Tucnak na smetane aneb chovame doma Linux

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Tucnak na smetane aneb chovame doma Linux

Příspěvek od Praetor »

Predem tohoto topicu bych rad pozadal o to, aby se tu vyjadrovali pouze lide, kteri hraji na teto platforme a maji nejake problemy s hrou a nebo naopak maji nejake doporuceni pro zvyseni vykonu a jine vychytavky.

Jak uz psal jinde Kolja - NWN bohuzel neni odzakladu psano pro linux a protoze preneseni z win verze nevenovali moc casu, sme o ledacos ochuzeni. Tak napriklad jsem nikde nenasel zpusob, jakym se naprimo pripojit k serveru formou parametru ke spoustecimu prikazu.

Dle mych zkusenosti bych predem asi doporucil nerozebihat NWN na 64bit platforme (mozna nekdo namitne ze zalezi na distribuci - je to mozne, nemel jsem sanci ozkouset), ale rozdil ve vykonu byl +-15 fps.
Dives, qui sapiens est
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

SDL
Prvni co je dobre udelat, je prekompilovat si SDL knihovnu.
Posledni verze je ke stazeni na: http://www.libsdl.org/release/SDL-1.2.11.tar.gz
Velice doporucuji patchnout: http://home.woh.rr.com/nwmovies/fullscr … 1211.patch

Patch nam totiz umozni prepinat se mezi fullscreen a windowed mode, coz normalne nejde ani po uvedeni AllowWindowedMode do configu (jako ve win funguje i tady normalne alt+enter).
Dalsi vyhodou patche je moznost prepinani mezi zamknutim kurzoru do okna a volnym pohybem mimo okno ( pravy/levy Ctrl + g) - zpusobi ze lze vyuzit mys pro otaceni kamerou i ve windowed mode (ve win mi to hrozne chybelo)

asi to neni nutny ale projistotu uvedu postup:

Kód: Vybrat vše

wget http://www.libsdl.org/release/SDL-1.2.11.tar.gz
wget http://home.woh.rr.com/nwmovies/fullscreen-toggle-1211.patch
gzip -c SDL-1.2.11.tar.gz | tar xf -
cd SDL-1.2.11
patch -p1 < fullscreen-toggle-1211.patch
./configure
make
a zaverem prekopirovat libSDL-1.2.so.0 do adresare lib v adresari kde mate nwn

ja zvolil variantu kompilace s parametrem --prefix=/usr/local/SDL … make …. make install
pote uz jsem jenom upravil v ./nwn scriptu

Kód: Vybrat vše

export LD_LIBRARY_PATH=./lib:./miles:$LD_LIBRARY_PATH
na

Kód: Vybrat vše

export LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/SDL/lib:./miles:$LD_LIBRARY_PATH
rekompilace SDL mela u me znatelny narust vykonu - v soucasny chvili bych rekl ze jsem na linuxu vykonove o ctvrtinu lip nez na cisty instalaci win
Dives, qui sapiens est
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

AntiAliasing

na nvidia grafice je potreba pridat parametr pred spustenim (ingame nastavovani vubec nereaguje):

"export __GL_FSAA_MODE=4"

pricemz cislo uvadi typ AA, podrobny popis parametru je v:
/usr/share/doc/NVIDIA_GLX-1.0/README.txt
Dives, qui sapiens est
sh
Příspěvky: 6
Registrován: 31. 3. 2007 18.56

Příspěvek od sh »

Zdravim, rada bych se pridala k hrani na EQ pres tucnaka, nicmene zatim nejsou HAKy pro nej. Chci se zeptat co s tim, daji se nejak pouzit windowsi HAKy, jak rychle bydou HAKy pro linux ? Dik
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Bud pockat az se zverejnej, nebo ti to nejak dopravit na placce. Zkusim to kdyztak nekam presnoc nacpat a pak hodit link.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
sh
Příspěvky: 6
Registrován: 31. 3. 2007 18.56

