Moje nwn zadrhávání

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

The_Balrog píše:Mno me ne, po reinstalu mam pořád v Goblin vs. Kobolds 3.1 fps :/

Chjooooo +.+
Pokud jsi neměl černou obrazovku, nemusí ti nový ovladače moc pomoct (protože máš už asi ty, kde nvidia problémy s NWN řešila) - lidi co jí měli, měli i mizernej výkon, drivery, co jí odstranily, přinesly i zlepšení výkonu na hratelnou úroveň (např. mně), i když je to slabý.

Jenom je možný, že pokud jsi měnil a nepoužil driver cleaner, vzniknul tam bordel (mně se teda eště nestalo, v dobách, co sem driver cleaner nepoužíval).
Takže pokud to děláš jinak, tahle sem je přeinstalovával já:
v ovládacích panelech přidat/odebrat programy, najít nvidia driver bla bla bla, odebrat, odinstaluje se, pak restartuju PC (hodí to do 800x600 a hlásí nový zařízení, to canceluju), pak pustim prográmek co se menuje driver cleaner pro, tam nastavim nvidia a ten smaže eště spoustu krámů po celym PC, a až pak instaluju nový ovladače. Pokud to tak neděláš, můžeš to zkusit, ale asi to nebude mít nějakej účinek.

Protože máš fakt hodně špatnou framerate na podobný sestavě se stejnejma driverama a OS (taky SP2?), tak to může bejt různejma věcma, ne jen grafikou. Koukni na vytížení procesoru, seřaď si procesy podle toho, kolik kterej žere (NWN by mělo brát celej jeden procák, takže mu tam bude svítit tak 50% a zbytek by měl bejt 00prd). Zkus vypsat pár detailů. Kolik ti běží vedle NWN procesů? Kolik se jich pouští po startu? (start-spustit: msconfig; záložka "po spuštění") Jaký máš v klidu po nastartování PC využití paměti a procesoru? jiný hry v pohodě? Jakou verzi OpenGL máš? Pouští se ti nestandardní služby, máš nějaký nestandrdní zařízení/programy? (bezdrátový šmejdy, bluetoothy zaplý, wifi zaplý, kameru apod.) Jestli chceš, vyexportuju ti a pošlu svojí skladbu služeb. Jo taky možná dobrý věděť, a jakym to hraješ rozlišení a jaký máš nativní rozlišení monitoru? (i když to je k ničemu, ačkoliv 1280x1024 a 1600x1200 bude rozdíl... no, teda, lidi to tvrdí, ale popravdě, mně to na těch 800x600 jede uplně stejně rychle jako na nativních 1680x1050, takže to bejvá signál, že je něco blbě :D).
Sylmael
Příspěvky: 58
Registrován: 5. 6. 2007 17.40
Bydliště: SK

Příspěvek od Sylmael »

Pozor u novsich driverov pre nvidie s oznacenim 175.16

Sice opravili ciernu obrazovku a aj hra prestala "lagovat" pri pohyboch postavicky.. ale toolset zacal hlasit chybu v nvoglnt.dll (je to opengl driver)

► riesenie je v nvidia paneli pre nwtoolset.exe zapnut THREADED OPTIMALIZATION = ON
► ak nepomoze, treba hned po zapnuti toolsetu cez task manager vypnut jadro 2 a nechat bezat len jadro 1 (toto ale moc nezafunguje pretoze obcas sa stane ze toolset aj tak pri otvarani lokacie hlasi kriticke chyby, alebo po zatvoreni modulu spadne)

Skusal som tiez vselijak nastavovat nvidia panel pre toolset, a aj sa mi to podarilo udrzat v stabilite s novymi drivermi avsak s vedlajsim efektom. A to, ze pri otvoreni lokacii boli niektore textury biele ako sneh. Po dalsich experimentoch a totalnom znechuteni som presiel spet na driver 158.19. Odvtedy ziaden problem.

Pre Kolju : 1.69 priniesla len vypnutie afinity jadra pre toolset o nicom inom zaujimavom neviem. Co sa tyka tienov a dalsich eye candy v nwn, tak je tiez zasadny rozdiel v pouzitom rozliseni. 800x600 windowed mode je aspon u mna vyhra.
ICQ uz nepouzivam. Piste len PM, dik.
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

Sylmael píše:
Kolik ti to dává v průměru fps? V nějaký pěkný lokaci s vodou, v boji (např. zmiňovaný Goblins vs kobolds).

