Detailní popisy postav

Pouze pro záležitosti ve hře

Moderátoři: Dungeon Servant, Dungeon Master

Odpovědět
photter
Příspěvky: 1404
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Detailní popisy postav

Příspěvek od photter »

//Detailní popisy postav

Sem můžete napsat rozšířený popis své postavy, aby ostatní postavy věděly, co vidí, slyší a cítí, když se vaší postavou blíže setkají. Patří sem opravdu jenom o popis, žádné životní příběhy, žádné OOC info a žádné vnucování ostatním, jaký to na ně dělá dojem.

Popisy tu nijak nekomentujte, takové příspěvky budou mazány.
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar

photter
Příspěvky: 1404
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Nae Gil - las

Příspěvek od photter »

Nae Gil - las
Je právě tak vysoká a štíhlá, jak se od elfky čeká. Jestliže je pohyb většiny elfů ladný a půvabný, ten její má obojího dvojnásobek – je bleskurychlý, přesný a bezchybně koordinovaný, přesto bez jakékoli nervozity či spěchu. Během hovoru chytí do ruky letící mouchu a nepřestane přitom mluvit a na stůl vyskočí aniž předtím pokrčila nohy v kolenou. Nezdá se, že by to pro ni bylo namáhavější, než napít se vína.
Obléká se velice nalehko, jen husté sněžení nebo mráz ji vnutí plášť či kutnu. Má dlouhé, štíhlé, krásně tvarované nohy, malý zadeček, štíhlý pas a ploché bříško. Prsa jsou velmi drobná, pevná s agresivně trčícími hroty. Bradavky má ozdobeny zlatými kroužky, na nichž se pohupujou zlaté lebky. Zlatý kroužek zdobí i pupík, na něm se na řetízku houpe zlatý kříž.

Obrázek

Ramena a paže pak dělají dojem, že patří někomu jinému. Široká ramena jsou svalnatá a šlachovitá, rovněž paže, ač štíhlé a jednoznačně ženské, jsou šlachovité, místy s vystouplými žílami. Levé předloktí je pokryto desítkami drobných jizev, zatímco bříška prstů pravé ruky jsou jeden mozol. Jsou to paže lučištnice. Nehty na pravé ruce jsou, na rozdíl od levé, ve špatném stavu, ty na levé jsou dlouhé, vyleštěné a zbroušené do špičky, takže připomínají dravčí spáry.
Po celý rok je stejnoměrně opálená sluncem, pleť má barvu spíš temně zlatou než hnědou.
Pyšně vztyčená hlava nese hřívu černočerných vlasů – po kolena dlouhých, rovných, lesklých, dobře udržovaných. Uši jsou téměř lidské, jen napatrně zašpičatělé.
Mluví tiše ale zřetelně, hlas je spíše hluboký, lehce chraptivý.
Výrazné lícní kosti podtrhují mandlový tvar očí. Na první pohled se zdají fialové, zblízka lze rozeznat, že jsou tmavě modré a fialový odstín jim dodává temně rudý přísvit, který jakoby vycházel zevnitř. Nos je přiměřený, špičatý, trošku zdvihnutý a spolu s tvářemi řídce pokryt pihama. Čelist je lehce hranatá, přesto působí harmonicky. Její hezky tvarované, plné rty jsou téměř vždy staženy do hořkého, trpkého a tvrdého výrazu, výrazu krutosti a pohrdání. Na svět se dívá většinou podmračeně a přezíravě.

Obrázek

Výjimku tvoří chvíle, kdy se usmívá – pak její tvář neuvěřitelně zkrásní a rozsvítí se. Ty chvíle sou ale vzácné a její úsměv netrvá nikdy déle, než prchavý okamžik – často ten, jemuž byl určen neví, jestli se mu jenom nezdál. Když odhalí zuby, ukáže se, že jsou drobné, pravidelné a poněkud zažloutlé – zapálený doutník, který ji často doprovází, vysvětluje proč.
Téměř nikdy nepoužívá kosmetiku ani parfém, zblízka je cítit slanou vodou, sluncem, větrem a…….drahým tabákem.
Ráda a často se zdobí šperky, preferuje zlato, diamanty a rubíny.


Začátkem roku 1106 je v Tirianu zatčena a odsouzena k 10ti letům těžkého žaláře. Přibližně o rok později se rozšíří zpráva o její smrti - zastřelena na útěku. Oficiální zpráva říká, že tělo bylo spáleno a popel uložen na Tirínském hřbitově, kde také lze najít prostý hrob s jednoduchým náhrobkem.
Naposledy upravil(a) photter dne 27. 10. 2007 1.26, celkem upraveno 9 x.
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar

Tholdrin
Příspěvky: 59
Registrován: 13. 6. 2006 10.39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Apocalypse Anděl zkázy

Příspěvek od Tholdrin »

