Otázky a odpovědi..

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Pavel Urban píše:
NiamCK píše:Mě osobně by iritovalo, kdybych tohle měla svěřit do rukou někomu cizímu, ačkoliv by to bylo DM ...Dine, nejsi žena, Din ti neotěhotní..jinak nevidím důvod, proč ti přijde normální, že by o tom měl rozhodovat někdo, kdo beztak postavu vídá jen vyjímečně atp. Jako hráč ji znáš nejlépe totiž ty sám a víš, co je reálnější a co ne.
V žádném případě jsme tím nemyslel direktivní rozhodnutí ano/ne (pokud k němu není důvod), ale pouze to, že DM si hodí ten "těhotenský" hod se všemi možnými modifikátory za rasy (mezirasový styk), vlastnosti postav, nemoci apod.
….jinýmy slovy předá jednu ze základních charakteristik své postavy do rukou DM. Místo aby si třeba rozjel pěkný autokvest, který zahrne N dalších.… opravdu nechápu, proč by zrovna těhotenství měla být vyjímka z propagovaného módu "hráči pro hráče".

A upřímně... vezměme pravděpodobnost jedno procento. Násobme ji počtem pokusů.… ten kdo dítě chce, tak ho prostě mít bude, i při jednom procentu. A psát si po každém pokusu o hod na DM... to mě přijde trochu ujeté.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Tiež nechapem ako sa na postavach z ktorých viac ako polovica disponuje špecialnymi schopnostami, dokážu čarovat a oživovat lusknutim prsta, cez chram prešli xy krat, može udržat nejake nakopnutie do rozkroku či kliatba aby si toho nikto nevšimol.
To že v sučasnosti je polka sveta neoplodna a druha na rizikovom vdaka sposobu života či génom, neznamena že tomu je tak aj na Eq a nevidim prečo by malo o tehotenstve normalneho paru rozhodovat DM. V Afrike žena otehotnie a porodi za pochodu a potom maka dalej na poli prečo tu o tom ma rozhodovat DM ktore o postave nevie nič.
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Prima, další diskuze by mohla pokračovat, když si:


1/ opravdu pořádně a svědomitě přečtete, co napsala Piti

2/ když si přečtete, co jsem napsal já (pro vaše pohodlí to sem zkopíruju, pro méně vnímavé ještě otučním):
The_Balrog píše:tak můj názor?

:: myslím, že je možné, že existuje v dm záznamech něco, co by mohlo otěhotnění bránit a hráči o tom z nějakých důvodů neřekli. Třeba po pěti potratech se DM rozhodnou, že už ji to prostě nepovoli a už ji to nepůjde. Jestli je dobře, že si to nechají pro sebe nebo ne, to soudit nemůžu.

:: s bodem 3 také souhlasím.

:: co se týká "bodu 2", nejsem si jistý, jestli si hráč dokáže nastavit "rozumnou pravděpodobnost", proto mi byla sdělena tahle zhruba desetiprocentní v celkem běžných případech.

:: je jasné, že pokud spolu dva lidé žijí a o dítě se pokouší, že se jim to dřív či později bez problémů povede, pokud jsou oba "zdraví". Doufal jsem, že bude zřejmé, že to je rada, jak řešit "náhodné případy", nikoliv aby manželé posílali každý RL den DMkům souhrn souloží...

Je to v "návodech". A je to tu proto, že se teď podobný případ snad i řešil; bezdůvodně bych o tohle sepsání požádán nebyl.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

The_Balrog píše:Prima, další diskuze by mohla pokračovat, když si:


1/ opravdu pořádně a svědomitě přečtete, co napsala Piti

2/ když si přečtete, co jsem napsal já (pro vaše pohodlí to sem zkopíruju, pro méně vnímavé ještě otučním):
The_Balrog píše:tak můj názor?

:: myslím, že je možné, že existuje v dm záznamech něco, co by mohlo otěhotnění bránit a hráči o tom z nějakých důvodů neřekli. Třeba po pěti potratech se DM rozhodnou, že už ji to prostě nepovoli a už ji to nepůjde. Jestli je dobře, že si to nechají pro sebe nebo ne, to soudit nemůžu.

:: s bodem 3 také souhlasím.

:: co se týká "bodu 2", nejsem si jistý, jestli si hráč dokáže nastavit "rozumnou pravděpodobnost", proto mi byla sdělena tahle zhruba desetiprocentní v celkem běžných případech.

:: je jasné, že pokud spolu dva lidé žijí a o dítě se pokouší, že se jim to dřív či později bez problémů povede, pokud jsou oba "zdraví". Doufal jsem, že bude zřejmé, že to je rada, jak řešit "náhodné případy", nikoliv aby manželé posílali každý RL den DMkům souhrn souloží...

Je to v "návodech". A je to tu proto, že se teď podobný případ snad i řešil; bezdůvodně bych o tohle sepsání požádán nebyl.
Ano ale podle toho by jsi měl psát reporty, aby DM házelo...v tom vidím ten problém. Kdo dítě chce ho mít bude...ale jestlit to chápu dobře tak by to prostě psát DMkům měl.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

NiamCK píše:
Ano ale podle toho by jsi měl psát reporty, aby DM házelo...v tom vidím ten problém. Kdo dítě chce ho mít bude...ale jestlit to chápu dobře tak by to prostě psát DMkům měl.
Podle jakého "toho" ? ^_^


Rozhodně asi časem někdo ten můj "tip" přeformuluje, aby se zamezilo těmhle zmatečným výkladům; snad to někdo vyjádří lépe, tak, aby to většina hráčů pochopila bez nedorozumění.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Pro Niam a Drakea:

Dobrá tedy, řekli jste si o to :))

Od pradávna je známá přerušovaná soulož, že? Hmm... dále je tuším vztah mezi kojením a otěhotněním, tj. že často kojící žena jen tak neotěhotní - tenhle způsob je ale zrovna pro účely EQ, myslím, jasně mimo :)

Pokračujeme v jízdě! Izraelité a starověcí egypťané už používali primitivní vaginální pesary z různých svinstev jako blány živočichů, vyčiněných kůží, medu... tuším, že existuje zmínka dokonce o antikoncepci z krokodýlího trusu pocházející z Egypta. Prostě obdoba dnešních nitroděložních tělísek. Později se obejvily vosková "tělíska" nebo kamínky popsané magickými symboly, které měly buď zabíjet nebo povzbuzovat mužovu plodnost dle druhu kamínku.

Co se středověku týče, rozmáhal se v Evropě syfilis. A jako ochrana proti němu, světe div se, bylo vynalezeno tzv. francouzské psaníčko (Syfilisu se říkalo francouzská nemoc) - nic jiného než např. býčí střívko nebo varlata navlékaná na penis. Pak se, tuším, používala ještě střívka ovčí a různé rybí měchýře.

Hmm... pak, bavíme-li se o těch "alternativnějších metodách", bylo tu například pití kravské moči nebo pití vody, ve které se nechalo vychladnout rozžhavené železo nebo olovo.

Chcete vědět víc, nebo vám to stačí?
Naposledy upravil(a) Jon dne 21. 6. 2008 17.21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Podle toho co píšeš *kroutí očima jako zmáčknutá žabička*
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

NiamCK píše:Podle toho co píšeš *kroutí očima jako zmáčknutá žabička*
podle toho, co jsem psal v příspěvku, který jsi citovala, nebo v tom tipu v "Herních faq"?

pokud myslíš ty herní faq, pak:
Rozhodně asi časem někdo ten můj "tip" přeformuluje, aby se zamezilo těmhle zmatečným výkladům; snad to někdo vyjádří lépe, tak, aby to většina hráčů pochopila bez nedorozumění.
pokud podle toho, co jsi citovala - potom musím nesouhlasit, v onom dotyčném příspěvku je snad jasně řečeno, že případů, které tu pánové kokosák a alekoo vehementně rozebírají, se to rozhodně netýká - a bylo to řečeno jasně už předtím, než to vůbec vytasili. Z toho jsem usoudil, že asi nečetli (nebo nechtěli) číst pozorně.

EDIT: pokud jsi myslela faq a citovala úplně jiný příspěvek, pak se prosím neduiv, že mne to zmátlo ; ))
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Hráč, který usoudí, že by jeho postava měla/mohla otěhotnět, by měl napsat DM. Jedná se pro postavu o docela závažnou věc, o které by DM mělo mít přehled a také to umožní v nestandardních situacích včas reagovat a případně otevřít dialog proč ano/proč ne. Opačného případu, kdy postava neotěhotní, i když by s velkou pravděpodobností měla, si všimne DM samo. Ovšem byl bych velmi opatrný hráči něco direktivně nařizovat. Já osobně bych to OOC zkousl asi docela špatně.

Jon: No, otrava olovem je rozhodně dobrý způsob, jak neotěhotnět, určitě to doma zkusíme. A kdo hvězdičkuje ostatní metody ať zvedne ruku :biggrin:.
Naposledy upravil(a) drake127 dne 21. 6. 2008 17.38, celkem upraveno 1 x.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

drake127 píše:Hráč, který usoudí, že by jeho postava měla/mohla otěhotnět, by měl napsat DM. Jedná se pro postavu o docela závažnou věc, o které by DM mělo mít přehled a také to umožní v nestandardních situacích včas reagovat a případně otevřít dialog proč ano/proč ne. Opačného případu, kdy postava neotěhotní, i když by s velkou pravděpodobností měla, si všimne DM samo. Ovšem byl bych velmi opatrný hráči něco direktivně nařizovat. Já osobně bych to OOC zkousl asi docela špatně.
.
noo, to zní dobře! : ) Sice trochu suše, ale snad to je jednoznačné...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Pavel Urban píše: EDIT:
magnumik píše:Já myslím, že ať se to udělá jakkoliv, dycky je to na dohodě obou hráčů...
Ano je. Buď :
a) se rozhodnou spolu nesouložit.
b) se rozhodnou spolu souložit a nepokoušet se o dítě.
c) spolu budou souložit a budou se pokoušet o dítě.
ano, a když už se za c) rozhodnou, že budou souložit a pokoušet se o dítě, tak mají možnosti:
1) házet si při každé souloži sami s nějakou rozumnou šancí na otěhotnění
2) oznámit DM, že jejich postavy spolu něco měly, aby rozhodlo za ně
3) po několika aktech si pokecat s druhým hráčem na téma "hele, už to bylo docela dostkrát, co takhle to už splodit?" ...a oznámit to DM, co si o tom myslí...

to anurin: jasný, samozřejmě, že nepotřebuješ těhotenský šaty, ale přece jen, těhotenství je docela speciální a né moc častej jev, a když už je to ve fázi, že ten pupek prostě vidět je, tak je lepší, aby měla postava těhotenský šaty (když už to systém nabízí), ať nemusí házet při setkání s každou postavou *nepřirozeně se jí zvětšilo břicho a prsa*… hráč, kterýho potká prostě uvidí, že má břicho jak balon. Nemyslim si, že by to bylo nějaký extrémní vytěžování už tak vytížených DM...

jinak, vidim, že co člověk, to názor (téměř)...prostě ať to uděláte jak to uděláte, DM by o tom mělo vědět.
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

2Balrog :smile: ono sa celkom blbo čita nové príspevky ked prave nejaky píšeš. :bigwink:
Because I'm Batman !!!
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Písnu svůj názor (a budu vyjímečně stručný):
1) O otěhotnění by měl rozhodovat hráč. (pokud se DM rozhodlo (využiju Balrogova případu) že kopnutí bandity před půlrokem do koulí znamená neplodnost - mělo mít DM tolik slušnosti(?), aby to s hráčem probralo a pak nedocházelo k situacím - hráč otěhotní a DM mu zpětně oznámí že teda neotěhotní, protože to je nemožný neb je postava už půl roku koplá do koulí - viz pojem "Deux ex machine").
2) hráč by otěhotnění měl hlásit DM.
3) Mezirasové směsky typu hobit-trpaslík elf-gnóm apod. by podle "reálií" fantazy světa neměli být možné...nicméně jsme na EQ, kde je možné hodně. Takže se přikláním se k názoru, že o "podobných" míšencích by DM měli nejen vědět, ale i případně rozhodnout půjde/nepůjde (nicméně předpokládám, že podobný "úlet" by stejně s DM předem probrali).
Obrázek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

allekoo píše:2Balrog :smile: ono sa celkom blbo čita nové príspevky ked prave nejaky píšeš. :bigwink:
aaaha! ^_^;;; tak to pak promiň...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

The_Balrog píše: pokud podle toho, co jsi citovala - potom musím nesouhlasit, v onom dotyčném příspěvku je snad jasně řečeno, že případů, které tu pánové kokosák a alekoo vehementně rozebírají, se to rozhodně netýká - a bylo to řečeno jasně už předtím, než to vůbec vytasili. Z toho jsem usoudil, že asi nečetli (nebo nechtěli) číst pozorně.
*koukne na něj udiveně*

*přečte si ještě jednou co napsal*

*koukne na něj o nic méně zmateně*

Myslíš.… jako případů.… těhotenství? *nechápavě* Nebo mysliš ten dovětek o opakovaných pokusech??? Ten ale není jádrem pudla. Tím je svoboda hráče rozhodovat o své postavě. Už jsme tu měli tolik pěkně zahraných auto-nemocí/posednutí/prokletí, proč by mělo ( a teď prosím netahat za slovíčka) být těhotenství něčím natolik výjmečným?
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

kokosak píše:
The_Balrog píše: pokud podle toho, co jsi citovala - potom musím nesouhlasit, v onom dotyčném příspěvku je snad jasně řečeno, že případů, které tu pánové kokosák a alekoo vehementně rozebírají, se to rozhodně netýká - a bylo to řečeno jasně už předtím, než to vůbec vytasili. Z toho jsem usoudil, že asi nečetli (nebo nechtěli) číst pozorně.
*koukne na něj udiveně*

*přečte si ještě jednou co napsal*

*koukne na něj o nic méně zmateně*

Myslíš.… jako případů.… těhotenství? *nechápavě* Nebo mysliš ten dovětek o opakovaných pokusech??? Ten ale není jádrem pudla. Tím je svoboda hráče rozhodovat o své postavě. Už jsme tu měli tolik pěkně zahraných auto-nemocí/posednutí/prokletí, proč by mělo ( a teď prosím netahat za slovíčka) být těhotenství něčím natolik výjmečným?
Napsal si to výstižně a moc pěkně :excl:
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Jon píše:Pro Niam a Drakea:

Dobrá tedy, řekli jste si o to :))

Od pradávna je známá přerušovaná soulož, že? Hmm... dále je tuším vztah mezi kojením a otěhotněním, tj. že často kojící žena jen tak neotěhotní - tenhle způsob je ale zrovna pro účely EQ, myslím, jasně mimo :)

Pokračujeme v jízdě! Izraelité a starověcí egypťané už používali primitivní vaginální pesary z různých svinstev jako blány živočichů, vyčiněných kůží, medu... tuším, že existuje zmínka dokonce o antikoncepci z krokodýlího trusu pocházející z Egypta. Prostě obdoba dnešních nitroděložních tělísek. Později se obejvily vosková "tělíska" nebo kamínky popsané magickými symboly, které měly buď zabíjet nebo povzbuzovat mužovu plodnost dle druhu kamínku.

Co se středověku týče, rozmáhal se v Evropě syfilis. A jako ochrana proti němu, světe div se, bylo vynalezeno tzv. francouzské psaníčko (Syfilisu se říkalo francouzská nemoc) - nic jiného než např. býčí střívko nebo varlata navlékaná na penis. Pak se, tuším, používala ještě střívka ovčí a různé rybí měchýře.

Hmm... pak, bavíme-li se o těch "alternativnějších metodách", bylo tu například pití kravské moči nebo pití vody, ve které se nechalo vychladnout rozžhavené železo nebo olovo.

Chcete vědět víc, nebo vám to stačí?
Jenom doplním, že jsem slyšel, že v Číně na to šli taky tak, že se před souloží muži koupali v hodně horké vodě :smile:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Těhotenství...

Příspěvek od KaTo »

...tak nakonec mi to nedalo a ROZEPÍŠU se. Mám doma jednu těhuli, tak sem za chytrýho, muheéé.

Takže několik faktických údajů z realu, co jsou k nalezení na internetu o početí a těhotenství… je to co nejvíc ořezané.. aby to bylo pokud možno co nejpřehlednější. Berte to jako možnost nalézt nějakou zlatou střední cestu, na EQ se asi bude ještě řešit, jestli to je u každé z ras jiné (např. malá plodnost u elfů obecně - proto jsou dlouhověcí, že se nemnoží jako krysy v kanálu, apod.).

Početí a neplodnost:
Existují určitá pravidla, podle kterých se ženské tělo většinou chová.
Menstruační cyklus, počínaje 1. dnem a končící posledním dnem menstruace, trvá v průměru 30 dní. Během této doby v ženském těle proběhnou plodné a neplodné dny. Nejpravděpodobnější možnost otěhotnět je uprostřed mezi dvěma menstruacemi. Nepravděpodobné je otěhotnění naopak těsně po menstruaci (cca 1 týden, k ovulaci dochází průměrně 12 den cyklu).
Během menstruačního cyklu má totiž k otěhotnění k dispozici velmi málo času.Už tento samotný fakt redukuje pravděpodobnost otěhotnění na 25% každý měsíc. Podle odhadů asi 10% normálně plodných párů nemůže počít dítě během 1 roku snažení a u 5% párů jsou to dokonce 2 roky snažení.

Rozdělení neplodnosti:
1) primární neplodnost
Naprostá absence početí i přes pravidelný nechráněný pohlavní styk po dobu jednoho roku.
2) sekundární neplodnost
I přes pravidelný nechráněný pohlavní styk po dobu jednoho roku nedošlo k žádnému novému početí poté, co v minulosti k oplodnění došlo.
3) pravidelné spontánní potraty/ kojenecká úmrtnost
4) neobjasněná neplodnost"
Příčiny tu rozepisovat nebudu. Ale vezte že se příčina neplodnosti u léčených párů je prý momentálně cca ve 35% na strabě ženy, ve 35% ba straně muže, ve 25% je to kombinace příčin a nezjistitelné příčiny jsou 5%.
Na celém světě je přibližně 2-10% párů, které nemohou počít dítě, a dalších 10-25% párů, které mají problém počít druhé nebo další dítě, tedy trpí tzv. infertilitou (neplodností).

Ranný spontánní potrat (ve zdravé populaci riziko cca 15%)
Je poměrně častý, předpokládá se, že jím končí každé 8. těhotenství, a rozumíme jím samovolné ukončení těhotenství do 12. týdne vývoje.
Příčiny jsou rozmanité od vad plodu přes onemocnění matky až po zevní vlivy (kouření, drogy, alkohol, trauma).
V okamžiku, kdy hrozí (krvácení, bolesti v podbřišku) je na místě klid na lůžku (v domácím prostředí, případně hospitalizace - dle individuální situace).
Jeden samovolný potrat do 12. týdne těhotenství je poměrně častý u řady žen a většinou to neznamená nemožnost mít další normální těhotenství a porodit zdravé dítě.
V případě opakovaného potratu (3 a více ) je nutné najít a oddstranit příčinu.

Těhotenství podle trimestrů
Těhotenství se rozděluje na 3 trimestry, 1 trimestr odpovídá 3 kalendářním měsícům. Období 1. trimestru se nazývá rané. V těle ženy probíhají velké změny. Zvětšuje se děloha a sílí svalová vlákna v děloze. Zvětšují a napínají se prsa. Zvyšuje se tepová frekvence a dech. Vlivem zpomalení střevní peristaltiky může žena trpět zácpou. Během 2. trimestru dochází ke změnám hlavně na kůži. Prsní bradavky tmavnou, středem břicha se může táhnout tmavý pigmentový pruh. Žena má větší chuť k jídlu a začíná nabírat na váze. Bříško roste závratnou rychlostí. Poslední, 3. trimestr, je nejtěžším obdobím v těhotenství. Prsa mohou produkovat mlezivo, může se objevit krvácení z dásní a vaginální výtok. Klouby a vazy bývají uvolněné, záda a kyčle pobolívají. Mohou se také objevit otoky na rukou a nohou. Žena již bývá unavená a těší se na porod.

Vývoj plodu v těhotenství
Vývoj plodu se určuje podle týdne těhotenství. Např. plod ve 12. týdnu těhotenství je velký cca. 6 cm. Postupně se stále více podobá narozenému člověku, má již prsty a na nich mu začínají růst nehty. V 16. týdnu je plod velký 12 cm, má jasné rysy obličeje a viditelné končetiny. Ve 20. týdnu je plod velký 17 cm a váží 350 g. Vytvářejí se první zuby. Některé ženy pociťují první „kopance“. V tomto období bývá pohlaví dítěte viditelné. Ve 30. týdnu je plod velký 27 cm a váží kolem 1,3 kg. Miminko již používá svoje smysly, jako je zrak, sluch, hmat a chuť. Dokáže také rozeznat hlas své maminky. V posledním týdnu těhotenství je plod velký cca. 50 cm a váží kolem 3,5 kg, je již plně vyvinutý a připraven k porodu.
Novorozenecká a mateřská úmrtnost se v současné době pohybuje okolo cca 2%, jak to bylo dřív jsem v procentech nenašel.. jen že to bylo výrazně horší.. takže bych to viděl tak na cca 30%.

P.S.
RP machři jistě sestaví KOLIK hodů musí v páru proběhnout, aby si zjistili, zda jako pár jsou plodní/neplodní, když jo, (nezapomonenout na plodné dny!!, jsou dny kdy do toho může samička bušit jak králice a nic:))), dále při sexu, zda v plodných dnech se zadařilo a pak v prvním měsíci zda nebyl spontální potrat (na který žena ani nemusí přijít) a pak po každém tvrdém úderu do břicha...pak u rodičky zda při porodu neumře ona, nebo její dítě, nebo oba...a pokračujeme v házení dál...až do zbláznění.
P.P.S.
Je to trochu mimo Anurinovo téma, ale...furt snad ještě k věci.
Obrázek
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

možná budu trochu namyšlený, ale nebýt Tenshara, tak se tohle téma ani nerozběhlo...což mě těší a připisuji si jeden kladný bod.
anurin: sry za ot
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Mia.Dasia
Příspěvky: 103
Registrován: 29. 4. 2006 22.47
Bydliště: Blatná,Praha, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Re: Těhotenství...

Příspěvek od Mia.Dasia »

KaTo píše:...tak nakonec mi to nedalo a ROZEPÍŠU se. Mám doma jednu těhuli, tak sem za chytrýho, muheéé.….
jen postřeh těhule.. chuť k jídlu se opravdu nevzathuje na určitou dobu...;) já už začínám pociťovat těhotenský choutky taky takže i co se týče těhotenství jsou jisté aspekty individuální...

já jen aby KaTo nevypadal zas moc chytře :bleh:
Lidská hloupost je bezedná( asi jako ta slánka v tý pohádce: celý kopec hloupousti celé hory.. dokonce pohoří z hlouposti)
Odpovědět