Prestige class - harper scout, red dragon …

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

licrydis
Příspěvky: 3
Registrován: 13. 9. 2006 11.06

Prestige class - harper scout, red dragon …

Příspěvek od licrydis »

mam otazku ohladne toho ako sa pozera vo vasom svete na prestizne povolania.

napriklad harper scout je podla popisu dost napevno ukotveny vo svete forgotten realms. je to clen konkretnej pomenovaj tajnej organizacie, ktora ma svoju historiu, ulohy, slavnych cenov, poznavacie znaky atd. treba sa tymto popisom riadit doslovne, alebo je mozne, ze by harper scout mohol na doske znamenat nieco ine?

dalej red dragon disciple - ako je to s drakmi na doske? je mozne, aby mala nejaka osoba draciu krv? narastli by takejto osobe skutocne po case kridla?
Pche!
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

vítej

EQ není součást FR ale fantazii se meze nekladou
že máš class harper scout je napsaný akorát v charaktersheetu, hrát můžeš tak, jak se ti to hodí/líbí, žádnejma harperama se nemusíš cejtit vázanej(á)

křídla RDDčku narostou na devátým, tak daleku tu žádnej neni ale vo žádný úpravě nevim, takže asi narostou
jestli to budeš přičítat matčině plazí promiskuitě nebo živelný katastrofě je zase jenom na tobě :biggrin:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Předně jsou to jen popisky povolání, nejsou napevno k tomu povolání a s trochou fantazie můžeš vymyslet kolik chceš stejně dobrých nebo lepších popisků k témuž povolání, které vysvětlí jeho schopnosti. Takže tak k tomu i přistupujeme - Zvěd Harfeníků může být zvědem jiné organizace (existují alespoň dvě co vím), může to být samotář co pracuje jako nájemný zvěd, atd...

Draci snad někde na Desce i jsou...povídaček o nich je dost, a na každém žblebtu je pravdy trochu. Rozhodně nejsou na každém rohu. Ale tady ti nic nebrání s postavou přijít třeba z Dračího světa Rhampatranaxu a mít za předta zlatého draka... Opět je to jen o fantazii hráče.

Změna barvy křídel až jich dosáhneš není problém a jde dodat i apartní plazí ocásek podle nejnovější módy. Až bude Rozšíření tak i svítící očíčka a dračí rohy. Ale to si ještě počkáme.
Naposledy upravil(a) labir dne 13. 9. 2006 14.22, celkem upraveno 3 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Lump
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2006 23.06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lump »

jo, a s drakem nepočítej...toho si vochočim já :king:
Když já si nechci zkazit těch krásných 1000 příspěvků . Považujte mne za ducha :D
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

labir píše:...existují alespoň dvě co vím...
drbno !!!!!!!!!
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
licrydis
Příspěvky: 3
Registrován: 13. 9. 2006 11.06

Příspěvek od licrydis »

napriklad k mojej postavicke by sa casom mohlo hodit, ze si rozvinie magicke schopnosti ako ucednik cerveneho draka, ale rozhodne mi k nej nepasuju tie kridelka.

tak isto nepochadza zo sveta forgotten realms, a k harefnikom by sa dala jedine preto, ze ma rada harficky ;)

vdaka za odpovede, dobre ze nechavate niektorym veciam voly priechod ;)
Pche!
Lump
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2006 23.06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lump »

za malej poplatek ti ty křídla klidně useknu :smile:
Když já si nechci zkazit těch krásných 1000 příspěvků . Považujte mne za ducha :D
licrydis
Příspěvky: 3
Registrován: 13. 9. 2006 11.06

Příspěvek od licrydis »

to by asi dost bolelo, a este by jej ostali ostali jazvy, takze to nie :)
Pche!
Lump
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2006 23.06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lump »

bohové, jizvy! :wacko: ...že ty si elf?
každopádně myslim, že DM uměj operovat bez následných jizev :bigwink:
Když já si nechci zkazit těch krásných 1000 příspěvků . Považujte mne za ducha :D
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

umíme i jizvy bez operace, takovej bič z vostnatýho drátu.…:evillaugh:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

A já pořád kdo krade koboldům jejich biče.…
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

photter píše:umíme i jizvy bez operace, takovej bič z vostnatýho drátu.…:evillaugh:
vazne sis na to dal feat? :biggrin: nebo uz vime na co mas vsechny ty poskoky :biggrin:
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

k featu mám daleko, to mám eště spoustu na přemejšlení ale kdoví... :bigwink:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

on se nezda ale ten feat je vazne zajimavej, ona je tam myslim i kosa a takovy zajimavy hracicky :)
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

to neni nic pro mě, eště tak kukri...

