Nestabilní systém

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Máte rádi seno? (nemohl jsem si to odpustit, když už zakládám auditko :) )

Seno je super, doma mám na zdi pověšené vidle !
4
17%
Bez sena by nebyl život ! Díky bohům za ty krásná pole kterýma nsá obdařili !
4
17%
Vždyť nebýt sena nebylo by polí a ani ovsi. To znamená žádná ovesná kaše !
4
17%
Jenom sedláci dokáží pochopit tak delikátní otázku Eriku. Je mi to jedno ( v tom případě shnij v pekle :P )
11
48%
 
Celkem hlasů: 23

Erik Brandlgod
Příspěvky: 125
Registrován: 9. 11. 2008 19.38
Kontaktovat uživatele:

Nestabilní systém

Příspěvek od Erik Brandlgod »

Potřebuju poradit, musel jsem svou nádhernou mašinu nechat na druhé straně nepubliky a včera jsem se snažil rozjet nwn na počítači otce:

AMD Athlon XP 3000+, 2,17GHz, 2GB Ram, VGA Radeon HD 3800 Series, nevim jaký je MB, ale prý starší. Včera jsem zkoušel EQ rozjet na rozlišení 800x600, s nejnižšími detaily textur a postav, bez stínů a všeho, s kvalitou textur 32MB a několikrát se mi počítač sám od sebe restartoval stylem alá modrá obrazovka :)

nwn jsem si přitáhl na harddiscu takže jsem ho tady neinstaloval, ale myslim že to bude spíš systémová záležitost. Ale protože se v tom prd vyznám, tak doufám že někdo jo a poradí mi :) Tak jestli vás něco napadne, díky moc :smile:
- Charakter postavy je jako noční obloha, roste, rozpíná se, tmavne a nad ránem prostupuje světlem, nejde ohraničit ani přesně definovat

- Orin Ruthrakkar - muž na stezce poznání
Acc: Smajdalf.cz
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Spustil se ti před prvním startem konfigurator?

Pokud jsi to jen prenesl, mel by jsi spustit nwnconfig.exe, ktery snad autodetekuje grafiku a podle toho se nejak prizpusobi.

taky by bylo fajn, kdbys dokazal rict, jaka chyba se ti na modry obrazovce ukazala, abychom se ujistili, ze to je grafikou : )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

jestli máš na tom kompu vlastní uživatelskej účet, musíš spustit nwn pod oprávněním správce nebo power usera... jinak to padá.
malinový harwester a arcilooter
Erik Brandlgod
Příspěvky: 125
Registrován: 9. 11. 2008 19.38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik Brandlgod »

The_Balrog píše:Spustil se ti před prvním startem konfigurator?

Pokud jsi to jen prenesl, mel by jsi spustit nwnconfig.exe, ktery snad autodetekuje grafiku a podle toho se nejak prizpusobi.

taky by bylo fajn, kdbys dokazal rict, jaka chyba se ti na modry obrazovce ukazala, abychom se ujistili, ze to je grafikou : )
Mno ona jenom problikne a hned se restartuje takže tam nic nevyčtu. Ale zusim ten config a dám vědět
- Charakter postavy je jako noční obloha, roste, rozpíná se, tmavne a nad ránem prostupuje světlem, nejde ohraničit ani přesně definovat

- Orin Ruthrakkar - muž na stezce poznání
Acc: Smajdalf.cz
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

DenGrasse píše:jestli máš na tom kompu vlastní uživatelskej účet, musíš spustit nwn pod oprávněním správce nebo power usera... jinak to padá.
Padá, ale nerestartuje systém. Takže bych se podíval na verze ovladačů a projel RAM memtestem.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Ono to chce ten vypis BSOD / te modre obrazovky, tam ti to hned napise, co se nlibi.
Aby jsi zabranil restartu, tak... nestli se nepletu musis do ovladacich panelu\system\(pokrocile)Advanced\Spusteni a zotaveni - tlacitko nastaveni\a tam v systemovych cybach odskrtnout Automaticky restartovat
Je to volny preklad z mojich ang windows...
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

a ty restarty s bluescreenem to dělá jen když se pokusíš spustit NWN nebo i jinak ?
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Erik Brandlgod
Příspěvky: 125
Registrován: 9. 11. 2008 19.38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik Brandlgod »

photter píše:a ty restarty s bluescreenem to dělá jen když se pokusíš spustit NWN nebo i jinak ?
Jenom když hraju hru on systém sám o sobě je ,v rámci možností, stabilní
- Charakter postavy je jako noční obloha, roste, rozpíná se, tmavne a nad ránem prostupuje světlem, nejde ohraničit ani přesně definovat

- Orin Ruthrakkar - muž na stezce poznání
Acc: Smajdalf.cz
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

tady je každá rada drahá, nech si vod nějakejch ATIstů tady poradit stabilní drivery a možná bych zkusil přeinstalovat DirectX

pokus se vypozorovat nějakou souvislost těch havárií, časovou, určitý lokace, určitá činnost, etc...
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Taky pozor na teplotu. Ono pokud je na tom stroji NWN jediná zatěžující aktivita, lze o stabilitě stroje samotného říct jen málo.