Příspěvek od sh »

no vidim ze se tu to hejbe, aspon nekde ! ok, kdyz tak posli link,dikec moc
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Mate nekdo zkusenosti s emulaci aurora toolsetu? Jakmile se mi v nem nacte lokace, zcerna veskery ovladani.
Poustim to ve wine-0.9.29
http://mecada.net22.cz/mixer/snap1.jpg
http://mecada.net22.cz/mixer/snap2.jpg
Jde asi o nejaky spatny nastaveni grafiky, mozna knihovny, ale nemuzu prijit na to, co to je.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
cabi88
Příspěvky: 67
Registrován: 20. 7. 2007 19.30

jak

Příspěvek od cabi88 »

Nazdarek, rad bych rozjel Eq Nwn na Linuxech ale nedaří se mi. Nejsem nijak moc zkušenej uživatel a tak bych ocenil kdyby ste meli nekdo par rad nebo dokonce nejaky postup ktery opravdu funguje.Diky :bigwink:
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

Problem je instalace NWN? Patchnuti NWN na prislusnou verzi? CEP? Rozbaleni EQ-veci?

Pripadne v jake distribuci ;)
account: Tuxik
Elorfin Hanar
cabi88
Příspěvky: 67
Registrován: 20. 7. 2007 19.30

Příspěvek od cabi88 »

Problem je vubec samotna instalace nwn v distrimubu Ubuntu 7.04.Zatim tedy :) protože sem nenainstaloval nwn tak sem se k dalsimu problemu jako je patch ,cep, a EQ vubec nedostal. abyhc pravdu řek vubecsi s tim envim rady. na netu je par navodu s použitím linux klienta přimo od bioware a nebo pomocisouboru z Win. pri instalaci pomoci zdrojopveho kodu se sice dostanu do menu ale při prvním načítání mito spadne z5 na plochu bez jakehokoliv chyboveho hlaseni proste se to vypne...možna chyba grafiky nebo neco takoveho važne nevim. :helpsmilie:

Zřejme to bude Ovladačem grafiky ..Ati radeon x 1600..nemuzu sehnat nikde poradnej ovladac...nekdo nějaký TIP ? :)?
Elric Leaf
Vilík Kapsička

"YOU NEED TO BELIEVE IN THINGS THAT AREN'T TRUE, HOW ELSE CAN THEY BECOME?"
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Prosím vás, chci nainstalovat EQ u bratra, ale on používá zásadně Linux a já nevím, co musím udělat pro to, aby se u něj EQ rozjela... nemohli byste mi prosím někdo poradit?
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
cabi88
Příspěvky: 67
Registrován: 20. 7. 2007 19.30

Příspěvek od cabi88 »

Gran píše:Prosím vás, chci nainstalovat EQ u bratra, ale on používá zásadně Linux a já nevím, co musím udělat pro to, aby se u něj EQ rozjela... nemohli byste mi prosím někdo poradit?
Na oficialnim wbu NWN http://nwn.bioware.com/downloads/linuxclient.html je navod a i zdrojovy kod ke stazeni. Snad budes mit vic stesti pri instalaci nežli ja ..stale mi to spadne na Desktop při prvnim nacitani...vytvaření postavy..
Elric Leaf
Vilík Kapsička

"YOU NEED TO BELIEVE IN THINGS THAT AREN'T TRUE, HOW ELSE CAN THEY BECOME?"
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Chybne zobrazovani ikon predmetu

Příspěvek od merlik »

Neprovedl jsem zatim skoro zadny pruzkum problemu a tak to pisu sem.

Mam problem s nekolika objekty jako napriklad s malym magionem (a pritelkyne i s jinymi objekty, ktere ale vypadaji ze maji souvislost s CEPem nebo nejakymi EQ upravami) - misto jeho ikony vidim pouze bily ctverecek v inventari/quick panelu. Tipuji ze problem bude podobny jako s portrety postav, kde se ve jmene souboru objevuji mezery.

Ale zatim jsem se k reseni problemu neodhodlal a tak se ptam zde, zda-li nema nekdo zkusenosti jak tomuto predejit ci to vyresit?
account: Tuxik
Elorfin Hanar
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Tohle mi myslim problemy nedelalo. Mozna mas jen nabouranej hak. Eq haky jsou pojmenovany nastesti rozumne.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

Uvidime, na openSUSE jsem NWN nerozbehnul (nemel jsem silu predelavat SDL knihovny), tak si vracim zpet sve oblibene gentoo, ja se s win nesziju :angry: Snad rano uz bude dokompilovano :bleh:
account: Tuxik
Elorfin Hanar
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Gentoo je jasna volba. :bigwink: Je potreba jenom slinkovat SDL knihovny a presvedcit hru aby pouzivala SDL. A kdyby se ti povedlo nejak rozbehat toolset, tak se nezapomen pochlubit.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Povím vám svůj příběh.

