Železná říše: Mithallir

Co lze zaslechnout v různých částech Desky od prostého lidu

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master, DS ve zkušební době

Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Železná říše: Mithallir

Příspěvek od Ungo »

V Mithalliru se po letech konala další veřejná mše Paní noci. Účast byla nečekaně hojná a tentokrát se nesla v trochu netradičním duchu, protože její kněžka se dotkla více témat, které sužují Železnou říši a přátelsky mluvila i k ostatním dobrým bohům. Mezi lidmi se šušká o tom, že zázemí pro mši pomohly postavit stráže a dokonce i několik vojáků elitního armádního oddílu. O pořádný rozruch se pak postarala početná jednotka strážných. Zprvu se zdálo, že obkličují útes, kde se mše konala, aby pak v zápětí za nimi, jako by se nechumelilo, přikráčel sám král Nargien I. Atmosféra byla velmi uvolněná, a to od pohledu i pro krále, který se zdál být dobrém rozmaru.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2784
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Železná říše: Mithallir

Příspěvek od Ogar »

Mithallirem se už stihlo roznést, že jakási chrabrá skupina dobrodruhů zasadila loupeživým skřetům na cestách konečný úder. Byli mezi nimi prý trpaslíci, kněžka Paní noci, jakýsi kmet a elfí lučišnice. Zejména trpaslíci prý měli pravidelně čistit cestu k trpasličímu městu a vyhnat z ní i otravné brouky. Obchodníci, ale i jiní se tak mohou odvážit vyrazit po cestě i bez velmi nákladných žoldáků nebo jiné ochranky. Přesto přeze všechno se však nedoporučuje cestovat za noci.
skřeti.jpg
skřeti.jpg (41.99 KiB) Zobrazeno 152 x
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2784
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Železná říše: Mithallir

Příspěvek od Ogar »

Už to bude několik týdnů, co byl prý popraven skřetí vůdce Škvíro. Údajně byl popraven na cestě u Železných vodopádů a je až ikonické, že právě tam se podle zvěstí poprvé objevil. Nachystal to tak osud, nebo kdo? Důležité je, že je mrtev a skřetí invaze na cestách tak definitivně zeslábla na úplné minimum a většina skřetů se stáhla do svých nor, alespoň nyní. Obyvatelé se však dozvídají jen kusé informace z odposlechu z otevřených oken, když si dobrodruzi nebo jim podobní vykládají u ohniště v podhradí nebo hospodě. Všeobecně jsou ale obyvatelé radši.
Skviro.PNG
Dokonce to popohnalo některé obchodníky, aby vyrazili opět bez větších strachů směr Arnagol a Hag Hargol. Mezi obyvateli se rozšířilo, že Hag je stále uzavřen veřejnosti a dovnitř se dostane leda obchodník, který má patřičný glejt. Těch je prý pomálu, ale i to málo přineslo nějaké zvěsti o trpasličím městě, které stojí za zmínku. Patří mezi ně například skutečnost, že gnómové již v Hagu bydlí a pomáhají trpaslíkům ve spoustě věcí a vývoji. Zdá se, že trpaslíci několikanásobně zvětšili objem nerostů ve svých síních a v kovárně se slavily velkolepé úspěchy. Všeobecně jsou trpaslíci na obchodní návštěvy různorodí, a to kus od kusu. Hargol se s novým vojvodou vnesl do povědomí skrze silnější restrikce a omezení. Někteří praví, že je to jeho tvrdou povahou, jiní zase, že má vlastně strach, a tak mu předchází na místo, aby mu čelil, až když přijde. To slovo "strach" však před trpaslíky nikdo nevysloví, protože by se se zlou potácel, tedy kdyby mu to situace vůbec ještě dovolila... důkazem budiž jeden bláhový ničema, který si dělal ze sekerníků před branou Hagu srandu, když ho nepustili dovnitř, a pak se do Mithalliru vrátil zmlácený natolik, že ho ještě teď dávají dohromady. Jak to tedy je a jsou všichni trpaslíci takoví? Spíše to vypadá, že je každý jiný, stejně jako lidé a chvíli trvá, než se někomu otevřou. Všeobecně jsou k ostatním rasám zdrženliví a nejvíce si rozumí s trpaslíky a gnómy. Kdy se však Hag otevře pro obyčejného člověka? To je zatím stále otázkou.
dwarf.jpg
dwarf.jpg (35.43 KiB) Zobrazeno 104 x
To by to ale nebylo pozdvižení, kdyby v čele s obchodníky nepřišla zvláštní událost. Dva urostlí obchodníci s olejem do lucerniček se prý ztratili na Západní cestě a jsou nezvěstní. Místo jejich zmizení se prý našlo, a bylo u nechvalně známých Železných vodopádů, místa mnoha podivností. Zajímavostí však je, že jejich stopy nikam nevedly... prostě, jakoby se vypařili, beze stop, na místě. Je to divné, protože to byli pořízci, kteří by si s takovým skřetem poradili raz dva. To snad odletěli?
obchodnik.jpg
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2784
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Železná říše: Mithallir

Příspěvek od Ogar »

Když se nad tím člověk zamyslí, tak ze severské osady v Ledových horách nikdy nechodily žádné pořádné zprávy, které by stály za povšimnutí a sem tam se ukázali seveřani v podhradí, kvůli obchodu. Tam však povědomí spíše končilo. V tomto případě však nějaký tulák či obchodník informace přeci jen přinesl...

Sever je prý neklidný, údajně se tam sešly severské kmeny, aby čelily jakémusi nebezpečí. Povídá se o Nekromantovi a černé nebo krvavé magii a seveřanech, kteří začali s intenzivnějším výcvikem ve svých řadách. Lid Mithalliru tato informace překvapila, neboť je zvyklý spíše na nemrtvé nebezpečí z jihu, ale ze severu? Podněcuje to různorodé klábosení u žejdlíku piva, ale i dobrého poháru vína, dokonce i mezi šlechtou. Může zastavit severská osada blížící se nebezpečí? Otázka, na kterou hledá nejeden obyvatel odpověď...
council.jpg
Zamčeno