Jsem takhle jednu dobu dva dny vylaďoval BG2 než jsem zjistil, že 100% výkon procesoru po dobu dvou hodin ho zahřeje na threshold.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Pokud na to máš práva, dej pravím myši na tento počítač, spravovat /manage/ Evente Viewer/ a koukni na systemovej a aplikační, mě občas NWN restartne počítač, protože bla bla bla … .hak …. v logu je vidět skoro všechno co se na PC děje a dělo :smile:

Když víš co dělá neplechu, mnohme lépe se ty problémy řeší :helpsmilie:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

hlavne sem napis vypis BSOD... jinak t o muze byt cokoli, ale ja bych to videl na nejake ovladace
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Erik Brandlgod
Příspěvky: 125
Registrován: 9. 11. 2008 19.38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik Brandlgod »

Vypl jsem ten automatický restart a jdu to otestovat ,dám vědět

EDIT1: Tak po dvaceti minutách mi padl NWN, vyskočila mi jenom klasická hláška že v běhu programu došlo k chybě a musel být ukončen, stalo se to když jsem stál venku, nechal si vyjet PLACOS, rozšířil pohybem myši nabídku abych si ho přečetl celý, a začalo pršet. Nikde nikdo nebyl jenom já. Tak jsem zase logl a zkouším dál
- Charakter postavy je jako noční obloha, roste, rozpíná se, tmavne a nad ránem prostupuje světlem, nejde ohraničit ani přesně definovat

- Orin Ruthrakkar - muž na stezce poznání
Acc: Smajdalf.cz
Erik Brandlgod
Příspěvky: 125
Registrován: 9. 11. 2008 19.38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik Brandlgod »

Mno tak mi to po jednom z mnoha restartů dnes konečně dopracovalo až do modré obrayovky, a tam bylo něco ve smyslu že je chyba v win32k.sys , zřejmně. zkoušel jsem i jinou hru ( Total War: Medieval 2 ) a ta se taky vypíná
- Charakter postavy je jako noční obloha, roste, rozpíná se, tmavne a nad ránem prostupuje světlem, nejde ohraničit ani přesně definovat

- Orin Ruthrakkar - muž na stezce poznání
Acc: Smajdalf.cz
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

zkus ten DirectX
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

našel jsem ti tohle, ale nemůžu říct, že bych tenhle postup s klidným srdcem mohl doporučit.. mno jestli se ti do toho bude chtít.. tak to zkus.. o_O;
The behavior may occur if the win32k.sys is corrupted. Go to
C:\WINDOWS\System32 and rename the Win32k.sys file to Win32k.old and then
close the window. Now go back to the system32 folder and you will have a
new and non-corrupt Win32k.sys file.

The behavior also may be caused by that the virtual memory of the Windows XP
is corrupted. Disable and then enable the Virtual Memory to see whether it
solved the problem.

To disable Virtual memory:

1. Right click My Computer and choose properties
2. Click the Advanced tab
3. Under Performance click settings.
4. Click the Advanced tab.
5. Under Virtual memory click change
6. Click no paging file
7. Click OK
8. Restart the computer

To enable Virtual memory:

1. Right click My Computer and choose properties
2. Click the Advanced tab
3. Under Performance click settings.
4. Click the Advanced tab.
5. Under Virtual memory click change
6. Click System Managed Size
7. Click OK
8. Restart the computer


--
Happy Mardi-Gras,
Kelly
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

neco ve smyslu... jenze pokud chces pomoct najit tu chybu tak je prave potreba vsechno co je tam napsane, je jedno jestlineumis anglicky, nebo tomu nerozumis.. proste jen vsechno opis. Hlavne to co je za stop: 0x000000000 00000000000 00000000000 - ty cisla jsou dulezita, protoze pak si je najdes na google treba tady http://aumha.org/a/stop.htm a hned budes vedet co a jak. Prozatim zkus tohle http://www.pcreview.co.uk/forums/thread-94921.php Pokud neumis anglicky, posli PM a ja ti to prelozim.

EDIT: tak ballorg byl rychlejsi, ja ti posilam to same, zkus to a az to zase klekne napsi vsechna ta cisla.
Tim ze mu ten soubor prejmenujes donutis windows vytahnout zalohu - to mi pripadne bezpecne, pokud jsi zalohovani nezakazl - nepravdepodobne.

Vypnout virtualku je horsi, protoze ve vyjimecnem pripade, nemusi ani nastartovat system, ale stat by se to nemelo a navic tu je vzdycky jeste nouzovej rezim...
Naposledy upravil(a) Roma dne 27. 11. 2008 19.16, celkem upraveno 4 x.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

tak co jsem pochopil, tak erikovi ta obrazovka jen rychle problikne, ze je rad, ze vubec precetl ten nazev souboru...

rozhodne pokud to jde a autmaticky se ti hajzlik nezrestartuje, opis i ta cisla (myslim, ze to prvni by na identifikaci problemu melo stacit), popripade jestli se jedna treba o

Kód: Vybrat vše

paged_fault_in_nonpaged_area
nebo

Kód: Vybrat vše

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL_TO 
errory. To při nalézání příčiny pomůže :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Ještě to může shazovat teplotní čidlo na boardu (BIOS) a nedostane se tím pádem ani k BSOD. *mele si svou*
Naposledy upravil(a) drake127 dne 27. 11. 2008 19.14, celkem upraveno 1 x.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

ono kdyz Erik udela to ce jsem napsal predtim, tak si automaticky restart pri BSOD vypne a dokud nezmackne reset na case, tak to na nej bude svitit.

Paged in nonpaged je sice lepsi jak hadat jestli je to od prehrati prociku az po spatne nastavenou barvu monitoru, ale ty cislicka jsou jeste lepsi.

EDIT: to s tou teplotou jsem napsal driv nez drake, tak to nebrat jako utok prosim /.-)
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Odpovědět