Jazyk

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Jazyk

Příspěvek od Ganzar »

Docela by mne zajímalo jak to je vlastně s jazyky na Equilibrii. Mají tu rasy nějaký svůj vlastní? Například elfštinu? Tak nějak jsem se od hráčů s odezvou nesetkal, tudíž nevím.

Pokud ne, nedá se nic dělat ale myslím že je někdy příjemné oživení hry prohodit pár pozdravů, frází či slov se svými přáteli v rodném jazyce (samozřejmě nemám na mysli žádnou plynulou mluvu).
Hráč - Už nehraje
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

zajdi si do Hargol a poznáš trpasličinu :bleh:
ba ne IMHO pokud bys dokázal naučit ostatní hráče "svoji" řeč, byl by to jen dobře ne??
ikdyž je to pořádné sousto
PODPIS
Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

sciorp píše:zajdi si do Hargol a poznáš trpasličinu :bleh:
ba ne IMHO pokud bys dokázal naučit ostatní hráče "svoji" řeč, byl by to jen dobře ne??
ikdyž je to pořádné sousto
O to nejde, s tímhle problém nemám. Ale řekněme spíš, kdyby se postava narodila a odjakživa žila v Amfi a najednou začala mluvit elfsky? Blbost... proto chci vědět jak to je, aby nedošlo k zmatkům.

Edit:
A nikomu tímhle nechci vnutit aby se šel šprtat slovník :biggrin:, spíš se chci jen informovat
Hráč - Už nehraje
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Třeba můj elf občas něco elfského vypustí. Třeba Dobrý den, Nashledanou, trpaslík...spíš to hraju tak, že občas řekne ve svém rodném jazyce to, co je takové nejčastější. Viz. třeba to Dobrý den. Nebo teřba to slovo trpaslík...hraju to tak, že se mu špatně vyslovuje v obecné řeči a tak si to říká po svém (trpaslík = nauco). Nebo v boji, to mám taky pár vět, které říká elfsky...
Prostě a jednoduše mám pár vět, nebo slov v makrech a občas je použivám
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

Alfray píše:Třeba můj elf občas něco elfského vypustí. …
Prostě a jednoduše mám pár vět, nebo slov v makrech a občas je použivám
Tak nějak. Ale kwenijštinu se učit nehodlám a ani ji nikomu nehodlám nutit. Navíc elfové po desce jsou z různých sfér/světů/…, takže někteří jsou i jen pozdravem zaskočeni.
account: Tuxik
Elorfin Hanar
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Neříkám, aby se jí nekdo učil..našel sem si na internetu pár vět a ty používám
EDIT: myslím ale, že tady je řeč spíše o těch, co vyrůstali v Amfiberai..
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Já odvodil existenci jazyků na EQ z toho, že různé postavy různých ras mají "hodící se" jména :))
Kraki Skengdrang
Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

Jistě, má postava taky občas vypustí pár frází. A rozhodně nikdo nikoho nenutí učit se Quenyu a vůbec, spíš mi šlo o ten problém který jsem psal hned v druhém příspěvku... počkám si na odpověď
Hráč - Už nehraje
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

tak podle reálií je obecná řeč (tu umí všichni)
potom jsou tu jednotlivé rasové jazyky, trpaslič runy; elfí hatmatilka; orčí skřeky atd. podle mně jak to hraješ je asi nejschůdnější možnost občas si třeba zanadávat ve svém jazyce nebo ten "dobrý den"
líp to asi ani nejde
PODPIS
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Noo třeba Largo má elfí zásobu, ale ne ze svého světa, ale od Nif. Svého času Larga učila frázím a to tak, že jsme se jako rháči dohodli a byl mi zaslán web se seznamem frází. T yjsme pak následně používali a různě kombinovali. :smile: A nedváno když Ayala říkala "Namárie", tak jsem věděl, že to znamená nashledanou (resp. idiomaticky přeloženo, ne idioticky) - tedy tím chci říct, že vše je na domluvě hráčů v tomhle ohledu (všechny ty fráze mám vytištěné a dodnes na stole, kdyby náhodou něco, zároveň pár nepoužívanějších jsem si vryl do paměti, i když bych si měl ještě najít někde výslovnost a pak to můžu využít i IRL). :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

