřit si to spíš sem.

A jako druhá věc - jak moc velkou zpětnou vazbu mám očekávat od DM? Jinak řečeno, mám častěji počítat s reakcí okolí, nebo se mám spíše spoléhat na vlastní RP a reakce NPC "pouze v mé hlavě", jak tomu bylo v předchozích hrách, kde jsem RP provozoval? (opakuji, z toho, co jsem zatím viděl na stránkách nemám dostatečnou představu ohledně množství naráz aktivních hráčů a DM a tak četnosti jejich zásahů.

Samozřejmě uvítám i jakékoliv další typy do hry (ať už ohledně chování, nebo technických záležitostí).
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový hráč

Příspěvek od Pipi_CZ »

Mate00 píše:Mám v plánu začít zde hrát, zatím jsem si přečetl vše o hře na stránkách, pravidla a podobně... Zde bych rád postupně dával doplňující otázky na případné nejasnosti.

Prozatím by mě zajímalo, kam se obrátit ingame, pokud bych měl nějaké technické problémy způsobené začátečnictvím (NWN je pro mne novinka), pokud mám vůbec někoho ingame obtěžovat a nešetřit si to spíš sem.

A jako druhá věc - jak moc velkou zpětnou vazbu mám očekávat od DM? Jinak řečeno, mám častěji počítat s reakcí okolí, nebo se mám spíše spoléhat na vlastní RP a reakce NPC "pouze v mé hlavě", jak tomu bylo v předchozích hrách, kde jsem RP provozoval? (opakuji, z toho, co jsem zatím viděl na stránkách nemám dostatečnou představu ohledně množství naráz aktivních hráčů a DM a tak četnosti jejich zásahů.

Samozřejmě uvítám i jakékoliv další typy do hry (ať už ohledně chování, nebo technických záležitostí).
Osobně ve hře vyhledávám nováčky, abych je nějak zavedl do EQ, NWN a podobně. Momentálně jsem ale v částečné neaktivitě. Každopádně, když mne uvidíš ve hře (spíš ale asi moc ne), klidně napiš.

Jsou tu určitě i další, kteří se podobně jako já zajímají o nováčky.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Technické problémy patří obecně do této sekce, občas stačí se zeptat po tellu nějakého hráče

Jinak pár užitečných rad najdeš zde:
viewtopic.php?t=2753
viewtopic.php?t=2752
viewtopic.php?t=2492

U DM... vesměs nejsou, ale reaguj jak kdyby ty NPC mohla být živá... samozřejmě u složitějších situací (např. hlášení u stráží) je třeba mít DM po ruce.

Jistě se ti ozvou další, z vyšších šarží, povolanější.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

Tak nějak doufám, že budu mít dostatečný prostor na osahání si technické části hry... Takový to zmatený pobíhání, testování interface, animací, maker atd atd... Teď když nad tím tak přemýšlím, tak tohle asi můžu provádět v základní lokaci, před uvedením postavy do světa :D (chtělo by to odnaučit se používat smajlíky a nahradit je ** formou... to bude trvat než si na to zvyknu i podvědomě :D)
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

Díky oběma.
Naposledy upravil(a) Mate00 dne 25. 5. 2011 22.49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Mate00 píše:Tak nějak doufám, že budu mít dostatečný prostor na osahání si technické části hry... Takový to zmatený pobíhání, testování interface, animací, maker atd atd... Teď když nad tím tak přemýšlím, tak tohle asi můžu provádět v základní lokaci, před uvedením postavy do světa :D (chtělo by to odnaučit se používat smajlíky a nahradit je ** formou... to bude trvat než si na to zvyknu i podvědomě :D)
Na prvotním kameni si toho můžeš vyzkoušet mnoho. :smile:
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

S technickou casti ti muzu klidne poradit i ja, NWN docela znam. Co se tyka EQ samotne, tak jsem take spis novacek, ale nejake zakladni dotazy bych ti snad zoodpovedet dokazal.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

