Dotaz na HIPS

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Anderson I
Příspěvky: 26
Registrován: 24. 9. 2006 22.30

Dotaz na HIPS

Příspěvek od Anderson I »

Chtěl bych poprosit o vysvětlení featu HIPS po úpravě.
Popis mi přišel trochu neurčitý, ale za to může moje povrchní znalost systémů NWN.
Popis: „Skrýt se za pozorování nelze v boji.
Znamená to, že se musí poodběhnout z boje (jak daleko?) a pak již funguje? Nebo vůbec, pokud postavu něco pronásleduje (jedno jak je to daleko), nelze HIPS použít?
Předem velice děkuji za odpověď a vysvětlení funkce tohoto featu.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na HIPS

Příspěvek od Street_cz »

Anderson I píše:Chtěl bych poprosit o vysvětlení featu HIPS po úpravě.
Popis mi přišel trochu neurčitý, ale za to může moje povrchní znalost systémů NWN.
Popis: „Skrýt se za pozorování nelze v boji.
Znamená to, že se musí poodběhnout z boje (jak daleko?) a pak již funguje? Nebo vůbec, pokud postavu něco pronásleduje (jedno jak je to daleko), nelze HIPS použít?
Předem velice děkuji za odpověď a vysvětlení funkce tohoto featu.
Použít nejde pokud: Je postava pozorována (někdo jí vidí) a nebo je v boji - k té otázce, pokud bojuješ proti NPC (např. jelen) a utečeš, začne za tebou taky utíkat, ale pokud neprovede žádný příležitostný útok nebo prostě nezaútočí, po určitý době se stav boje vypne a můžeš se v klidu skrýt, ale zde pak platí to první co jsem napsal, že se před ním neskryješ...to umí jen Stínový tanečník
PS: (výše uvedené informace nemusí být přesně definované, jsou akorát ozkoušené...určitě se někdo najde kdo mě doplní :bigwink: )
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: Dotaz na HIPS

Příspěvek od anurin »

Street_cz píše:…….
No, on se ptá na HIPS a ty popisuješ HIDE. :shades: Ptal se na možnost ukrýt se pozorován což má SH na 1. lvlu, na EQ však na 6. lvlu.
Anderson I
Příspěvky: 26
Registrován: 24. 9. 2006 22.30

Příspěvek od Anderson I »

Když už jsme u toho HIDE, jak by se to chovalo při zaběhnutí za roh (např. v dole), když je postava pronásledována (např. skřetem)? Skryje se?
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

Anderson I píše:Když už jsme u toho HIDE, jak by se to chovalo při zaběhnutí za roh (např. v dole), když je postava pronásledována (např. skřetem)? Skryje se?
záleží na tom jak dlouho už si v běhu, tzn. jestli už máš vypnutý bojový mod
PODPIS
Anderson I
Příspěvky: 26
Registrován: 24. 9. 2006 22.30

Příspěvek od Anderson I »

sciorp píše:záleží na tom jak dlouho už si v běhu, tzn. jestli už máš vypnutý bojový mod
Abych měl představu, jak dlouho to vypínaní trvá, je to někde signalizováno. Dá se to nějak zjistit - myslím jinak, než se skrýt a čekat, jestli mě vezme po letech. :-)
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

když jsi v boji, tak nemůžeš restovat (meditace, odpočinek, nebo jak se tomu rika). Ikonka restu se ti vysviti. (zkus si vsimnout, az budes nekdy neco lovit)

Az se ikonka vrati do puvodniho stavu, jsi "mimo boj".
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

A skrýt za rohem se mužeš i při bojovém módu, když ti nepřátelé alespoň na chvíli zmizí. Bohužel, co jsem slyšel od hidařů, je velká pravděpodobnost autofollow bugu (?)
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

