Tucnak na smetane aneb chovame doma Linux

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

Co se tyce zvuku - s tim dokaze byt pekne neprijemny boj. Ale v soucasne chvili se starou Audigy mi jde vsechno pekne, vcetne HW mixovani. Tj. zadnej exluzivni pristup k /dev/dsp :) (gentoo, alsa, nwn 1.69)

Dale diakritika - pokud to nekdo budete resit, dejte vedet jak se dari. Ja jsem se v tom chtel zacit rejpat, ale nenasla se sila. Stejnak neumim s diakritikou psat :)
account: Tuxik
Elorfin Hanar
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Re: openSUSE 11

Příspěvek od Darmonlor »

koulinek píše:jinak KDE sem dal 3.5.9 bo 4 me nepresvedcila, to at odladí jiní, já s tim potřebuju taky pracovat.
Já ho používám v práci, poctivě každodenní SVN a hlásím chyby :) Už to funguje pěkně, ale poslední mušky vychytají asi až ve 4.2
Praetor píše:
nechci se plest, ale linuxclient tlaci zvuk pres libSDL, takze "jedes" pres to co si zakompilujes … troufam si rict ze doma nejedu pres OSS, pac si k tomu pekne poustim svoji hudbu :bleh:

Kód: Vybrat vše

export SDL_AUDIODRIVER=alsa
Vidíš, do toho jsem tolik neviděl. Díky. Nevíš jaká je defaultní hodnota bez nastavení proměnné?
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Tak sem se s tim zvukem včera chvíli hrál a nezabrala ani exportovaná proměnná s hodnotou alsa zapsaná do nwn, ani pokillování všeho co visí na /dev/dsp (artsd, kmix) přitom má taky starou audigi1, možná schází nějaké knihovny z SDL související se zvukem.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

no, cerstve rekompileny SDLko … zvuk slape jako hodinky a z diakritky … ýáíé funguje ok … hacky ne a ne fungovat :angry:
Dives, qui sapiens est
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Praetor píše:no, cerstve rekompileny SDLko … zvuk slape jako hodinky a z diakritky … ýáíé funguje ok … hacky ne a ne fungovat :angry:
Tož asi zkusim jak bude čas na druhým stroji zkompilovat SDL a uvvidíme, do něho ale eště musim dat zvukovku, jinak čárky fungují taky, háčky bohužel.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
lakaolla
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 7. 2008 19.05

Příspěvek od lakaolla »

No tak jsem to tu zbezne procetl a napisu jak jsem na tom s tucnakem ja :) Pouzivam Archlinux verzi wine 1.1.0 (mam pocit :) ) a nwn mam zkopirovane z windowsi instalace nachystane na EQ. Zvuk a vsechno jede naprosto paradne, problem nemam s nicim. Az na ty hacky ty mi taky nejdou, ale to se da prezit. Dobry je ze to funguje

PS: jsem rad ze nejsem jediny linuxak ve hre :dribble:
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

lakaolla píše:No tak jsem to tu zbezne procetl a napisu jak jsem na tom s tucnakem ja :) Pouzivam Archlinux verzi wine 1.1.0 (mam pocit :) ) a nwn mam zkopirovane z windowsi instalace nachystane na EQ. Zvuk a vsechno jede naprosto paradne, problem nemam s nicim. Az na ty hacky ty mi taky nejdou, ale to se da prezit. Dobry je ze to funguje

PS: jsem rad ze nejsem jediny linuxak ve hre :dribble:
Ty problemy co jsem zminoval se tykaji ciste linuxove verze, s hranim té windowsové pod wine není problém, tam jede jak zvuk tak diakritika velmi dobře.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
lakaolla
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 7. 2008 19.05

Příspěvek od lakaolla »