Apocalypse Anděl zkázy

Na první pohled Elfka.. na druhý pohled už zcela zřetelně bytost ze zcela jiného světa. Pleť má zcela bílou, jako alabastr nebo křída. Oči má rudé jako zralé višně a vlasy k této barvě nemají daleko. Její rysy jsou ladné a krásné.
Jemné jako umělecké dílo do kamene vtesané rukou mistra... a stejně tak chladné. Je štíhlá a zdánlivě křehká jako keramická soška.
Zatím byla viděna jen v rudých šatech se zlatým vyšíváním. Zdá se jako by z nich vycházelo lehká rudá záře obarvující vše okolo do odstínů červeni. Šaty jsou však stále čisté a upravené. Bystrý pozorovatel by si však mohl povšimnout, že chodí bosá.
Pohybuje se s jistou cílevědomostí, jistotou, možná sebevědomím dalo by se říci. Pohyby jsou přesné, promyšlené a z hlediska zkušeného pozorovatele dokonale nacvičené. Vše od chůze až do posledního gesta tak, aby to vyhlíželo dokonale a bezchybně. Pravděpodobně jediný nenacvičený výraz v obličeji či postoji těla je výraz nefalšovaného zmatení. Tehdy její dokonalá, sebevědomá skořápka praská a je vidět, že se pod ní skrývá bytost stejně nedokonalá jako člověk. Se svými slabostmi, silnými stránkami. Bytost s tužbami a s citem jako kterákoliv jiná.
Obvykle vyhlíží zvědavě nebo zachmuřeně a někdy zmateně. Nejsnadnější je ovšem ji v davu rozpoznat když se opravdu rozzuří. Pak se jí vlasy rozvlní jako plamen a z očí ji začne vycházet rudá záře natolik silná, že bělmo není vidět. Hlas jindy melodický, sladký.. andělský, se jí změní na burácení bouře a je v něm cítit něco cizího. Často po takovýchto projevech ovšem prudce zeslábne - možná, že jí to vyčerpává.
Perlička nakonec - když by jste ji náhodou shlédli se svlečenými šaty (nepravděpodobné) pak zcela zřetelně uvidíte dvě svislé jizvy na zádech, které stále ještě někdy krvácí jako by se rány nikdy nezahojily.
Často si mluví jen tak pro sebe a komentuje dění okolo jako by si ani neuvědomovala, že mluví nahlas. Ze všeho nejčastěji je ovšem naplněna údivem neb její svět byl diametrálně odlišný od tohoto.
Naposledy upravil(a) Tholdrin dne 26. 8. 2006 10.36, celkem upraveno 1 x.
<b>"K tomu, kdo si hlídá záda, přijde smrt zepředu."</b>
<i>Drowí přísloví</i>

Apocalypse, Anděl zkázy - dokud jsi to měl, byla to pro tebe samozřejmost. Nyní, když jsi to ztratil, trpíš a toužíš po tom, co zpět nemůžeš získat. Nebo snad ano?

steel_martin
Příspěvky: 340
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Sheyla Springtale

Příspěvek od steel_martin »

Sheyla Springtale

Na pohled pohyblivá hobitka, která si vždycky najde téma pro rozhovor. Na hobita má obzvláště dobré způsoby a bohatou slovní zásobu. Vzhledem ke své hyperaktivitě ale bývá často rozržitá a chaotická. Když mluví, hodně gestikuluje a používá mimiku. Ráda si prozpěvuje nebo aspoň píská. Často je vidět jak něco zapisuje do svého hnědého deníku. Má dlouhé světlé vlasy, které nejčastěji nosí stažené do culíku. Její zářivě modré oči kantrastují s její na pohled bledou pletí, což působí zvláštně ale sedne to k ní.

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) steel_martin dne 3. 1. 2008 0.11, celkem upraveno 5 x.
Game ID: Reverend_Malthas

OneIceOne
Příspěvky: 341
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Bornin Krutospar

Příspěvek od OneIceOne »

Bornin Krutospar

Na první pohled

Bornin je hubený stařec. Přibližně o hlavu nedosahující šesti stop výšky. Chodí mírně shrbený. Viditelně kulhá na pravou nohu, při chůzi si pomáhá holí. Chodí zahalen v černé, teplé a udržované kutně. Kutna má mnoho kapes a je vybavena kápí, které starce chrání před deštěm. V obličeji starce jsou vidět hluboké vrásky, který poukazují na značné stáří. Obličeji dominují černé, uhrančivé oči. Oční oblouky zakrývá husté černé obočí. Stařec si pěstuje delší plnovous, který mu padá na prsa.

Z obecného doslechu

Stařec je prý samotář, není často vidět ve společnosti.
Když už, společnost nepatří mezi nejvytříbenější. Kdysi dávno byl vídán s elfkou, kterou odsoudili v nějakém Tirianském monstrprocesu. Prý často navštěvoval její hrob a staral se o něj.
Mlžně je spojován s obřím orčím válečníkem, který kdysi spáchal nějaký zločin okolo Mithalliru. Teď snad dělá pro stráž.
Později byl vídán ve společnosti elfky, které vyhrála lučištnický souboj v Tirianu.
Občas byl vídán ve společnosti nějakého potulného mága, který dost pil. Jak léta plynula, dal se dohromady s podivným rohatcem, který ho doprovázel a ochraňoval. Rozhodně to však nebyla ona známá osoba.

Je dost pobožný, prý se pravidelně a osamotě modlí. Nevyužívá chrámu ve městech.