Já zkoušel verzi driveru pro mojí GF 8600M kartu označenou jako 158.19 a bohužel blackscreen v úvodu a mizerná fps celkem, takže drivery 158.19 pro mojí mobile kartu nic neřeší (nevim kolik toho maj společnýho s oficiálníma 158.19tkama pro vaše karty). Nejlepší výsledky mam zatim se 169.09 z laptovideo2go jak sem už psal. Vyhránim si s různejma nastaveníma je těch 30-40 fps celkem dobře hratelnejch a 20-30 v boji taky de. Ale když vlezu do správný lokace se správym oblečenim, tak 150-200 fps se všema eye candy na maximum. Jak psal jeden člověk na bw foru, že má nový 17něco drivery pro visty, a že tam se framerate vrátila na původních 120 kolik by měla bejt, do chvíle, než si nasadí oblečení, jehož součástí je roba... možná to souvisí :D
Sylmael píše:tak je tiez zasadny rozdiel v pouzitom rozliseni. 800x600 windowed mode je aspon u mna vyhra.
Když sem ve "správný lokaci se správnym oblečenim" a mam těch 150 fps a přepnu do windowed mode a na 800x600 tak najednou 300 fps. Když si ale nasadim plášť, róbu nebo něco takovýho, skočí to na 40 fps nezávisle na rozlišení a různý nastavení detailů to leda zhorší :(

edit: 300 sem přehnal :D ale přesnější měření: EQ 2.0 báze, vypnutá tráva a "povolit stíny prostředí" (tohle nastavení v bázi mi totálně zpomalí hru), vypnutej FSAA, vypnutá shiny water, ostatní v pohodě. 1680x1050 fullscreen, nahá postava - 120-140 fps. Přepnutí do okna, 800x600 - 190-220 fps. Nasadim róbu -> 40-50 fps jak v hi res fullscreenu, tak v okně, na chlup stejný.
Sylmael
Příspěvky: 58
Registrován: 5. 6. 2007 17.40
Bydliště: SK

Příspěvek od Sylmael »

To Kolja : Zapni si VSync a potom meraj zmeny FPS. :D Ked klesne pod 25 potom sa stazuj. Pokial chces zistit preco roba zerie tak vela vykonu tak sa mi ozvi na icq. Mam nato utilitku co to vie zistit. ;)
ICQ uz nepouzivam. Piste len PM, dik.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

nVidia ForceWare 177.79 - pozoruji cca 30% nárust výkonu oproti verzím 169.x a 173.x, ovšem karta mi taky pěkně topí. Pokud máte notebook, rozhodně si ověřte, že máte přiměřenou teplotu (tak do 90 °C).
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Zkuste si taky zkontrolovat v nastavení zvuku, jestli máte zapnutou hardwarovou akceleraci... já to měl vypnuté a zpomalovalo mi to hru na takovou míru, že se nedala hrát.. po zapnutí se svižně rozjela :) (kolem 80-100FPS v běžné lokaci s běžným počtem postav)
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Ikkie píše:Zkuste si taky zkontrolovat v nastavení zvuku, jestli máte zapnutou hardwarovou akceleraci... já to měl vypnuté a zpomalovalo mi to hru na takovou míru, že se nedala hrát.. po zapnutí se svižně rozjela :) (kolem 80-100FPS v běžné lokaci s běžným počtem postav)
Windows Vista nedovolují zapnout 3D akceleraci, takže se v takovém případě ani nesnažte.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Tak fer, vypada to, ze se muj problem brzy vyresi : )

Odedneska mi pri hrani nwn pocitac tak do dvaceti minut spadne modrou obrazovkou STOP 0x0000007F

Nejaka dvojita vyjimka pri procesu.

Preinstaloval jsem jinou verzi grafickejch ovladacu, preinstaloval ovladace chipsetu a porad nic. Musim podotknout, ze ted jsem zkousel hrat Lineage 2 a po 25 minut jela bez problemu, vypada to na nejaky problem se samotnou nwn.

Vcera jsem nic noveho na pocitac neinstaloval, co by mi ho mohlo rozhasit.

Mno nic, vypada to, ze budu muset reinstalovat system (to mne fakt moc netesi). Nemuzu najit moje instalacni CDcko :D... tak to asi chvili potrva. Snad tu Eq nejak stihnu zprovoznit do turnaje... uvidime.

Q.Q
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Zkus jiný a jiný a jiný drivery, nVidia někdy opravdu dokáže shodit Visty na BSOD (i když většinou jen shodí NWN). Alespoň mě (u notebooku) přijde, že nVidia ještě nevyrobila 100% funkční ovladače pro Vista x64.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

To Balrog: nevím jestli reinstalace vyřeší problém... já jsem se smířil s tim, že v nwn dostávám tak 30% výkonu, kterej by karta měla dávat... Nezkoušel sem to eště na linuxu, protože první pokus se nepoved a dál sem byl línej se v tom vrtat :D Stejně potřebuju toolset...

