Hra Pavla Urbana

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno

Jste spokojeni s hrou Pavla Urbana?

Jsem spokojen, jeho hra mi vyhovuje
16
35%
Nejsem spokojen, neuzavrene questy, presilene potvory, obrovské naroky na hru ostatnich hracu
7
15%
Souhlasim s bodem 2 a nechi aby byl DM
23
50%
 
Celkem hlasů: 46

Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Nechci rejpat, ale nechcete si to řešit vy dva mezi sebou přes PM? Myslím si, že tohle je o hře a přístupu Pavla ne tomto.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Pokud se chceš dohadovat a máš v úmyslu dojít k nějakému cíli, a ne jen provokovat, nebo nabírat příspěvky nebo já nevím co, pak ------>PM
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Já jsem pochopil stanovisko týmu a Pavla tak, že prostě neodejde, takže si myslím, že je lepší hledat tedy konstruktivní řešení s tím jak to je... a tedy nadále po sobě neplivat a zkoušet hrát spolu. Ovšem chce to snahu z obou stran - od tebe Pavle a od nás hráčů.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Tak snad se nečeká, že starší hráči a aspiranti budou říkat pravdu, za kterou by pak mohli přijít o své bonusy. :megalol: Zašíku nebuď naivní, to chlap může být, jen když je na i v ní. :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Jasně, určitě to musí být tím, ne třeba tím, že může člověk mít jinej názor že? :bigwink:
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Tak teď jsem získal velmi intenzivní pocit, že jsem celou tuhle diskusi absolutně nepochopil. Já si myslel, že je to o tom, že se některým hráčům Pavlovy questy zdají těžké.
Scrappy
Příspěvky: 171
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Porovnání

Příspěvek od Scrappy »

K zamyšlení: Imploze TO 43, ab 60 a ac 70 - klerik s moudrostí 40 + epické zaměření na evokaci + např. kombo s monkem +x … co jsem jen tak v rychlosti zkoušel, tak imploze s takovým TO je dosažitelná na 27 lvl, ale ac a ab zamrzá .. kolem 60 se ab pohybuje s klerikovým FB a doménou války + 12 do síly z předmětu na +- 30 lvl..
Imku na magii co dané monstrum z odposlechu mělo je zbytečné rozebírat.
Sejvy kolem 40 se dají vytáhnout na 27 lvl s tím, že se zaměřujete pouze na ně + spellcraft... nebo i bez jeho zaměření a pomůžete si ochranou před kouzly apod. spelly + song, ale furt je to 20lvl+

Vzal jsem jen tenhle případ a chtěl ukázat, jak je to trochu mimo zdejší měřítka, věština postav se pohybuje v lvlech do 20. A proto bych se i přikláněl pro přehodnocení těhle čísel u některých bestií a osobně bych jim raději přidal o milion HP víc aby to bylo trochu přijatelnější a ne vidět první AB, zjistit, že je imuní vůči magii a hned kroutit za PC hlavou, ikdyž to má být neporazitelná bestie, je přijemnější vidět ab 40, které je snadno dosažitelné i na nižším lvl než nechat do sebe mlátit wywernu. (Sám se občas divím, že se někteří hráči vrací na místo, kde je něco podobného zabilo)

K těm NPC ještě jeden příklad, když hrajete DM za mágy, myslím, že je trochu zbytečné brát si na PC lvly 45+, pokud teda vám nejde jen o jejich smrt - znemožníte tak counterspell a jiné akce PC mágů/atd. a tak dát ostatním členům v družině čas aby se stáhli a vůbec, celkově se tím bere šance nějaké možné záchrany z umu postav (hráčů) a jen se popravuje.

Osobně jsem pro vyváženější spawny bestií, protože ikdyž se má hrát charakter, nějakej pud sebezáchovy apod. jsou tyhle čísílka v NWN trochu víc podstatná, hlavně když už se schyluje k nějakému střetu.

- pak jak jsem psal jinde, jsem pro spawny o menším počtu, dnes se mi stalo, že se jdu mrknout do lesa jak je to s těma démonama - lag a stojím kousek od hromady zmetků a letí do mě zase IGMS

V podstatě jsem chtěl jen poukázat na tohle, berte to jen jako můj postřeh a trochu porovnání v číslech.
Prej smazán
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

K těm HP... zranění je ve hře zranění, zpomaluje, nedovoluje používat zbraně, helmy atd. Dá se k němu přijít docela snadno a léčí se trochu jinak (hlavně jinou motlitbou), v chrámu se za to obvykle platí.