Má prý podivné choutky. Hoduje jedovaté houby a kočičí maso.

Zmizel z povědomí lidí, asi ho vzal ďas. Někdo tvrdí, že se vrátil na ostrov.


Obrázek
Naposledy upravil(a) OneIceOne dne 17. 7. 2009 8.11, celkem upraveno 13 x.

Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5112
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Alkaran aep Ellena

Příspěvek od The_Balrog »

Alkaran aep Ellena

Obrázek


Mladou elfí slečnu Alkaran poznáte v davu lidí snadno. Možná kvůli sytě černým havraním vlasům, které ji v jedné vlně padají i do obličeje, možná kvůli tomu, že u téhle křehké dívky byste neočekávali rapír u pasu - a možná kvůli oblečení.

Al je moc hezká a je si toho velmi dobře vědoma. A když nám to příroda nadělila, proč toho nevyužít? Šikovně vybrané oblečení - tu výstřih, tam rozparek - a určitě nezapadne ani v davu elfek.

Alkaran je stále moc mladá, a proto celkem rozlítaná - až se někdy zdá, že se nechová jako elfí, ale lidská dívka; tak nějak ztrácí onu proslavenou elfí vznešenost. Možná proto se necítí mezi elfy doma a spíš se toulá po loukách kolem města. Toulá? Inu, jen pokud se neučí šermovat, neboť jsou se svým rapírem neodluční přátelé. Šerm Alkaran moc a moc baví - a pokud má někdo šanci ji při souboji nebo tréninku vidět, zdá se mu, že ji spíš pozoruje při tanci, než při boji.

Je to městské dítě, není zvyklá žít v divočině a tím spíš se o sebe kdesi v temném lese nebo nehostinných skalách postarat. Její přirozené prostředí jsou společnost a obchody, hostince, šermířské školy, pohodlné postele, hezké šaty...
V hloubi lesa nebo ve vlhké jeskyni je velice nejistá. Ostatně - vždyť ji naučili bránit se a bojovat s lidskými protivníky, kteří dokáží šermovat; ale jak se má ksakru ubránit před takovým vlkem, nebo medvědem?
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 14. 5. 2009 11.02, celkem upraveno 5 x.
acc. westgard, postava Alkaran aep Ellena | Silmelinde (stačí mi říci a já ji lognu)

Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5112
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Pozor pozor!

Říká se, že v lesích kolem Amfiberai a Tirianu byla zahlédnuta víla! Svědkové říkají, že vzhledem připomíná elfí dívku bledé pleti, třpytivě krásnou, jako louka po dešti a rychlou a obratnou jako ta nejmenší lesní zvířátka.
Víly se prý rodí v lese, žijí v něm a pro něj; tančí po travnatých paloucích, starají se o plodiny a stromy, hlídají lesní zvířata a křehkou rovnováhu svého domova.

Tato víla byla ovšem dokonce viděna i u bran Amfiberai; asi není divu, elfí město dokáže okouzlit mnoho bytostí, tak proč by ne vílu? Několik obchodníků již vypovědělo, že s ní dokonce jednali. Nemohli si nevšimout krásného hlasu a dušují se, že zcela určitě viděli, jak se její nožky vznášely jen několik coulů nad zemí; proto tedy víly dokáží tak mrštně tančit a nezohýbat ani stéblo trávy!

Obrázek
acc. westgard, postava Alkaran aep Ellena | Silmelinde (stačí mi říci a já ji lognu)

labir
Příspěvky: 6927
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Sela Sienna

Obrázek

Obrázek

Sela Sienna je mladá elfka, jen pár let po dosažení dospělosti. Jak už to u elfů bývá je menšího a křehčího vzrůstu nežli lidé, ale i na elfku je o chloupek menší než je běžné. Působí vždy pečlivým a upraveným dojmem ať se již dívá na západ slunce nad mořem, prochází se po ulicích města, proplétá se mezi stromy v lese, vypráví příběh, hraje na harfu či zpívá svým příjemným melodickým hlasem.

Světle hnědé vlasy má vždy upravené, stažené stužkou do cůpku a sepnuté ozdobnou čelenkou. Její oblečení, ať již to jsou drahé a na míru šité šaty do města či do lesa nebo jen prostý šat, je vždy čisté a upravené. Její oblíbenou barvou je bílá a blankytně modrá a málokdy se obléká do jiných barev.

Někdy se zdá jakoby si na něco vzpomněla a pak posmutní, jindy ji v očích zasvítí jiskřičky a probudí se v ní rarášek. Většinou se ale usmívá a ač má velmi ráda společnost je kupodivu plachá a někdy potřebuje být sama. Působí jemným a citlivým dojmem a také se tak chová. Vybrané chování a mluva je u ní samozřejmostí. Přímo bytostně nesnáší rozbroje hádky nebo rozmíšky na které je velmi citlivá.

Je vidět že má celý život před sebou a přesto už v tomto věku pohled do jejích kaštanových očí může odhalit, že mnohé viděla a zažila. Příjemné a prchavé okamžiky i trýznivé a kruté chvíle. Sela vypadá snad trochu naivně, ale velmi vnímavá a zvědavá. Někdy bázlivá, jindy kurážná, někdy vznešená, jindy rozpustilá - vše co ji potká prožívá víc svým srdcem nežli rozumem.