OneHeart píše:A skrýt za rohem se mužeš i při bojovém módu, když ti nepřátelé alespoň na chvíli zmizí. Bohužel, co jsem slyšel od hidařů, je velká pravděpodobnost autofollow bugu (?)
Tusim, ze 1.68 mel autofollow bug opravit, ale nejsem si tim uplne jist. Jinak utect za roh/prekazku vazne funguje, jen to chce byt proste o fous rychlejsi nez potvory - toho mohou vyuzivat predevsim mnisi.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše:
OneHeart píše:A skrýt za rohem se mužeš i při bojovém módu, když ti nepřátelé alespoň na chvíli zmizí. Bohužel, co jsem slyšel od hidařů, je velká pravděpodobnost autofollow bugu (?)
Tusim, ze 1.68 mel autofollow bug opravit, ale nejsem si tim uplne jist. Jinak utect za roh/prekazku vazne funguje, jen to chce byt proste o fous rychlejsi nez potvory - toho mohou vyuzivat predevsim mnisi.
Jojo, CM má pravdu, dá se tak shovat, ale ten autofolow bug mi přijde že tam občas je, příera za tebou jde a když dojde až k tobě tak jen čekáš jestli se obrátí a odejde a nebo ti ji flákne.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

HIPS funguje tak, že ti umožňuje nahodit standardní schovávání bez čehokoli dalšího - až nato, že se skutečně schováš i pro postavy, které na tebe mají linii pohledu. Nicméně, pokud se tvoje postavička se s někým mlátí, stále se nehajdneš. To musíš poodstoupit/kousilínek utéct. Obávám se, že tím jsi na chvilku flatfooted, ale jistý si nejsem. Každopádně není problém se s někým mlátit a když vidiš, že nestačíš, klikneš trochu mimo, postavička se ti tam rozběhne a hodíš si hajd - a seš v poho. Dokud soupeř nemá TS. Nebo vysokej spot. Nebo pokud tě už soupeři nestačili obklopit.

Stačí tak? :shades:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Anderson I
Příspěvky: 26
Registrován: 24. 9. 2006 22.30

Příspěvek od Anderson I »

kokosak píše:HIPS funguje tak, že ti umožňuje nahodit standardní schovávání bez čehokoli dalšího - až nato, že se skutečně schováš i pro postavy, které na tebe mají linii pohledu. Nicméně, pokud se tvoje postavička se s někým mlátí, stále se nehajdneš. To musíš poodstoupit/kousilínek utéct. Obávám se, že tím jsi na chvilku flatfooted, ale jistý si nejsem. Každopádně není problém se s někým mlátit a když vidiš, že nestačíš, klikneš trochu mimo, postavička se ti tam rozběhne a hodíš si hajd - a seš v poho. Dokud soupeř nemá TS. Nebo vysokej spot. Nebo pokud tě už soupeři nestačili obklopit.

Stačí tak? :shades:
No takhle to právě funguje v normálním NWN, tady jsem čekal nějakou „zradu“. Není?

Takže jestli to dobře chápu, tak při zaběhnutím za překážku (bez HIPS) se skryji i během souboje - tj. ještě svítí rest ikona?
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Anderson I píše: No takhle to právě funguje v normálním NWN, tady jsem čekal nějakou „zradu“. Není?

Takže jestli to dobře chápu, tak při zaběhnutím za překážku (bez HIPS) se skryji i během souboje - tj. ještě svítí rest ikona?
Kdyz zabehnes za prekazku, potvora te nevidi, ale kdyz po tobe sla, pamatuje si, kam jsi zhruba bezel.

Bezi za tebou a az dobehne za tu prekazku taky, uvidi te ^_~

To bys musel:

zabehnout za prekazku
dat si mod utajeni nez probehne prisera
a doufat, ze ses ji ztratil a ne, ze pusobi autofollow bug.