Možná otestuju ty novější ovladače, když budou pro muj model k dispozici... Ale jestli víc topí, tak to neni příjemný, vzhledem k tomu, co mam za kartu (navíc kvůli problémům nvidií maj novější ovladače víc točit větráčky... ach jo).
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

No moji modrou obrazovku jsem asi snad nakonec pořešil. Když jsem v nwplayer.ini nastavil hodnotu:

Kód: Vybrat vše

ClientCpuAffinity=-2
- tak jsem včera hrál dvě hodiny bez pádu. Tak snad je všecko OK : ) (Laguju teda porad, ale na to jsem si uz tak nejak zvykl.…)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

Nainstaloval jsem si nejnovější ovladače od nvidie (177.98) pro 32-bitové visty a hra jede dle mého názoru mnohem plynuleji než doposud. Problém se špatným zobrazováním třpytivé vody také zmizel, jenom bych se rád zeptal, kde lze zjistit, jakou má karta teplotu?
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Juggler píše: kde lze zjistit, jakou má karta teplotu?
zkus program Everest
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Everest je fajn. Nebo taky můžeš zkusit freeware:

GPU-Z: http://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/
SpeedFan(novější karty): http://www.almico.com/speedfan435.exe - taky užitečný pro regulaci otáček ventilátorů (i automaticky) a sledování jednotlivých teplot

Ale většinou platí, že sledovat teplotu by mělo jít i v software dodávaným s ovladačem karty
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

George píše:
Juggler píše: kde lze zjistit, jakou má karta teplotu?
zkus program Everest
jo, Everest, ale dodal bych eště Ultimate edition ;) (jako všechno se dá sehnat na netu plná verze bez placení)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

Tak jsem si stáhl Everest, ale trial verzi kde se zobrazily jenom teploty jednotlivých jader. V programu GPU-Z se mi zobrazila teplota 60°C, ale to již po vypnutí NWN. Ještě se zkusím podívat při hraní, jinak jaká teplota přibližně je optimální?
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Juggler píše:Tak jsem si stáhl Everest, ale trial verzi kde se zobrazily jenom teploty jednotlivých jader. V programu GPU-Z se mi zobrazila teplota 60°C, ale to již po vypnutí NWN. Ještě se zkusím podívat při hraní, jinak jaká teplota přibližně je optimální?
Tohle dost zalezi na modelu grafiky. Ja mam na svoji nv 6600 gt pri hrani cca 75 stupnu.
Dives, qui sapiens est
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Praetor píše:
Juggler píše:Tak jsem si stáhl Everest, ale trial verzi kde se zobrazily jenom teploty jednotlivých jader. V programu GPU-Z se mi zobrazila teplota 60°C, ale to již po vypnutí NWN. Ještě se zkusím podívat při hraní, jinak jaká teplota přibližně je optimální?
Tohle dost zalezi na modelu grafiky. Ja mam na svoji nv 6600 gt pri hrani cca 75 stupnu.
přesně...dám například 8800GTX při maximální zátěži (a to jsem ji vyždímal v Orthosu) má 93C a to se dá říct je docela normální...ale to se větrák potil na 3000RPM … samozřejmě tohle z NWN nedostaneš a řady 9800x2 jsou na tom eště hůr, tam to jde přes 100C (de na tom smažit vejce. někde jsem tady na to dával i video)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Street_cz píše:
Praetor píše:
Juggler píše:Tak jsem si stáhl Everest, ale trial verzi kde se zobrazily jenom teploty jednotlivých jader. V programu GPU-Z se mi zobrazila teplota 60°C, ale to již po vypnutí NWN. Ještě se zkusím podívat při hraní, jinak jaká teplota přibližně je optimální?
Tohle dost zalezi na modelu grafiky. Ja mam na svoji nv 6600 gt pri hrani cca 75 stupnu.
přesně...dám například 8800GTX při maximální zátěži (a to jsem ji vyždímal v Orthosu) má 93C a to se dá říct je docela normální...ale to se větrák potil na 3000RPM … samozřejmě tohle z NWN nedostaneš a řady 9800x2 jsou na tom eště hůr, tam to jde přes 100C (de na tom smažit vejce. někde jsem tady na to dával i video)
NVidia 8500GT NWN při 58°C.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

Teplota při hraní se pohybuje kolem 65-70°C (grafická karta nvidia 8400m gs), takže asi průměr.
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Odpovědět