Obrázek

Obrázek
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.

darmian
Příspěvky: 1177
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Haz´Dar

Příspěvek od darmian »

Haz´Dar

Haz´Dar je, jak jeho vzhled napovídá, čarodějem, i když velice netradičním. Což z velké míry zapříčinil i jeho původ. Země z které pochází, byla naprosto odlišná od ostatních světů, kterými prošel hledajíc lék na svou chorobu.
Na člověka je velmi starý, ale na první pohled není nic znát, jelikož vypadá jako každý druhý muž středního věku. Má tmávé vlasy a velmi dobře upravené vousy, které kontrastují s jeho dosti bílou pletí. Příčinu toho musíte hledat v jeho minulosti, která je velmi pestrá, ale smutná. Také proto se rád obléká do černého, aby tak zkryl, s pomocí tmy noci, jak trpí následkem otravy, kterou se již po mnoho let snaží léčit, ale prozatím marně...
I přes své utrpení se snaží být milý a vstřícný obzvláště, pokud se jedná o něžné ženské pohlaví. Nikdy se k nikomu nechová povíšeně a vždy se snaží být objektivní při řešení jakýkoliv problémů ať se týkají jeho samotného, či jeho přátel, které si vybírá velice obezřetně, jelikož má již spoustu neblahých zkušeností z předešlích let. Jeho jediným, pravým přítelem je černý panter Ecangor, který se děsí noci a stínu stejně, jako jeho přítel, Haz´Dar...
Naposledy upravil(a) darmian dne 2. 8. 2009 20.26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1050
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Tereza Smittová


Tereza je asi 35 let stará. Často si váže její leskle hnědé, skoro až měděné středně dlouhé vlasy do dlouhého culíku, po letech jí dorostly tak, že cop dosahuje jejího pasu. Občas ji však lze vidět i s vlasy rozpuštěnými. Většinou je na jejím obličeji a hnědých očích patrný mírný úsměv. Na tváři můžete naleznout nemnoho jemných pih, avšak zdá se, že ty nesráží její krásu v obličeji, ba naopak. Nalíčenou ji můžete vidět velmi sporadicky, líčidel využije jen při obzvláště nóbl společenské akci. Nemálokdy se ale také mračí, kromě svraštěného obočí ale na tváři není vidět mnoho vrásek.

ObrázekObrázek

Je vysoká odhadem 170coulů, štíhlé postavy. Toto lze rozpoznat i v její zbroji, jež je velmi těsná, je lemována zlatými hranami a na pravém rameni je mohutný chránič se čtyřmi ostny. Nosí ji skoro vždy na sobě, přes záda má přehozený krásný jasně žlutý plášť, který je v případě potřeby možné prodloužit v přehození na hlavu jako kapuci. Pokud zbroj zrovna nenosí, má na sobě buďto žlutou kutnu nebo jiné oblečení v žluto-černo-šedé barvě. Nenosí žádné náušnice, na krku se jí houpou dva amulety, jeden z nich je malinký, na zlatém řetízku visí malý zlatý symbol tvaru slunce s mečem před ním. Při modlitbě ji můžete vidět, jak jej svírá pevně v dlani. Na prstech mívá dva až tři prsteny, jež by mohly být dekorací, ale pravděpodobně skrývají i magické schopnosti, jedním z nich si totiž ve tmě často svítí na cestu.

ObrázekObrázek

Když chodí, může být patrný trochu nemotorný pohyb, ale to se dá vzhledem ke zbroji a těžkým ocelovým botům pochopit. To platí také při boji, kdy většina jejich pohybů působí velmi neohrabaně, což často dokáže překvapit nepřítele. Je to neuvěřitelné, ale jakkoli hrubě se pohybuje, tak i přesto je často schopna svého soka zasáhnout velmi drtivě. Že by jí snad vedl ruku sám Solar?

Zbroj, oblečení a veškeré vybavení si udržuje v čistotě a ve funkčním stavu, zdá se, že na tohle je dosti háklivá. Stejně tak pečuje i o čistotu svého těla, když kolem vás projde, můžete ucítit závan různých jemných vůní.

Pro boj je kdykoli připravena sáhnout k opasku, kde je připevněna pochva a v ní meč, na jehož hlavici je viditelný znak vlaštovky. Lze ji často vidět, jak meč hladí po jílci a dokonce se zdá, jakoby si s ním občas i povídala. Na obranu je ale také vybavena, na zádech má zavěšen dlouhý štít a někdy nosí i těžkou helmici.

Při rozhovoru se chová velmi taktně a s noblesou, i když jí jen občas ulétnou některé výrazy či nějakou větu neřekne zrovna tak, jak by si představovala, že má vyznít. Také je spíše mlčenlivá a než, aby řekla něco, co odporuje jejímu přesvědčení nebo by to mohlo někoho urazit, tak raději mlčí.

