Klerické domény

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Klerické domény

Příspěvek od Lomylith »

Chtěl bych se zeptat DM zda neuvažují o tom, že pro každého boha na EQ by byla nějaká doména. Třeba Hargud by měl smrt a zlo atd..Ajris zase léčení atd. Myslím, že by se klerik hned hrál jinak. Takhle se dají udělat opravdu silná spojení domén.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Tohle se mi líbí, to rozhodně stojí za zvážení.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Ne.
Pokud by tohle bylo, muselo by být zavedeno taky pravidlo toho, že nesmí vznikat noví bohové, což mi moc na EQ nesedí, vám ano?
Jinak si budu chtít udělat klerdu s doménama.… já nevím... Magie, Klam. A budu říkat, že je to bůh "Stínovač", který má velmi v oblibě ošalování svých nepřátel pomocí mocných kouzel.

Pokud by toto prošlo, nemohlo by to způsobit nic jiného, než příval nových bohů, což samo o sobě není špatně, ale mělo by to být jak u Solara, Bůh by měl mít mnoho přívrženců, takhle by měl každej klerda svýho boha, nikdo by ho neznal a hře by to neprospělo.

Leda, že by se ještě přidaly bonusy pro kleriky za počty přívrženců jejich bohů (A u Nyrtis za jejich snahu :bigwink: :biggrin: ), ale to v praxi není příliš proveditelný.

EDIT: Většina hráčů, pokud chce opravdu hrát klerika už existujícího boha, přispůsobí tomu i skladbu postavy tak, aby to byl co nejlepší klerik toho boha. Pokud si hráč udělá klerika Ajris, co nebude mít doménu léčení... inu... nejspíš to nebude ani dobrej hráč klerika jako takovýho, čímž nechci nikoho urážet, je to jen obecně, samozřejmě, že klerik Ajris se dá hrát i bez domény léčení a nepochybuju o tom, že i velmi dobře.
Naposledy upravil(a) George dne 5. 12. 2012 15.41, celkem upraveno 1 x.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Já už se na tohle myslím kdysi někde ptal a odpověď zněla hodně neurčitě, že to snad někde v nějaké rozpracované fázi je, ale...
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Já bych řekl že volba domén odpovídajících bohu kněze by měla být na tomto serveru samozřejmostí a pro DM je určitě docela vypovídající, když uvidí postavu, která je má jen nakombené a jejímu vyznání neodpovídají.

Třeba se to pak projeví i v reakcích boha...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

EQ razí svobodný přístup k bohům, k ničemu hráče nenutí, mohou mít pro své postavy i zcela smyšlené ne-EQ bohy a mohou kouzlit všechna kouzla a brát si jakékoli domény. Zavedení povinnosti určitých domén pro již definované EQ bohy bych vnímal jako plus, snížilo by to počet nesmyslů, ale silné buildy by se objevovaly dále, jen s jinými než EQ bohy. Otázkou je, zda by mezi hráči převládla touha po síle, nebo po zapojení do reálií EQ a jestli je pro EQ lepší, aby hráči hráli EQ bohy (výhodou je hlubší a zajímavější interakce se světem), nebo ne-EQ bohy (výhodou je, že by nekompetentní hráči neničili svou hrou image EQ bohů).
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Spíš bych zúžila výběr na určité domény pro určité bohy.. například následkyně bohyně Ajris by asi neměla mít zlo a ničení, stejně jako třeba Hargud dobro.. Podobně bych to provedla i s kouzly (pač vidět služebníka dobrého boha co jde lovit medvědy stylem "zabij živé"…"zabij živé.." mi fakt moc nesedí a pak je odpovědí oblíbené "Systém to umožnuje tak co")
Béééé...
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Stejně, kdo si to bude chtít mermomocí okecat, ten si u toho boha stejně najde nějakou skulinku aby tu danou silnou doménu mohl mít (sice asi ne zlo u solara, ale zlo zase není tak OP). Takže teď je to takhle, a když se to změní tak jak tu bylo řečeno, jen se tu vyrojí spousta nesmyslných "bohů" vymyšlených jen proto aby byly přístupné ty a ty domény
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Tento systém znám a je skvělý. Systém však není vše. EQ je pověstná svými omezeními. Co takhle přestat řešit a zavádět další omezení a spíše dumat a přemýšlet nad zkvalitněním hry?

Co má toto omezení za prospěch? PB vždy byly a budou. Má někdo PB? Štve tě to? Udělej si ho taky. Raději však potkám PB, hráče který pěkně hraje svou postavu, než něco osekaného, co svou postavu nehraje.

Spíše bych se zamyslel nad tím, jaká kouzla klerici používají v rámci svého boha. Už jsem viděl Solarova klerika, jak kouzlil harm, destruction atp. WTF??

