Freedom of Movement

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Freedom of Movement

Příspěvek od Darthirii »

Smím se zeptat, jak je ve zdejších reáliích zakotveno použití kouzla Freedom of Movement? Dá se využít i pro pohyb ve vodě (sněhu, bažině) nebo slouží pouze jako magická ochrana před magickými efekty zpomalení a paralýzy?
Amber
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Nevím jak kouzlo, ale efekt FoM ve vodě ani sněhu nepomůže.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Efekt FoM mi nic neříká, kouzlo FoM poskytuje následující imunity (uvedené výčtem): Paralysis, Entangle, Slow, Movement speed decrease. Při pokusu o projítí vodou mi to píše "Immune to Slow".

Zajímá mě ale především to, jestli to jít má či nikoliv. Hledání ve starších příspěvcích mi pomohlo jen částečně. Viz. viewtopic.php?p=22240#22240 a viewtopic.php?p=22244#22244.
Amber
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Někteří z nás mají Freedom of Movement, aniž by zakouzlili kouzlo. Proto mluvím pouze o efektu. Ten se dal kdysi použít na "prolétání" vody bez zpomalení. Následovala úprava, která toto znemožnila.

Proto, pokud ti to píše "Immune to slow" a ty přesto ve vodě brzdíš, je to IMHO správně. Mělo by jít o stejný typ zpomalení, jaký máš při použití runy (featu) na zpomalení pohybu.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Nikoliv, nebrzdím. Stejně jako na mě nepůsobí feat zpomalení postavy, dokud jsem pod vlivem tohoto kouzla.

Dle pravidel (ze kterých předpokládám vychází i Kirros v mnou odkazovaném příspěvku) je to vlastnost: "This spell enables you or a creature you touch to move and attack normally for the duration of the spell, even under the influence of magic that usually impedes movement (…) The spell also allows the subject to move and attack normally while underwater (…)"*, ale přesto je věřím vhodnější se ujistit, zvláště pokud píšeš, že probíhaly nějaké úpravy tohoto efektu.

*) Překládám jako "Toto kouzlo dovolí vám, či osobě, jíž se dotknete, pohybovat se a útočit normálně po dobu trvání kouzla, a to dokonce i pod vlivem magie, jež ovlivňuje pohyb … Kouzlo také dovoluje cíli se normálně pohybovat a útočit pod vodou."
Amber
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ja se domnivam, ze Labir se snazil prave o to, aby FoM nerusilo efekt zpomaleni ve vode a v hlubokem snehu, takze je otazka, zda to neni bug. Vznikaly totiz takove nelogicnostri, ze se mag/klerik/zaklinac/zlodej ze svitku morfnul do pavouka a vesele si "plaval" nebo se brodil snehem jakoby nic, a to jen diky imce na slow …
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Chápu, že implementace FoM u některých tvorů je pouze systémová berlička pro volný pohyb v jejich přirozeném prostředí (pavoučí sítě, vzduch), ale já mluvím o kněžském kouzle "A voda se rozestoupila …", resp. zdali je takto chápáno i zde. Což je zjevně na delší debatu; zatím se tedy jeho používání ve vodě zdržím a nějak se někdo domluvte.
Amber
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

FoM ti dovoluje volný pohyb v nemagických situacích, kdy se lze hýbat aspoň trochu, vysvětli si to třeba odpuzovacím polem, které nutí věci ti jít z cesty (pokud to lze) a tím snižují odpor. Ohledně magický situací, paralýz a podobných funguje jako magická imunita. Potud je to tedy vcelku jasné.

Problém nastává právě v situaci, kdy nemáš permanentně ve hře soudného DM, aby takto zjednodušené chápání kouzla a efektu omezoval právě u bytostí typu pavouk ve vodě a tudíž se to zřejmě takto upravovalo. Může to být i labirův úmysl, že je efekt na bytostech patřičně omezený, zatímco kouzlu zůstala imunita na všechny druhy zpomalení. Bohužel je toto debata spíše o tom, zdali a jak to lze zneužít, než jak by to dle reálií být mělo.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Odpovědět