//tyhle informace se můžou měnit na základě toho, jak se postava mění ve hře, takže doporučuju občas skouknout, jestli jsem něco zeditoval, když si všimnete ve hře změny. A jestli tu něco chybí, tak mě napište PM nebo na ICQ, hnedle doplním

EDIT 2.5.08:
Potkat v poslední době Terezu je opravdu kumšt. Přestože po nástěnkách i různých setkáních vřele nabízí pomoc, často je pryč nebo prostě sama zavřená v chrámu. Pokud se Vám na ni přeci jen podaří narazit, je v její tváři vidět únava, přibývající vrásky a chmurný výraz.
Naposledy upravil(a) Ikkie dne 10. 5. 2008 16.49, celkem upraveno 6 x.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel

Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 3776
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Bydliště: U tebe

Příspěvek od Arto »

Naposledy upravil(a) Arto dne 25. 3. 2013 2.31, celkem upraveno 55 x.

photter
Příspěvky: 1404
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

Âsar

Tahle štíhlá, tmavovlasá, nakrátko ostříhaná elfka věru není typickou představitelkou svého národa. Zamračená, s pohrdavým úšklebkem na tváři, potuluje se po celé desce a na potkání rozdává své jedovaté poznámky a obhroublé žertíky. Nic jí není svaté, její mluva je drsná a chování provokativní a přezíravé. Obšírně kleje, často jazykem trpaslíků. Obléká se výstředně, její šat je buď vulgárně vyzývavý nebo naopak honosný až pompézní. Jejím kreacím však nelze upřít kvalitu ani určitou eleganci, zvláště ve spojení s téměř tanečním pohybem a vlnění jejího zadečku při chůzi zrychlí tep nejednomu pozorovateli. Zejména ráda odkrývá nohy až k výšinám, nutno však přiznat, že tyto končetiny snesou i nejpřísnější měřítko.

________________________Obrázek___________________________

Za krasavici ji rozhodně označit nelze, její tvář je zajímavá ale neustále zachmuřená. V ramenou je mnohem širší než její drobná postava snese a šlachovité paže lučištnice na dojmu rovněž nepřidávají. Ve výstřihu má méně, než je zvykem, o to bývá hlubší. Drobné jizvy po celém těle dosvědčují množství vybojovaných bitev, přes opálení však jsou sotva vidět. Opálená je po celý rok, do tmava a stejnoměrně.
Používá v hojné míře líčidla, černé stíny podtrhují pronikavý pohled fialových očí, černé jsou rty a černé jsou nehty na rukou i nohou. Černá barva převažuje i v jejím šatníku, občas doplněná temně rudou. Své oblibené barvy pak nazývá "krev a noc". Její parfém voní jasmínem a bílou růží. Ráda se zdobí šperky a to i na intimních místech.

________________________Obrázek___________________________

Vystupuje sebejistě a není snadné ji zastrašit. Sama sebe považuje za nejlepší lučištnici desky a suveréní vítězstvi v turnaji na sklonku roku 1107 v Trianu, kdy zasáhla terč třiceti šípy ze třiceti vypuštěných jí dává za pravdu. Pokud se někomu podaří prolomit hradbu jejích obhroublých mravů, překvapí ho hlubokými znalostmi historie, geografie i dění na desce. Vzácně ji lze zastihnout v přemýšlivé, zádumčivé náladě, kdy jakoby nevnímala okolí, chová se roztržitě a její vystupování je přátelské. Takové chvíle však nikdy netrvají dlouho.
Ráda kouří doutníky, alkoholu holduje jen vyjímečně.

________________________Obrázek___________________________

Po smrti Eovin se na dlouhou dobu stáhla do ústraní. Údajně hledala zapomnění pobytem v poušti. Když se v létě roku 1114 znovu začne objevovat v civilizovaných končinách, zdá se poznamenaná ztrátou milované přítelkyně, její postoj k okolnímu světu jako by byl smířlivější. Oheň v jejím pohledu však nevyhasnul, její jazyk neztratil na ostrosti ani její hněv na síle.

___Obrázek_____Obrázek__
Naposledy upravil(a) photter dne 27. 10. 2007 1.11, celkem upraveno 20 x.
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar

kucik
Příspěvky: 344
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Eovin

Příspěvek od kucik »

Eovin
Štíhlá elfka kráčí volným ladným krokem. Našlapuje lehce a jistě. Zdá se, jako by každá noha předem přesně znala své místo. Pohybuje se téměř neslyšně a do kroku se jí pohupují opečovávané havraní vlasy pokrývající svou délkou téměř celá záda. Její linie dokresluje drobný zadeček přecházející v štíhlé nohy.
Oblečena je většinou v černé s drobnými stříbrnými prvky nebo v temně zelené. Střih jejích šatů je přiléhavý s velkým důrazem na pohodlnost.
Nad drobnými prsy je vidět ornament vytetovaný černou barvou, který ostře kontrastuje s nepřirozeně světlou pletí. Krk zakrývá buď vysokým límcem nebo stříbročerným obojkem. Plné rty má temně rudé ikdyž se nezdá že by používala rtěnku. Vlasy spadlé do obličeje ostře prořezává dlouhý bílý pramen, který se nezdá být známkou stáří. Jen při těsném kontaktu je cítit vůně dokonale zkombinovaných bylin.
Proti jejímu nedospělému věku hovoří i hluboké smaragdové oči s trochu smutným výrazem. Oči jež zřejmě viděli víc než by chtěly. Pokud je společensky oblečena, lze si všimnout tenkého řetízku zavěšeného na malém kroužku v obočí. Na konci řetízku se pohupuje drobný obsidián. Podle nálady zdobí uši drobnými stříbrnými naušnicemi.