Linuxovou verzi jsem zkousel jen v gentoo bohuzel i kdyz jsem to instaloval s podporou obouch datadisku byl tam jen jeden. Pouzival jsem verzi co byla v repozitari. Zkusil jsem jen singl a fungoval paradne. Kdyz jsem zkousel binarky z bioware tak se mi to rozjet jaksi nepovedlo.
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

lakaolla píše:Linuxovou verzi jsem zkousel jen v gentoo bohuzel i kdyz jsem to instaloval s podporou obouch datadisku byl tam jen jeden. Pouzival jsem verzi co byla v repozitari. Zkusil jsem jen singl a fungoval paradne. Kdyz jsem zkousel binarky z bioware tak se mi to rozjet jaksi nepovedlo.
nwn z repozitare? :biggrin: jak uz tu bylo jednou zminovano … musis po kazdym datadisku pustit fixinstall ale ten co byl prilozenej k tomu datadisku! maj to bugly, takze neni mozny ho pustit jednou po nakopirovani vsech datacu

ja snad naporcuju svoje funkcni nwnko a hodim ho nekam na web … bez klice samozrejme :bigwink:
Dives, qui sapiens est
lakaolla
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 7. 2008 19.05

Příspěvek od lakaolla »

musis po kazdym datadisku pustit fixinstall ale ten co byl prilozenej k tomu datadisku!
nj to bude ono :smile: nicmene jsem spokojenej s verzi pro windows pod wine, stejne ho pouzivam i pro hrani baldur's gate 2 apod. takze ty nwn uz me nezabijou :smile:
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Praetor píše:
lakaolla píše:Linuxovou verzi jsem zkousel jen v gentoo bohuzel i kdyz jsem to instaloval s podporou obouch datadisku byl tam jen jeden. Pouzival jsem verzi co byla v repozitari. Zkusil jsem jen singl a fungoval paradne. Kdyz jsem zkousel binarky z bioware tak se mi to rozjet jaksi nepovedlo.
nwn z repozitare? :biggrin: jak uz tu bylo jednou zminovano … musis po kazdym datadisku pustit fixinstall ale ten co byl prilozenej k tomu datadisku! maj to bugly, takze neni mozny ho pustit jednou po nakopirovani vsech datacu

ja snad naporcuju svoje funkcni nwnko a hodim ho nekam na web … bez klice samozrejme :bigwink:
Hele a to neni blbej napad, udelat Linuxove Equilibrie DVD...
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Hele a to neni blbej napad, udelat Linuxove Equilibrie DVD...
Možná spíš teda ještě vydržet až s updatem na 1.69, případně i s EQ3 F3 hacky, nebo ho aktualizovat prubezne :) Ale jinak je třeba mit na paměti že data sou jedna věc, další pak plně funkční SDL, no a ta spropadená diakritika.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

koulinek píše:
Hele a to neni blbej napad, udelat Linuxove Equilibrie DVD...
Možná spíš teda ještě vydržet až s updatem na 1.69, případně i s EQ3 F3 hacky, nebo ho aktualizovat prubezne :) Ale jinak je třeba mit na paměti že data sou jedna věc, další pak plně funkční SDL, no a ta spropadená diakritika.
tyjo ja tam snad udelam autoinstall script toho sdlka :biggrin: i s toggle screen patchem. 1.69 bude zachvili … a EQ3 addony snad hernajs uz kazdej zmakne sam akorat nakopirovat ne :bleh: tady jde o to, ze maji lidi problemy rozchodit samotnej zaklad se vsema datadiskama … no, zacnu to pripravovat.

btw. s tou diakritikou … sdlko se kompiluje s iconv, projdu zdrojaky, treba se to bude dat jednoduse poupravit.
Dives, qui sapiens est
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mam tu problem, celkem vazny : )

Je Nwn spustena pod Wine na Ubuntu/KDE.

Neukazuji se zadne postavicky. Ani pro tvorbe postavy, ani ve hre. Pokud si pustime zakladni kampan nwn, vidime.. stin nasi postavicky, stin uvitace do hry, ohen z jeho pochodne (ale ne pochoden samotnou!)…

Dvere a steny jsou i stexturama videt snad v poradku.

Mate nekdo nejaky napad, kterym smerem se ubirat, abychom to zprovoznili?
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

The_Balrog píše:Mam tu problem, celkem vazny : )

Je Nwn spustena pod Wine na Ubuntu/KDE.

Neukazuji se zadne postavicky. Ani pro tvorbe postavy, ani ve hre. Pokud si pustime zakladni kampan nwn, vidime.. stin nasi postavicky, stin uvitace do hry, ohen z jeho pochodne (ale ne pochoden samotnou!)…

Dvere a steny jsou i stexturama videt snad v poradku.

