Změna hlasů

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Změna hlasů

Příspěvek od Juggler »

Dnes jsem si konečně pořídil originální NWN diamond edition, ale kompletně v polštině. Instalace češiny proběhla bez problému, ale změnily se mi všechny hlasy u postav (nejsou v angličtině ale v polštině), a také po seslání kouzel s verbální složkou se kouzlo sešle ale bez verbální složky (postava nic neřekne). Můj dotaz tedy zní, zda lze někde tyto hlasy a verbální složku ke kouzlům stáhnout, případně které soubory mám přepsat? Předem děkuji za odpovědi.
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

No, a to ti nestačí mít originál jen na poličce a hrát s tím, co jsi měl doteď?
Maximálně použiješ CD klíč, (bacha pokud máš zaplou ochranu ISA).
Diamond není nic víc, než hra + datadisky, ne?
Jestli půlku souborů překopíruješ, a nebo rovnou budeš mít ty staré.. nevidím v tom rozdíl.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

Problém je ale v tom, že jsem tu minulou hru půjčil kamarádovi a on mi ji již nevrátil, a znova stahovat...to jsem si ji raději koupil i právě kvůli té ochraně ISA, jeden totiž nikdy neví (viz. viewtopic.php?t=3188). Ale děkuji za radu, jenom mě zajímalo, jestli je něco takového možné.
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Není nad kamarády...

Ale než bych tu jen plácal, tak jsem si prolezl složky a viděl bych to na složku ambient a na soubory: music.bif, voicesets.bif, xp1_sounds.bif a xp2_sounds.bif ze složky data.

Máš možnost se k tomu nějak dostat, nebo se to mám pokusit uploadnout? Mám dost blbe připojení,a le přes noc by to tam mohlo bejt...
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

Tyto soubory jsem našel pouze ve složce data, a tam je mám všechny ale ke každému ještě alternativu s předponou pl_ . Zkusím je různě promazat a pak napíšu, jestli pomohlo.
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

JJ, ono to má byt ve složce data, všechno to kde je pl bych hodil pryč (nemazat - pro jistotu)
a pak jsem myslel celou složku ambient - ikdyž to vypada podle toho jak jsem to pouštěl pouze na zvuky prostředí...

No,a le nenašel jsem nikde v INI, kde by se psalo, že má použít místo normálních ty s pl.. takže pokud ty s pl smažeš a hra ti nepojede, tak buď použij ang. crack, nebo ang nwmain.exe - pokud tedy bude mít polská verze upravený spouštěč. A nebo ty normální přejmenuj tak, aby byly s tím pl...

A ještě než začneš mazat a přepisovat a crackovat, tak si otevři nwconfig.ini a mrkni na řádek Language=0
tady já tam mám 0, ty jako polská verze tam možná budeš mít něco jiného (jiný číslo) tak tam zkus ty čísla měnit a třeba se trefíš do angličtiny, kterou tam určitě máš, protože polské soubory jsou s pl...
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

Takže po smazání souborů s pl_ ze složky data se hra sice spustí, ale pak vyskočí hláška že program přestal pracovat. Po připsání přípony pl_ do souborů původních se zvuky naprosto změní a na příklad kliknutí myši zní jako škrábání dlátem po dřevě :biggrin:
Soubor nwmain.exe mám pouze jeden. V nastavení nwnconfig.ini mám také nulu a při změně různých čísel se nestane nic.
Ještě bych doplnil, že mi hra nešla aktualizovat na anglickou verzi patche 1.69, s aktualizací na polskou verzi 1.69 však nebyl žádný problém.
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

zkus anglickej critical rebuild
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Ono i ten critical rebuild je dobrej nápad, ale jestli tam jsou i zvuky to nevím..

Tak ještě zkontroluj velikosti:
music.bif 16.7MB
voicesets.bif 198MB
xp1_sounds.bif 87MB
xp2_sounds.bif 183MB
a zkus muj nwmain.exe http://www.edisk.cz/stahni/35648/nwmain.rar_1.76MB.html a zase si pohraj s tím prejmenováním
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

Při pokusu o instalaci critical rebuild se objevila tato tabulka - Obrázek.
Přepsáním soboru nwmain.exe se nic nezměnilo, velikosti souborů mám všechny stejné. Komentář k úvodnímu videu první kampaně NWN a hlasy postavy byly po vymazání těchto dvou souborů: pl_convo.bif a pl_voicesets.bif a následném přepsání s příponou pl_ pořád polsky.
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Bambus
Příspěvky: 81
Registrován: 12. 12. 2006 13.57
Bydliště: "U přístavní krysy č.3." :)

Příspěvek od Bambus »

Máš nainstalovanou češtinu, že?
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

potom teda hledej soundset.2da, určitě je zapakovanej v 2dasource.zip ale radši se koukni, jestli neni eště někde a zkus ho přepsat anglickým
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

Ano, češtinu nainstalovanou mám.
soundset.2da jsem našel také rozbalený ve složce Neverwinter nights/source. Anglický soubor bohužel nemám, pouze to co se nainstalovalo s hrou.
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

takovou složku nemám, žeby stopa ?
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Já ji mám... Jsou v ní samý .2da jako např.: appearance.2da, cloakmodel.2da, genericdoors.2da, nwconfig.2da, wingmodel.2da a pak jeden 2dasource.zip kde je to všechno zabalený.
Celkem 48 souboru 2.62MB
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

Tak jsem to zkusil přepsat souborem od Romy a pořád stejné... Složka source obsahuje 47 rozbalených souborů .2da a také 2dasource.zip .
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

Roma: Velikost také sedí, alespoň na MB :bigwink: . Ještě mě napadlo, mohl bys uploadnout celou tu složku, zkusil bych ji přepsat, protože ten tvůj soubor soundset.2da měl jinou velikost než ten můj.
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

http://www.edisk.cz/stahni/54337/source … .63KB.html
Ještě se mrkni do registru start\spustit a napiš tam regedit a dej enter
a vyhledej HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BioWare\NWN\Neverwinter
a tam položku Language a v tom řádku by napravo měly bej samý nuly, je to tak? - To se jen pokouším zjistit, odkud ten critical rebuild bere info o tom, jaké jazyková verze je nainstalovaná...
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Juggler
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 1. 2008 23.38

Příspěvek od Juggler »

V tom řádku vedle language je na konci 5, takže vypadá takto: 0x00000005 (5).
Jinak přepsání složky source nepomohlo...
Alishaer Frellimion

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu,a z pewnością o niebo lepiej,niż bez celu się cofać." A. Sapkowski
Odpovědět