ObrázekObrázek

Mluví zřídka a když, tak tiše a za každých okolností klidně. Její hlas je hebký, ikdyž trochu chladný. Zřídkakdy jí je vidět do očí a často se při rozhovoru díva jinam a okatě dává najevo nezájem. Pokud ji naopak něco zaujme, dívá se zpříma do očí. Nezdá se, že by se někdy smála a její úsměv naznačují jen jemně zdvižené koutky úst.

Obrázek

Dovetek:
Eovin prisla do tohoto sveta s beznadeji v srdci, avsak nasla v nem vic nez hledala. Objevila cit hlubsi nez myslela ze muze existovat a osobu ktere tento cit venovala. Milovala ji vic nez zivot. Pro ni chtela zit a v jejim naruci umrit. Nestalo se tak. Jeji zivot ukoncil jedinym mocnym machnutim tlapy statny medved. Eovin zaplatila za to jak zila. Budiz ironii osudu, ze katem ji byl tvor, jehoz druh kdysi tolik chranila pred lovci. Druidi nechali znicit jeji telo, aby uz nikdy nemohla pachat zlo. Nikdo netruchlil, nikdo nepel zalozpevy. Stara vlcice tu noc pritahla svym potomkum dobry ulovek. Zvlastni kovovy krouzek ji odporne brnel na jazyku. Vyplivla ho kus od sveho doupete a nez usla par kroku, kov pohltily zvlastni rude plameny. Po par vterinach z nej nezbylo vic nez male vypalene misto v trave...
Naposledy upravil(a) kucik dne 27. 10. 2007 1.08, celkem upraveno 8 x.

Enrikesh
Příspěvky: 81
Registrován: 21. 2. 2006 13.59
Bydliště: pod kořeny stromů s ostatnímy skřítky a vílami.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enrikesh »

Mistle

Když někdo poprvé spatří mladičkou Mistle usměje se. Vypadá že je jí asi tak čtrnáct či patnáct. Však na zádech nosí meč velký skoro jako ona sama. Meč je nádherně zdobený a vůbec kní nesedí. když však ona pohlédne na někoho, tomu úsměv okamžitě ztvrdne. Nikdy se neusmívá a na každého hledí s velkým odstupem. Skoro nikdy nikomu nevěří a už vůbec né nějakýmu muži. Vějí tváři lze vyčíst nenávist k světu kolem, ale i utrápenost z toho zla jenž jí pravděpodobně potkalo. Stejně tak lze z jejích pohledů vyčíst i touhu po pomstě ke všem co jí kdy ublížily.

Občas se její oči lesknou, občas má pod očima velké kruhy. Nevypadá nijak pohledně ale přesto není škaredá. Někdy vypadá zbídačeně a někdy vypadá noblesně. značí to otom kolik zrovna má u sebe peněz. Někdy má na uších drahé naušnice, na prstech prsteny a na krku ozdoby. A někdy je jen v ušpiněné tunice. Je na ní vidět že nemá domov a že žije tak říkajíc "Z ruky do huby". Zvláštní na ní je to, že vždy když je nafintěná a našńořená, což se občas může stát, vždy má kalné oči a trochu rozšířené zorničky.

Na rameni má vytetovanou krásnou růži, i když po bližším přeskoumání je vidět že není dodělaná. Květ růže vypadá nádherně ale stonek a trny už tam jsou jen načrtnuty. Napadá tě že buď neměla peníze na dokončení nebo možná Tettovač se konce díla nedožil.

Má blond vlasy né moc dlouhé a někdy je má i s česané. A však většinou má na havě jen vrabčí hnízdo. má modré oči a na tváři jizvu od nosu k pravému oku.

Každý kdo na ní nechá chvilku zrak, raději hned stočí oči jinam.

skro nikomu neříká své jméno a když ho někomu řekne, tak jen proto, že si to komu ho řekla zasloužil vědět.
*vykukuje spod kořenů stromů*

magnumik
Příspěvky: 1764
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Melisima z Rizzy

Mladinká a tak sladká
studnice veselosti bezedné
jako v dětství nejkrásnější pohádka.
Růžové vlásky dlouhé a jemné
když foukne vítr
zaplétají se do sebe
jako poprvé když vzlétnou malinká housátka.

Kulatá modrozelená očka
průzračná jako kapky rosy
tu si radostí poskočí a tam počká
skromný šat či lehké brnění nosí.

Úsměv její hladí a hýčká
jak když maminčinou ukolébavkou
zavírají se ti víčka
a směje se stále
nedá si chvíli klid
tu chce být na bále
zpívat, hrát si, zatančit
chce vždy o něčem snít

Svázaná s toulkami
jako mraky s nebem
když prochází se po louce, poznáte ji
jejím, krásou přírody, zrychleným tepem.

A když složí další písničku
zapíše si ji do deníčku
pak si na louce lehne
vplete pampelišku do vlasů
ať v noci či ve dne
celý život plna úžasu.