Nastahoval jsem si všechno, co mi přišlo nutné pro hraní Equilibrie na Linuxu. Měl jsem dvě céda. Jedno, kde byly dvě GB věcí (Nwn pro Linux a EQ pro Linux), které jsem vypálil Nerem na bráchově compu, kde jsem to stahoval.
Na druhém jsem měl normální hru, datadisky, patche, cepy, zkrátka kompletní sadu pro hraní na Windowsech, kterou jsem kdysi postahoval na svém compu a skvělé Visty mi to hravě vypálili.

Dorazil jsem k bratrovi a prvních pár dní jsem si na comp a dvě dífka ani nevzpomněl.

Pak jsem k tomu sedl a zjistil, že drahý tučňák nemá rád Visty. Takže jsem sice měl hru a měl EQ pro Linux, ale neměl jsem datadisky, patche, nic... no supr. x)

Tak jsem začal stahovat a shánět. Normální hra mi jela, povedlo se mi ji i obohatit o datadisky, patche, všecko, no sláva, dokonce EQ taky! Prakticky žádný zádrhel celou dobu, jen díky neustálé nutnosti něco stahovat to šlo pomalu. Šak jsem začal včera odpoledne a skončil právě teď.

A jede to x) Právě jsem se odlogoval z EQ, vše vypadá nice... až na jednu malinkou drobnost.

Z nějakého důvodu nemám, popř. mi to zkrátka nezobrazuje, některé textury x) Byl jsem zatím v jediné lokaci, a to v té, která je kousek od Tirianu za turnajovým místem, vede tam cesta, která tuším pokračuje až do Amfi. Mezi turnajovým místem a touhle lokací je lokačka, kde jsou u cesty klády... a v nějaké blízké lokaci je možno přeplavat řeku.
U některých stromů ale nevidím textury jehličí, takže vypadají, že mají obří bílé listy, stejně tak u babky vidím jen model, ale je bílá... asi tučňáčí vtip x)

Nevíte náhodou, co s tím? =)

P.S.
Napadlo mě, že by to mohlo být CEPy. Stáhl jsem si CEP 2.0, ale nestáhl jsem 151, 152 a 153, které mám doma... obsahuje je Dvojka?
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Tak v CEPech to není.

Dnes v noci se pokusím po EQ rozběhnout a budu sledovat, kolik textur a jaké mi vlastně chybí... budu vděčný za jakékoliv nápady, čím by to šecko mohlo být .
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Sorry, al me tak nejak chybej informace. Na co jsi to instaloval? Co jsi instaloval? etc. Nekdy se mi stane, ze se mi nenacte textura kvuli lagu - to je docasny. To co popisujes, mi pripada spis jako poskozeni souboru s texturama.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

No nic víc, než že tu je Linux, nevím .)

Rozbalil jsem Linux Client (1,12 GB), což je prakticky samotná hra. K tomu jsem dle instrukcí na NWN.Bioware.com přihodil oba datadisky. Přihodil jsem patch 1.68 pro Linux, CEP 152, 153 a 200 a nakonec EQ pro Linux stáhnutou normal z equilibrie.cz.

Výsledek je takovej, že chybí některé textury... prostě to zobrazí jen model. To vidim, že to je model bez textury .)

EDIT: Každopádně to _zas tak moc_ nevadí, protože tohle je předposlední noc, co bude pařební zde, bo v pondělí odsud mizím a kdy tu budu příště, to nikdo nemůže ni tušit...

EDIT2: Jinak ohledně textur, tak chybí to docela všemožně, od stromů přes ostružiny přes zdi až po oblečení... ale zas tak to nevadí, tak holt 40 hodin si budu myslet, že je EQ napůl zasněžená x)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Odpovědět