HIPS tu funguje normalne, jen je:
Posunute na 7 lvl
Nejde pouzit v boji

(tedy HIPS pridava vyhodu, ze muzes nekomu, kdyz nebojujes, zmizet "pred ocima", coz normalni hide neumozni)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Balrogu, nepopisuješ náhodou standardní Hide? Já jsem vždy myslel, že HIPSem dokážeš zmizet i když máš potvoru přímo před čumákem, jen s ní nesmíš bojovat (tj. musíš zrušit boj a zapnout si HIPS).
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

drake127 píše:Balrogu, nepopisuješ náhodou standardní Hide? Já jsem vždy myslel, že HIPSem dokážeš zmizet i když máš potvoru přímo před čumákem, jen s ní nesmíš bojovat (tj. musíš zrušit boj a zapnout si HIPS).


(tedy HIPS pridava vyhodu, ze muzes nekomu, kdyz nebojujes, zmizet "pred ocima", coz normalni hide neumozni)


(podle toho, co se tu reklo, usuzuju, ze se neda pouzit v souboji a nwn jako dobu "souboje" pocita tu dobu, kdyz sviti ikonka restu. po tu dobu nejde odpocivat ani pouzivat "rozhovory, tedy specialni eq featy. A proto si myslim, ze to hips bude fungovat také tak.)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Anderson I
Příspěvky: 26
Registrován: 24. 9. 2006 22.30

Příspěvek od Anderson I »

The_Balrog píše: To bys musel:

zabehnout za prekazku
dat si mod utajeni nez probehne prisera
a doufat, ze ses ji ztratil a ne, ze pusobi autofollow bug.
Ještě jedna otázečka, co je přesně ten autofollow bug?
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Pokud teda vim ja, tak:

HIPS behem souboje muzes pouzit presne tak, jak pise kokosak - musis prerusit animaci boje tvoji postavicky (v praxi kliknes na ikonu v levem hornim rohu a hnedka zmacknes prislusne Fko, kde mas HIPS).

Autofollow bug je chyba, kdy te potvora sleduje a bezi za tebou, i kdyz by nemela (napr. jsi neviditelny a dostatecne daleko). Ovsem pozor: Na eq je spousta potvurek modifikovana, maji lepsi smysly ci jiny zpusob vyciteni pritomnosti PC - ne vzdy musi nutne jit o AF bug...
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

cybermisa píše:Autofollow bug je chyba, kdy te potvora sleduje a bezi za tebou, i kdyz by nemela (napr. jsi neviditelny a dostatecne daleko). Ovsem pozor: Na eq je spousta potvurek modifikovana, maji lepsi smysly ci jiny zpusob vyciteni pritomnosti PC - ne vzdy musi nutne jit o AF bug...
Ten se dá poznat snadno, alespoň co si pamatuji. Potvora za postavou neběží, ale pomalu k ní jde. Klidně i přes několik lokací, i když ji ztratí z dohledu. A jakmile se dostane k postavičce blízko, zaútočí (a na invis/hide nehledí).
Takhle jsem to viděl v akci.

A s HIPSem jsem si skoro jistý, že jde použít i boji. Jen musí postavička kousek poodběhnout, jak psal CM.
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

HIPS - jak jsem ho používal (tj, jak fungoval) v Singlu - během boje jsem odběhl od nepřítele (tj. kliknul jsem někam jinam v lokaci), zmáčkl HIPS a nepřítel se zastavil = ztratil jsem se mu. Někdy, ve "vyjímečných příležitostech, jsem musel "pobíhat" okolo nepřítele 1 kolo = 6 vteřin, než se HIPS chytil.
OneHeart - to co popisuješ se taky podobá tomu, když na tebe cíleně DMko pošle nějakou potvoru :megalol: :megalol: . Pak je potvůrka schopná tě pronásledovat až do...smrti (její nebo tvojí) a dokonce ignoruje ostatní (na ní) útočící PC.
Obrázek
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na HIPS

Příspěvek od Street_cz »

anurin píše:
Street_cz píše:…….
No, on se ptá na HIPS a ty popisuješ HIDE. :shades: Ptal se na možnost ukrýt se pozorován což má SH na 1. lvlu, na EQ však na 6. lvlu.
aha, to se omlouvám.… sem poslední dobou přetaženej a nedošlo mi to :helpsmilie:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Odpovědět