ObrázekObrázek

Melisima má dlouhé od přírody růžové a jemné vlasy, veselé modrozelené oči jí zdobí už tak od přírody překrásnou tvář se sametovou pletí. Téměř není chvíle kdy byste jí neviděli se usmívat, pokud se zrovna neděje něco, co si pohraje s její citlivou povahou. Některé věci ji ovšem dokážou velmi vytočit. Dalším výrazným znakem tohoto děvčete, které vypadá přibližně na 21-22 let, je její tetování na rukou. Má dva odstíny růžové a je velice detajlně zpracované. Tvary tetování jsou různé, od lístků a kulatých tvarů až po menší trny a ostré záhyby. Nic konrétního nevyjadřuje jak se zdá, ale perfektně jí ladí k barvě vlasů.

Obrázek (<- část tetování)

Ruce nemá příliš silné, ale velmi hbité. Její postava je štíhlá a při chůzi vypadá obratně a mrštně. Vždy je narovnaná a nehrbí se. Prsa má pevná a již přes rok a půl jsou větší a svůdnější než kdy předtím, ladné bříško a boky a pevný malý zadeček. Nohy má vždy krásně hebké a od věčných procházek a výletů má vkusně vypracovaná lítka. Chodidla po kterých se pohybuje tak ladně jsou drobná a prsty upravené, stejně jako prsty na rukou. Její pohled je vždy upřímný a zvědavý s malou jiskrou dobrodružství, ale když chce, tak jí talent dovolí zahrát jakoukoli náladu a situaci. Pokud ji uvidíte hrát na hudební nástroj, tak to nejčastěji bude její nejmilejší kytara. Ale výborně zvládá hru na všechny hudební nástroje. V létě nosí nejraději šaty veselých barev, které každoročně střídá, v zimě pak teplejší obleček s jehož barvami si také ráda pohrává. V létě nosí překrásný plášť a v zimě ho mění za široký a teplý. Na rukou má několik prstýnků z nichž je jeden velmi pěkný a druhý zajímavě tvarovaný, další přenádherný s briliantem a na levém prsteníčku jeden obyčejný kroužek, který není ničím výrazný. Téměř neustále, pokud zrovna nevypráví nějaký příběh nebo si s někým nevykládá, si brouká nějaké veselé melodie co jí zrovna napadají. Pokud ovšem není zaneprázdněná svými malými děťátky, se kterými se často prochází po Tirianu. Holčička a chlapeček už zdá se začínají s prvními krůčky, takže je starostí čím dál tím víc.

EDIT 28.12.2007
Roky plynou jako voda...zdá se však, že Melisima zraje jako víno z nejvzácnějších vinic všech astrálních sfér i když ji znáte již tak dlouho, vypadá stále na 21-22 let ovšem je ještě krásnější než kdysi. Člověk by si tehdy řekl: "jde to ještě vůbec, aby tahle holčina zkrásněla?"… když jí potkáte dnes, již znáte odpověď, ovšem nemůžete ji v němém úžasu ani vyslovit.
Ovšem co za těch pár let získala ještě navíc ke stále krásnější tvářičce a postavě je i drobet poučení a zkušeností, takže se již tak bezhlavě nevrhá za každým dobrodružstvím, což neznamená, že její láska dobrodružství a objevování nějak povadla...

EDIT 2.5.2008

//platí vše co je napsáno...nová editace je zvýrazněna červeně.
Naposledy upravil(a) magnumik dne 2. 5. 2008 15.59, celkem upraveno 6 x.

Taury
Příspěvky: 451
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taury »

Aini Wende
Od doby co se dostala na desku se před očima všech co ji znají postupně mění. Kdysi elfí slečna vysoká jako typický elf jejího světa a převyšující jakéhokoliv na desce. Skoro se vyrovnala svojí vížkou lidským mužům. Několik let na tomto světě ji ale změnilo. Nyní jim sotva dosahuje po ramena.

Co si všichni pamatují bývala štíhlá jako vosa a malým zadečkem a poprsím. To jí zůstalo, ale za dobu na desce dospěla a její rty dostaly plnější tvar a červený nádech. Nikdo neví čím to je, ale tón jejího hlasu, její ladná ženská chůze, gesta a vystupování, upoutává muže. Snad i někteří závidí tomu kdo ji má. Dospěla do krásy, která z ní vyzařuje.

Pronikavé modré oči, jako dvě tůňky v lese, se smutně koukají po světě. Kdo ji ale uvidí rozhněvanou, jistě by přísahal, že se v nich prohánějí blesky a oheň. V noci pak se zdá že jí září bílím světlem.

Její vlasy nikdo už neviděl po několik let. Tvrdí že až bude smířená odhalí je. Pokud by někdy sundala kapuci, která k ní snad přirostla spatřil by její špičaté uši. Jsou o poznání delší než uši všech ostatních elfů. To ji za tu dobu na desce zůstalo.

Všude ji doprovází lehká uklidňující vůně modrokvítku. Její předloktí jsou jemně rudě tetována. Na první pohled obrazce vypadají jako popínavé rostliny. Při pohledu zcela z blízka jde ale rozpoznat věty v elfím jazyce.