No, mám výhodu že Ayala není ze zdejšího světa, takže to je v pohodě, Quenyu prostě zná odjinud. Já tedy mluvit elfky můžu a budu, jen mne prostě zajímá, jestli je to i oficiálně na desce. Třeba teď bych mohl narazit na jeden problém. Chci si nechat vyrobit item a říct krejčímu aby mi vyšil elfským jazykem a písmem (Tengwarem) něco na něj. Jenže teď tedy nevím jestli to vůbec umí že :biggrin: . Jinak fráze a nějaká slovíčka znám už dlouho tak to asi začnu Largovi vnucovat :megalol:
Hráč - Už nehraje
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Ganzar píše:No, mám výhodu že Ayala není ze zdejšího světa, takže to je v pohodě, Quenyu prostě zná odjinud. Já tedy mluvit elfky můžu a budu, jen mne prostě zajímá, jestli je to i oficiálně na desce. Třeba teď bych mohl narazit na jeden problém. Chci si nechat vyrobit item a říct krejčímu aby mi vyšil elfským jazykem a písmem (Tengwarem) něco na něj. Jenže teď tedy nevím jestli to vůbec umí že :biggrin: . Jinak fráze a nějaká slovíčka znám už dlouho tak to asi začnu Largovi vnucovat :megalol:
Noo nejlíp to negramotnému švecovi nakreslit na papír.. obkreslit čínštinu taky není problém :smile:

Noo jestli se prokáže, že shodou nháod jsou ty fráze totožné ve dvou světech, tak proč ne.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

Nalk píše:
Ganzar píše:No, mám výhodu že Ayala není ze zdejšího světa, takže to je v pohodě, Quenyu prostě zná odjinud. Já tedy mluvit elfky můžu a budu, jen mne prostě zajímá, jestli je to i oficiálně na desce. Třeba teď bych mohl narazit na jeden problém. Chci si nechat vyrobit item a říct krejčímu aby mi vyšil elfským jazykem a písmem (Tengwarem) něco na něj. Jenže teď tedy nevím jestli to vůbec umí že :biggrin: . Jinak fráze a nějaká slovíčka znám už dlouho tak to asi začnu Largovi vnucovat :megalol:
Noo nejlíp to negramotnému švecovi nakreslit na papír.. obkreslit čínštinu taky není problém :smile:

Noo jestli se prokáže, že shodou nháod jsou ty fráze totožné ve dvou světech, tak proč ne.
Chudák se s tím bude muset pěkně dřít :biggrin:
Ale stejně si počkám na vyjádření někoho kompetentního, třeba Labira :yes:
Hráč - Už nehraje
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Já třeba s Wolfem taky prohodím pár slov. A ostatně hodně hráčů má jména postav s elfským významem a to hodně. Wolf třeba po každém úmrtí vlka vysloví elfsky klid duši vlka a nikomu to nevadí. :smile:
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

no to ja sem si to pěkně zmateně udělal mam francouzké jméno postavy a občas prohodí něco japonsky :megalol:
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Uradin píše:no to ja sem si to pěkně zmateně udělal mam francouzké jméno postavy a občas prohodí něco japonsky :megalol:
a přitom je to vlastně vietnamec z jiné hry :bleh:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

Morgan jako půlelf kupříkladu čas od času zpívá v amfiberaiské elfštině - jako hráč to pouze napíši do hvězdiček a nechám na ostatních, jestli tomu jejich postavy rozumí, nebo ne :bigwink:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Přesně tak to občas řeším já, prostě napíšu *mluví jazykem beduínů* a nebo *přejde do obecné řeči* …

( U Altaira je to poznat tak, že když mluví jazykem beduínů, je spisovný a s velikou slovní zásobou, obecnou mluví jako dlaždič :)))
Kraki Skengdrang
Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

Jon píše:Přesně tak to občas řeším já, prostě napíšu *mluví jazykem beduínů* a nebo *přejde do obecné řeči* …

( U Altaira je to poznat tak, že když mluví jazykem beduínů, je spisovný a s velikou slovní zásobou, obecnou mluví jako dlaždič :)))
To taky není tak úplně špatnej nápad :smile: , ale pořád to neřeší můj problém... :biggrin:
Hráč - Už nehraje
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

sciorp píše:ba ne IMHO pokud bys dokázal naučit ostatní hráče "svoji" řeč, byl by to jen dobře ne??
ikdyž je to pořádné sousto
Pamatuju si na dvě postavy, které byly něco jako hobito-skřeti a hráči měli vlastní řeč... a byla to fakt sranda se s nima dorozumět :biggrin: ještě to mám někde napsaný :biggrin: kdybych si vzpoměl na accounty... hráči tu už bohužel nehrají a paměť je děravá... no ale možná někteří vzpomenete na jejich nejznámější postavy - Bargud a Toman... pěkně se mě s nima na EQ začínalo... takže vlastní řeč? jen do toho :)

btw. trpasličina je opravdu fešná řeč :biggrin: člověk se pořádně nasměje.. ale kupodivu pro mě jako moraváka docela přirozená ;) a krom toho, každej trpaslík má svoje vlastní nářečí, řek bych :biggrin:
Odpovědět