HP, jsou prostě jen HP, je to jakási stupnice odolnosti postavy... kdy se její káča dotočí. Osobně mám dokonce postavu, která, když přijde o 2/3 HP, začne být silnější a obratnější a dostane bonus k akrobacii :smile:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Porovnání

Příspěvek od Selvagion »

Scrappy píše:Vzal jsem jen tenhle případ a chtěl ukázat, jak je to trochu mimo zdejší měřítka...
Osobně si dokážu představit docela dobře quest, jehož řešení musí být mít jiné, než jednoduše jít a tu věc umlátit. A v takovém případě bych se asi taky pojistil, že tu věc opravdu nikdo ne celém serveru neumlátí, dokud nebudu chtít.
LordAladar
Příspěvky: 137
Registrován: 5. 8. 2009 20.39
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordAladar »

no jo, ale co kdyz ta vec ti chce znicit postavu, cele si to DM pekne vymysli a vysledek je perma smrt hrace, coz asi u sebrani duse nastane co?
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Pavel zůstane Pavlem. Další topic pro zbytečný pláč a zbytečné vyřizování osobních křivd. Něčí představa, že podobný topic Pavla změní, je velice naivní. Pavel je kontroverzní, ale lepší je kontrovezní DM než žádné DM.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

LordAladar píše:no jo, ale co kdyz ta vec ti chce znicit postavu, cele si to DM pekne vymysli a vysledek je perma smrt hrace, coz asi u sebrani duse nastane co?
Pak zůstávají dvě otázky:

1. "Udělalo to DM bezdůvodně?" (pokud ne, občas tu prolétne něco o "nesení následků svého jednání")
2. "Jak z toho vyváznout?" (nějak to půjde, samotná v tom ta postava není pravda?)
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Hawkeye píše:Pavel zůstane Pavlem. Další topic pro zbytečný pláč a zbytečné vyřizování osobních křivd. Něčí představa, že podobný topic Pavla změní, je velice naivní. Pavel je kontroverzní, ale lepší je kontrovezní DM než žádné DM.
Nejlépe je nekontroverzní člověk a větší tým. Bohůmžel nemůže jistojistě ověřit, co by se stalo, kdyby Pavel složil post, ale myslím si, že situace by byla lepší. :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Já si zase myslím, že když se nebude brblat na Pavla bude se brblat prozměnu na někoho jiného. Není na světě člověk, který se zavděčí všem lidem.. takže ve výsledku se stále bude brblat. Osobně nevím co by bylo nebylo, kdyby Pavel DM nebyl (a takové uvažování je podle mě krapet zbytečné)
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Muj nazor je jasny. Odstup Pavla z DM postu by byl nejlepsi. To se ale nestane.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Lassair píše:Já si zase myslím, že když se nebude brblat na Pavla bude se brblat prozměnu na někoho jiného. Není na světě člověk, který se zavděčí všem lidem.. takže ve výsledku se stále bude brblat. Osobně nevím co by bylo nebylo, kdyby Pavel DM nebyl (a takové uvažování je podle mě krapet zbytečné)
Delal se snad nejaky topic nekdy proti jinym DM? Ja si nikdy zadneho nevsiml.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Nevím jestli dělalo ale co vím jistě je, že brblalo se minimálně stejně:)
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Lomylith píše:Delal se snad nejaky topic nekdy proti jinym DM? Ja si nikdy zadneho nevsiml.
Proti CMkovi a proti Piti. Nutno dodat, že skrz Pavla těch stížností bylo vícero a odešlo nakonec X hráčů. U předchozích dvou nikdo neodešel, pokud vím (tedy krom asi Wendigo apod., kteří tím ztratili podporu).
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 378
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Příspěvek od Rodrigo »

Když vidím že Pavel je na výpravě s skupinou tak si jen říkám kolikrát si hebnu. Z RP hlediska nejde udělat to že když Pavel přijde do akce s skupinou tak se otočit a stáhnou.
Osobně Pavle a úkoly jsou neřesitlené a každý pokus o řešení je jen hebnutí a dost často na cesta na DS.
Nedivím se lidem že akce dohodnuté předem při přichodu Pavla do hry ruší. Take mí přišla zprava že končíme/rušíme/přesováme je tu Pavel.


Tak ale zase abych nebyl uplně kritik tak jsem viděl že tak někdy na začátku MUMI to bylo dobré, připadně to s Drouwy na ostrově.
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2790
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Příspěvek od Ogar »

Lomylith píše:Opravdu?.) Kdyz te zabil implozi s TO 43, tak si rikal neco jineho :bleh:
Ja osobne Pavla jako DM nechci. Kvuli Pavla odeslo mnoho hracu a nekolik DX.
souhlasím..
Zamčeno