Dříve na zádech nosila luk, jak je to u elfů běžné. Dříve měla u boku kord, vedle nějž byla pevně řemínkem připevněna na opasku flétna. To samé platilo o batůžku na němž byla loutna.
Dnes tomu tak není ani omylem. Zdá se že u sebe nic nemá, ale opak je pravdou. Jakoby odnikud se jí v rukách objevují její věci jako by je tam již měla.

Někteří lidé se jí dokonce i bojí. Čas od času někdo pronese " Hrdinka z Amfiberay " ale toto lze zaslechnout jen zřídka. Sama to popírá.

Už dlouho nebyla v žádném městě vidět, a nebo jen velmi zřídka. Týden, možná dva, více nikde nestráví.

Obrázek

Editováno 22.7.2008
Naposledy upravil(a) Taury dne 29. 7. 2008 18.08, celkem upraveno 8 x.

Libra
Příspěvky: 329
Registrován: 21. 2. 2006 19.45
Bydliště: Rodná hrouda

Příspěvek od Libra »

Obrázek
Kde čert nic nezmůže, tam nastčí krávu … nebo dvě kozy.

Brepta
Příspěvky: 49
Registrován: 30. 3. 2007 13.42

Příspěvek od Brepta »

Frorry Džbánek


ObrázekVelmi mladě vypadající hobit šlachovité postavy. Vypadá přibližně na 19-25 let. Má světle hnědé vlasy velmi často rozčepejřené. Rysy v obličeji jsou ostré, podobně ostré jak to bývá u elfů. Z jeho tmavě zelených očí lze lecos vyčíst. Napomáhá k tomu výrazná mimika obočí. Obočí je zbarveno do tmavě hnědé barvy ale jak se přibližuje k nosu, pomalu mění barvu na světle hnědou. Tváře se dokáží velmi rychle změnit. Když se stydí zrudne jak rak, rudej drak a další jim podobně rudě zbarveným a ohavným stvořením. Velmi často se to snaží schovat za kamenným výrazem v obličeji. Stejně tak se snaží schovávat i pocity ale mnohdy se mu to nedaří, již kvůli zmiňovaným očím, nebo rudě zabarveným tvářím. Rty má nevýrazné a lze spozorovat jak si je mladý hobit rád olizuje. Když ho potkáte ve chvíli, kdy má právě obnažené tělo je vidět, že struktůra jeho těla je velmi podobná tělům artistů v cirkuse. Má vypracovanou hruď a na břiše polštářky. Je svalnatý natolik aby mu svaly nebránily v pohybu. Ze vzhledu jeho postavy lze usoudit, že tento hobit je docela mrštný, rychlý a obratný. Na první pohled je po fyziologické stránce velmi přitižlavým hobitím jedincem. Jeho vzhled nenechává po většinou ženy jeho rasy klidnými. Leckdy upoutá jeho zjev i samice *s opovržením* jiných ras, například elfí, lidské i orčí. Jeho kůže je po celý rok opálená a má nádhernou bronzovou barvu. Velmi často se usmívá na okolní svět. Prostě obyčejně neobyčejný hobit.
Naposledy upravil(a) Brepta dne 2. 4. 2007 20.10, celkem upraveno 2 x.

mkov
Příspěvky: 309
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Tald Hales

Dospělí muž, není nijak zvlášť pohledný, má na sobě několik jizev. Je na něm vidět, že něco vydrží a že má velkou sílu. Když se hýbe není moc nemotorný, spíše naopak. Když bojuje se svým mečem, jakoby splývali v jedno, ohání se s ním jak jen to de. Nemá nejlepší vychování a není zrovna nejmoudřejší ale myslet umí. Často a rád se usmívá, když se směje tak od srdce, když ten jeho smích i hlas nezní každému.
Pokud se však pozorněji díváte možná uvidíte nepatrně špičatější uši a pár dalších méně zřetelných elfských rysů.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz

Markus Ochrance
Příspěvky: 6
Registrován: 4. 4. 2007 11.43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus Ochrance »

Markus je mladý muž, je však patrné, že neubehlo veľa rokov od dňa, keď zložil skúšku dospelosti. Je pomerne vysoký, dobre stavaný a jeho široké ramená a svalnaté paže vypovedajú o nemalej sile. Svetlé až medové vlasy nosí obvykle zastrihané po ramená. Mladík sa snaží dbať o svoj zovňajšok, preto je väčšinou hladko oholený a hoci sa oblieka prosto, jeho šaty budú čisté a upravené. V momente, keď prejde okolo vás, alebo sa s ním dáte do reči ucítite jemnú vôňu ostružín.

Je zvláštne, že pri rozhovoroch neprejavuje žiadne emócie. Nebadať u neho náznaky úsmevu, nepokoja, hnevu ani radosti. Je preto naozaj ťažko odhadnúť, čo si práve myslí. Je ale možné, že tieto pocity dokáže len veľmi dobre maskovať, kto s ním strávi viac času možno potvrdí pravý opak …
Markus vystupuje slušne, dôstojne a galantne. Snaží sa hovoriť, len keď je čo povedať a nemá vo zvyku na seba upozorňovať.

Odpovědět