Nalk píše: Jinak pár užitečných rad najdeš zde:
viewtopic.php?t=2753
viewtopic.php?t=2752
viewtopic.php?t=2492
Jo, tyhle jsem už procházel, jen mi zatím moc nepasují do představivosti, když zatím nevím jak to vlastně bude vypadat :biggrin:
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 378
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Příspěvek od Rodrigo »

pokud potřebuješ ukázat základní věci v říši tak napiš. IG Nordarie Kyrolská.
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Osobně doporučuji začít hrát, zkusit a pak se ptát, nikdo ti hlavu neutrhne ve hře.. Když tam uvidíš mě (tedy Veryu, Sirael nebo Alessu) klidně se ptej a pokusím se ti pomoci jako ostatním.:)
LordAladar
Příspěvky: 137
Registrován: 5. 8. 2009 20.39
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordAladar »

taky se pridavam, me ooc pomoc nevadi :-) kdyby neco Vracas je k sluzbam
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Podle mě není problém napsat komukoliv :bigwink: buď dostaneš odpověď ve formě : nevím , jsem tu také nově.… nebo ve formě odpovědi na otázku :smile:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

...a nebo to s tebou ten člověk taky nebude chtít řešit :bigwink:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

A nebo si zapni singleplayer a zkus se kousíček prokousat, ne kvůli příběhu, ale abys pochopil jak se hra vůbec systémově ovládá.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

Hmmm... Z toho co jsem četl je EQ stejně dost změněná ne? Jinak teda pokud bych chtěl s něčím poradit... Je třeba psát koknkrétně někomu tellem? Není tam nějakej OOC globální kanál, do kterýho bych moh napsat, takže by na to mohl zareagovat kdokoliv s momentální náladou mi pomoci? (v opačném případě si asi napíšu vaše jména a primárně se budu obracet na vás :biggrin: )
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Mate00 píše:Hmmm... Z toho co jsem četl je EQ stejně dost změněná ne? Jinak teda pokud bych chtěl s něčím poradit... Je třeba psát koknkrétně někomu tellem? Není tam nějakej OOC globální kanál, do kterýho bych moh napsat, takže by na to mohl zareagovat kdokoliv s momentální náladou mi pomoci? (v opačném případě si asi napíšu vaše jména a primárně se budu obracet na vás :biggrin: )
Ten kanál tam je, ale používat ho smí jen DX. (čti PM)
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

O kanálech a možnostech komunikace na EQ:
https://www.equilibrie.cz/jak_hrat_rp_05.php#a1
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

LindacpAG píše:O kanálech a možnostech komunikace na EQ:
https://www.equilibrie.cz/jak_hrat_rp_05.php#a1
Jak jsem psal výše, přečet už jsem prakticky všechny články co na stránkách jsou :biggrin:
Šlo mi o to jestli tu není nějaká jiná forma než pro mě nepoužitelný Shout - což teda není -> problémy budu psát tellem a sem...
Mate00
Příspěvky: 16
Registrován: 25. 5. 2011 22.13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mate00 »

Další věc, kterou rozvažuji než mi přijede sestra z Prahy a doveze mi NWN, abych mohl začít hrát :biggrin:

Rozmýšlel jsem nad postavou, kterou budu vytvářet - dokud si neprojdu aspoň část světa, netroufám si vytvářet postavu původem z Desky... Ale zajímalo by mě jestli si můžu troufnout vytvořit postavu mága - jak říká popis: "Hrát čaroděje vyžaduje od hráče jistou inteligenci, pakliže si nejste jistí zdali zvládnete vést polemiky o mnohovesmíru a podobně tak zkuste spíše hrát zaklínače. " - stačí mi selský rozum, nebo to vyžaduje i dostatečnou znalost světa?
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Řekl bych, že selský rozum stačí. Hlavní je chuť hrát čaroděje tak, jací čarodějové jsou - že kouzla studují systematicky a do jisté míry vědecky. Pokud chce člověk jen klikat na kouzlíčka a nic moc ničím okolo se nezabývat, pak je pro něj zaklínač.

Ale pokud máš chuť být čarodějem a trochu u hry i přemýšlet, určitě to zkus.

Ehm.. no i zaklínač se dá samozřejmě hrát přemýšlivě... aby to z mého vyjádření nevypadalo, že to jsou idioti.. :) … ale idiotský čaroděj by nefungoval :D
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět