Tucnak na smetane aneb chovame doma Linux

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Praetor píše:
Darmonlor píše:opensuse 10.3 a nwn mi tu uz bezi, ale mam maly problem. Nevite nekdo co muze zpusobovat tohle?

Kód: Vybrat vše

http://www.imagehosting.com/out.php/i1473590_snmek1.png
ty pruhy pres ty vysviceny dvere? co mas za grafiku a jaky ovladace pro ni?
ty pruhy jsou pres spoustu veci, ovsem ted zacinam trochu podezrivat zmrsenou instalaci. Pravdu se dozvim az ve stredu.

Ovsem jestli je to grafikou...

Kód: Vybrat vše

chii:/home/darm # lspci | grep Graphic
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller (rev 0c)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller (rev 0c)

Kód: Vybrat vše

Section "Device"
  BoardName    "965 GM"
  BusID        "0:2:0"
  Driver       "intel"
  Identifier   "Device[0]"
  Option       "monitor-LVDS" "Monitor[0]"
  Screen       0
  VendorName   "Intel"
EndSection
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

no, ja si myslim ze tohle by nemela delat zmrsena instalace - bude se to zobrazi, nebo ne … tohle mi opravdu prijde na grafiku.

ted sem kouknul na notes, mam tam Mobile 945GM … svisti to bez problemu - driver je intel v. 2.1.1
Dives, qui sapiens est
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Darmonlor píše:opensuse 10.3 a nwn mi tu uz bezi, ale mam maly problem. Nevite nekdo co muze zpusobovat tohle?

Kód: Vybrat vše

http://www.imagehosting.com/out.php/i1473590_snmek1.png
A je možné prozradit postup sprovoznení na tom openSUSE 10.3? mi funguje až po první datadisk OK, po instalaci druhého to už nepsustím, viz výše. Tak by mě právě zajímalo jak se dá docílit plné funkcionality.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

koulinek píše:
Darmonlor píše:opensuse 10.3 a nwn mi tu uz bezi, ale mam maly problem. Nevite nekdo co muze zpusobovat tohle?

Kód: Vybrat vše

http://www.imagehosting.com/out.php/i1473590_snmek1.png
A je možné prozradit postup sprovoznení na tom openSUSE 10.3? mi funguje až po první datadisk OK, po instalaci druhého to už nepsustím, viz výše. Tak by mě právě zajímalo jak se dá docílit plné funkcionality.
Instaloval jsem z Diamond edice, pro spuštění jsem použil tento skript. (náhrada za nwn)

Kód: Vybrat vše

cd /apps/Games/nwn
export SDL_MOUSE_RELATIVE=0
export SDL_VIDEO_X11_DGAMOUSE=0
# If you do not wish to use the SDL library included in the package, remove
# ./lib from LD_LIBRARY_PATH
export LD_LIBRARY_PATH=./miles:$LD_LIBRARY_PATH
export LIBXCB_ALLOW_SLOPPY_LOCK=1
./nwmain $@
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

dotaz

Příspěvek od Vugi »

Kolika lidem tedy EQ na Linuxu jede ? chci přejít na mandrivu, tak abych neudělal chybu :no:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

Winonne a ja provozujeme EQ v linuxu (oboji gentoo). A jo, na windows taky, kdyz uz byly v cene notebooku.

Nicmene musim pridat, ze s poslednimi ovladaci od nVidie to nejde, takze zatim mam verzi 100.14.19. S tou to funguje dobre a bez problemu.
account: Tuxik
Elorfin Hanar
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

merlik píše:Winonne a ja provozujeme EQ v linuxu (oboji gentoo). A jo, na windows taky, kdyz uz byly v cene notebooku.

Nicmene musim pridat, ze s poslednimi ovladaci od nVidie to nejde, takze zatim mam verzi 100.14.19. S tou to funguje dobre a bez problemu.
Dík za info, jestli vám to jede, tak to rozeběhnu snad taky :biggrin:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Re: dotaz

Příspěvek od Darmonlor »

Vugi píše:Kolika lidem tedy EQ na Linuxu jede ? chci přejít na mandrivu, tak abych neudělal chybu :no:
Jedu pod Arch Linuxem.

podmínky
- perfektně funkční Linuxové ovladače grafárny. Zatím je ideální stav pouze na Nvidi (koukám že ne zcela bez problémů), Intelu a některých ATInách.
- pro lepší výkon 32b verze systému.

To Wionne a Merlik: Funguje vám diakritika při psaní?
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Před rokem jsem to na nějakej Linux instaloval a jelo to, ale zlobily textury.
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Re: dotaz

Příspěvek od merlik »

To Wionne a Merlik: Funguje vám diakritika při psaní?
Nefunguje, jeste jsem to neresil. Ja s diakritikou pisu desne pomalu, tak... Uvidime, zkusim, jen co bude cas a sila :)

Jinak jsem to provozoval i na gentoo na IBM R52 s atinou a take to fungovalo naprosto OK (kdyz pomineme mizivy vykon te ati x300)…
account: Tuxik
Elorfin Hanar
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

emulace Wine

Příspěvek od koulinek »

Tak přihodím svoji lopatku, chvíli jsem se s tím vrtal na openSUSE 10.3, ale končilo to po prvním datadisku ještě OK, s druhym u se to odmítalo pustit, takže na EQ ani nedošlo, jinak teda ted hraju s Windows instalaci do Wine, a i tak je to hratelne.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 672
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

problemek

Příspěvek od Paklic »

nahodil jsem openSUSE 11.0 a na něm wine 1.0-rc3, ovšem, když kompletně celu hru nainstaluju a spustim EQ(single player jede v pohodě) tak skončim na tomhle mrtvym bodě: Obrázek
v tuhle chvíli to spadne a rozlišení mi zůstane v 800x600 :idontno:


Ví někdo, čím to může být? :helpsmilie:


:hi:
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Ten screenshot je houby platný, spusť to raději v příkazáku a pošli výpis konzole. Oficiální linuxová verze ti nefunguje?
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 672
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

Edit: pořešeno s koulinkem a už to jde, sice přes klienta, ale jde.
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

openSUSE 11

Příspěvek od koulinek »

tak linuxová verze na openSUSE 11 funguje, v podstatě ve stejné podobě jak jsem ji zkoušel na 10.3 takže zde je to dořešeno, vlastně to nepředstavovalo ani žádnou práci navíc, když pominu že sem dosud neřešil nefunkční zvuk. Ještě tedy obligátní dotaz zda-li má někdo dořešenou tu diakritiku?
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Re: openSUSE 11

Příspěvek od Praetor »

koulinek píše:tak linuxová verze na openSUSE 11 funguje, v podstatě ve stejné podobě jak jsem ji zkoušel na 10.3 takže zde je to dořešeno, vlastně to nepředstavovalo ani žádnou práci navíc, když pominu že sem dosud neřešil nefunkční zvuk. Ještě tedy obligátní dotaz zda-li má někdo dořešenou tu diakritiku?
myslis ze by si sem ty poznatky mohl sepsat pro dalsi zajemce o nwn pod SuSe? :smile:

na tu diakritiku se ti doma mrknu
Dives, qui sapiens est
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Re: openSUSE 11

Příspěvek od Darmonlor »

koulinek píše:tak linuxová verze na openSUSE 11 funguje, v podstatě ve stejné podobě jak jsem ji zkoušel na 10.3 takže zde je to dořešeno, vlastně to nepředstavovalo ani žádnou práci navíc, když pominu že sem dosud neřešil nefunkční zvuk. Ještě tedy obligátní dotaz zda-li má někdo dořešenou tu diakritiku?
Nefunkční zvuk už by snad nemusel představovat problém, NWN jede afaik přes OSS, tudíž by mělo stačit ukončit před spuštěním všechno co by se mohlo rvát o zvuk. Například ESD daemon se mi s NWN rval, pokud používá KDE 3.5, vypnout Arts (stejně je na pytel)…

Jinak, pokud chcete, můžu sepsat návod pro Archlinux, ale asi je to zbytečné :)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Re: openSUSE 11

Příspěvek od koulinek »

Praetor píše:
koulinek píše:tak linuxová verze na openSUSE 11 funguje, v podstatě ve stejné podobě jak jsem ji zkoušel na 10.3 takže zde je to dořešeno, vlastně to nepředstavovalo ani žádnou práci navíc, když pominu že sem dosud neřešil nefunkční zvuk. Ještě tedy obligátní dotaz zda-li má někdo dořešenou tu diakritiku?
myslis ze by si sem ty poznatky mohl sepsat pro dalsi zajemce o nwn pod SuSe? :smile:

na tu diakritiku se ti doma mrknu
Ano hodlám to rozďoubat detailněji, respektive instalovat načisto a zdokumentovat postup, neboť jediné co jsem udělal teď bylo že sem vzal původní nefunkční verzi ze zálohy 10.3 a zkusil ji pustit na 11, doinstaloval jsem SDL-devel včetně závislostí a jelo to. To samé jsem nakopíroval z PC (intel cpu, nvidia gpu) na notebooka (intel cpu, ati gpu) a taky to funguje.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Re: openSUSE 11

Příspěvek od koulinek »

Darmonlor píše:
koulinek píše:tak linuxová verze na openSUSE 11 funguje, v podstatě ve stejné podobě jak jsem ji zkoušel na 10.3 takže zde je to dořešeno, vlastně to nepředstavovalo ani žádnou práci navíc, když pominu že sem dosud neřešil nefunkční zvuk. Ještě tedy obligátní dotaz zda-li má někdo dořešenou tu diakritiku?
Nefunkční zvuk už by snad nemusel představovat problém, NWN jede afaik přes OSS, tudíž by mělo stačit ukončit před spuštěním všechno co by se mohlo rvát o zvuk. Například ESD daemon se mi s NWN rval, pokud používá KDE 3.5, vypnout Arts (stejně je na pytel)…

Jinak, pokud chcete, můžu sepsat návod pro Archlinux, ale asi je to zbytečné :)
Jo, s tim zvukem sem se k tomu proste nedostal, respektive zatim me to netizilo natolik abych to zacal resit vic, pod wine zvuk jede. jinak KDE sem dal 3.5.9 bo 4 me nepresvedcila, to at odladí jiní, já s tim potřebuju taky pracovat.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Re: openSUSE 11

Příspěvek od Praetor »

Darmonlor píše:
koulinek píše:tak linuxová verze na openSUSE 11 funguje, v podstatě ve stejné podobě jak jsem ji zkoušel na 10.3 takže zde je to dořešeno, vlastně to nepředstavovalo ani žádnou práci navíc, když pominu že sem dosud neřešil nefunkční zvuk. Ještě tedy obligátní dotaz zda-li má někdo dořešenou tu diakritiku?
Nefunkční zvuk už by snad nemusel představovat problém, NWN jede afaik přes OSS, tudíž by mělo stačit ukončit před spuštěním všechno co by se mohlo rvát o zvuk. Například ESD daemon se mi s NWN rval, pokud používá KDE 3.5, vypnout Arts (stejně je na pytel)…

Jinak, pokud chcete, můžu sepsat návod pro Archlinux, ale asi je to zbytečné :)
nechci se plest, ale linuxclient tlaci zvuk pres libSDL, takze "jedes" pres to co si zakompilujes … troufam si rict ze doma nejedu pres OSS, pac si k tomu pekne poustim svoji hudbu :bleh:

Kód: Vybrat vše

export SDL_AUDIODRIVER=alsa
Dives, qui sapiens est
Odpovědět