….a takhle vzniká OT a já se na tom podílim, fuj, tady měla bejt řeč vo prestižkách...promazat prosím
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Podle mě je Harper Scout na Desce šíléná prestige. Bez okecávání se odkážu na Basiliskovy stránky, kde je to popsáno docela pěkně:

http://basilisk.webpark.cz/dnd/prestige.htm

Přece nemůže být tak těžké dát za opravdové (!) členství v nějaké skupině nějaké bonusy, popř. takové prestige dovolit jen členům gildy.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

no, Alnag to píše moc hezky (jako ostatně skoro vždycky) ale zdá se mi, že je to takhle použitelný akorát v papírový hře, ne v PW (a taky je to pro papírový hry myšlený)
prestižky sou v NWN (nedostatečně) "znevýhodněný" nutností brát určitý featy nebo investicí určitýho počtu skillpointů někam
equilibrie pak díky velmi pomalýmu progressu postav a lvlcapem 30 tohle znevýhodnění zdůrazňuje a největší ptákoviny sou ošetřený úpravou classu samotnýho
vona prestižka většinou ukáže, co umí až když se jí nabralo víc lvlů, myslim, že žádná nejde vzít před šestým lvlem takže velmi hrubým odhadem se začíná vyplácet někde kolem 18-20 lvlu - dneska, kdy EQ běží cca 9 měsíců tu takovou postavu nemáme, blíží se k tomu několik šílenejch závisláků (Alcatraz, já....kruci kdo další ?) takže si myslim, že další podmínky a restrikce už nejsou k ničemu dobrý
hledat mistra je v papíráku určitě zábavný ale v PW se to vykecá - pokud není náhodně se vyskytující ale vázat postup na náhodnej výskyt NPCčka určitě NE a zrovnatak na přítomnost a možnosti DMka taky NE
eště k těm gildám - na českým serveru je obvyklý, že dvacet hráčů založí dvacet gild :megalol: a NPC gildy do PW IMHO taky nepatří, to je zase typická věc pro papírák, kde činnost a výskyt takový gildy řidí DM

tak mě napadá, proč tu nemáme žádnýho assassina ? tuším, že de začít už na šestým, sakra to DC death attacku někde kolem 15týho lvlu by bylo svinsky zajímavý :evillaugh:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

To chápu, však já jsem ten článek myslel hlavně pro zamyšlení, ne slépé následování. Harper scout mi ale přijde do tohodle světa jako pěst na oko a argument, že to může být jakýkoli scout neberu. Jakýkoli scout jde zahrát aniž byste _museli_ dávat level do scout prestige.
Nevím, jestli je to možné, ale raději bych viděl vlastní prestige Desky podle jejích reálií než se tam snažit nacpat Harpery. (Až přijde na návštěvu Elminster a zjistí, že potřebuje špehy, potom ok).
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

photter píše:EQ není součást FR ale fantazii se meze nekladou
že máš class harper scout je napsaný akorát v charaktersheetu, hrát můžeš tak, jak se ti to hodí/líbí, žádnejma harperama se nemusíš cejtit vázanej(á)
myšleno tak, že tvoje postava nemusí nikomu vyprávět, že je harper, nemusí se cejtit jako harper, pokud si to sama nepřeje
pokud si to naopak přeje, může si klidně spolek harperů založit, sice je votrava, že ten název už použil někdo jinej ale s tím se dá žít, pokud to bude respektovat reálie EQ

hrajte charakter, ne charactersheet :bigwink:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Rád bych se dohadoval, ale protože nemám s Eq zkušenosti, budu mlčet (ale nemyslete si, že jsem skončil :devil: )
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Odpovědět