Chápu, viděli jste to na efu, ale efu je od základu jiný server. EQ je diametrálně odlišná a vůbec se nedá v některých ohledech srovnávat.
Naposledy upravil(a) dráp dne 5. 12. 2012 15.53, celkem upraveno 1 x.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Já bych to nenařizoval, já bych to spíše jen zveřejnil a ať se hráči zařídí jak chtějí. To není nijak proti ražení EQ a její svobody. Kdo si pak nakliká nějaké nesmyslné domény, nemůže se divit, že na něho bůh prdí.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Tak o novém bohu se musí říct nejdříve DM a pak ho musí schválit ? Nebo se pletu?
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Lomylith píše:Tak o novém bohu se musí říct nejdříve DM a pak ho musí schválit ? Nebo se pletu?
Je dobré také dodržet některé doporučení a rady pro tvorbu božstva:
Před tvorbou božtva si přečtěte mechaniku jak funguje božská moc a jak je propojená s uctíváním božstva.
Přečtěte si i seznam božstev a teprve pokud zde nenajdete boha dle vašeho gusta (gusta vaší postavy) vytvořte jej.
Božstvo detailně propracujte, jeho historii, podobu, motivace, přesvědčení, znak, metody a postupy, domény atd... a s profilem božstva kontaktujte některého WB. Pokud se nebude jednat o tajného boha bude jeho profil vystaven na fóru.
Bohové na Equilibrii stojí zcela mimo koloběh života a smrti jenž je zajištěno Srdcem života.
Dobré, tedy ne nutné
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Woxa píše:Já bych to nenařizoval, já bych to spíše jen zveřejnil a ať se hráči zařídí jak chtějí. To není nijak proti ražení EQ a její svobody. Kdo si pak nakliká nějaké nesmyslné domény, nemůže se divit, že na něho bůh prdí.
Tak o domenách to jen není Woxo. Já za Awrixela a vůbec všechny kněze co jsem hrál jsem skoro každý den dělal nějaký rituál a znesvěcoval co se dalo. Přes oběti hráčů, až po oběti NPC a monster.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Lomylith píše:
Woxa píše:Já bych to nenařizoval, já bych to spíše jen zveřejnil a ať se hráči zařídí jak chtějí. To není nijak proti ražení EQ a její svobody. Kdo si pak nakliká nějaké nesmyslné domény, nemůže se divit, že na něho bůh prdí.
Tak o domenách to jen není Woxo. Já za Awrixela a vůbec všechny kněze co jsem hrál jsem skoro každý den dělal nějaký rituál a znesvěcoval co se dalo. Přes oběti hráčů, až po oběti NPC a monster.
To podle mě taktéž není příliš vhodný postup. Dělat něco dokola. Je lepší spíše dělat společné rituály ve více lidech a né je dělat jak na běžícím páse. Spíše větší a občas.

Zrovna u znesvěcování bych byl opatrnější. Platí zde pravidlo méně je více.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Lomylith píše: Tak o domenách to jen není Woxo. Já za Awrixela a vůbec všechny kněze co jsem hrál jsem skoro každý den dělal nějaký rituál a znesvěcoval co se dalo. Přes oběti hráčů, až po oběti NPC a monster.
Tak jasně, není to jen o doménách, ale pokud si klerik vezme ty příslušné a ne ty co jsou nejvýhodnější, už to mnohé vypovídá.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

Tak po dnešku, co jsem zažil, jsem rád, že nejsou klerické domény, protože toto je hnus.

DM nechtějí PB, ale tvoří nedostižné dungy.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2786
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Příspěvek od Ogar »

Strigo píše:Tak po dnešku, co jsem zažil, jsem rád, že nejsou klerické domény, protože toto je hnus.

DM nechtějí PB, ale tvoří nedostižné dungy.
souhlasím.…
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Já si myslím, že pro každého boha doména je.
Je na každým, aby si šáhl na své svědomí. Myslím si, že není těžké odhadnout, ke komu které domény patří.


(A jen okrajově doporučím si tohle pořádně naplánovat, protože když pak konvertujete na jinou víru, ke které se ta a ta doména nehodí, jsou vám hned ta tam... a jste bez domény! :no: :biggrin: )
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Strigo píše:Tak po dnešku, co jsem zažil, jsem rád, že nejsou klerické domény, protože toto je hnus.

DM nechtějí PB, ale tvoří nedostižné dungy.

Ne Dm nechtějí aby šlo všechno vyrubat ve dvou a čistě jen na systém, holt RP :smile:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

Hawkeye píše:
Strigo píše:Tak po dnešku, co jsem zažil, jsem rád, že nejsou klerické domény, protože toto je hnus.

DM nechtějí PB, ale tvoří nedostižné dungy.

Ne Dm nechtějí aby šlo všechno vyrubat ve dvou a čistě jen na systém, holt RP :smile:
to co jsem zažil dneska by nešlo ani v deseti
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Odpovědět