Mate nekdo nejaky napad, kterym smerem se ubirat, abychom to zprovoznili?
Takovéto chování textur sem zažil pod wine na ATI grafice a fglrx driveru na notebooku s openSUSE 10.3, ted tam mam 11.0 a nativní linux instalaci a chodí to dobře, opět s fglrx. Takže možná souvoslost je verze fglrx, jestli teda máš ATI grafiku.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

koulinek píše:
The_Balrog píše:Mam tu problem, celkem vazny : )

Je Nwn spustena pod Wine na Ubuntu/KDE.

Neukazuji se zadne postavicky. Ani pro tvorbe postavy, ani ve hre. Pokud si pustime zakladni kampan nwn, vidime.. stin nasi postavicky, stin uvitace do hry, ohen z jeho pochodne (ale ne pochoden samotnou!)…

Dvere a steny jsou i stexturama videt snad v poradku.

Mate nekdo nejaky napad, kterym smerem se ubirat, abychom to zprovoznili?
Takovéto chování textur sem zažil pod wine na ATI grafice a fglrx driveru na notebooku s openSUSE 10.3, ted tam mam 11.0 a nativní linux instalaci a chodí to dobře, opět s fglrx. Takže možná souvoslost je verze fglrx, jestli teda máš ATI grafiku.
nahodou tam ATIna je : )

takze novejsi verzi.. dik! vyzkousime!
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

jen prosim o radicku -

system je Ubuntu

muzem na ne stahnout tyhle ovladace?

http://ati.amd.com/support/drivers/linu … adeon.html

Popripade co by u nic hmelo byt zhruba tak napsane, aby na ubuntu fungovaly? :) (Ja jsem linuxove temer uplne netknuty.)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

The_Balrog píše:jen prosim o radicku -

system je Ubuntu

muzem na ne stahnout tyhle ovladace?

http://ati.amd.com/support/drivers/linu … adeon.html

Popripade co by u nic hmelo byt zhruba tak napsane, aby na ubuntu fungovaly? :) (Ja jsem linuxove temer uplne netknuty.)
nechtel bych se pelst, ale to samy co je na tech strankach by melo byt v repozitarich ubuntu - mrkni sem https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/ATI

jinak System > Administration > Hardware Drivers … sem se mrkni, jestli tam v listu nahodou uz ty ovladace nenajdes a nebude je potreba jenom povolit.
Dives, qui sapiens est
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

The_Balrog píše:jen prosim o radicku -

system je Ubuntu

muzem na ne stahnout tyhle ovladace?

http://ati.amd.com/support/drivers/linu … adeon.html

Popripade co by u nic hmelo byt zhruba tak napsane, aby na ubuntu fungovaly? :) (Ja jsem linuxove temer uplne netknuty.)
Ne. Ovladače nainstaluj klasicky z repozitářů (přes synaptic).

EDIT: Koukám že mě Praetor předběhl s přesnějším infem :) ATI instalátor by ti dělal bordel v systému.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Kanyapi
Příspěvky: 6
Registrován: 24. 7. 2008 8.33
Bydliště: Kly
Kontaktovat uživatele:

Stále vidím jenom stíny

Příspěvek od Kanyapi »

Já se přiznám, že jsem nainstalovala, co se dalo, ale pořád vidím jenom stíny.
Napadlo mě sem zkopírovat, co vidím psáno v nwconfig.ini

[Video Card]
Type=Error -- []
VRAM=64
Desktop Resolution=1600x1200
Desktop Color Depth=32
Result=2
Skip=0

[Open GL]
OpenGL Installed=1
OpenGL Version=2.1.7415 Release
Result=2
Skip=0

[Direct X]
DirectX Installed=1
DirectX Version=DirectX (9.0+) (4.09.00.0904)
DirectX Build=4.09.00.0904
Result=2
Skip=0

Není třeba problém s tím, že u VideaCard je Error? Nebo nemá být ten direct X vypnutý (prý linux místo toho používá OpenGL? - jenom? ….jsem hodně velký laik, tak se omlouvám, pokud plácám nesmysly)
Odpovědět