Pranýř - seznam závažných prohřešků

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2879
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Pranýř - seznam závažných prohřešků

Příspěvek od Ogar »

Seznam závažných prohřešků dle Trestníku.
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2879
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Pranýř - seznam závažných prohřešků (EQ 4)

Příspěvek od Ogar »

Pranýř by měl nyní být určen hlavně na závažné prohřešky na hranici (nebo za hranicí) BANu, ale vzhledem k tomu, že se jedná o první docela závažný (a opakovaný) prohřešek na EQ4, chtěli bychom ho zveřejnit a objasnit tak i, co se stalo.

Herní accounty: mourisson
Accounty fóra: Mourisson1
Postavy: Morn'ango Telvunar Tarlen
Body: 5

24. 10. 2020:
- Zneužívání XP systému (opakovaný makrostyl hry)

Opakovaný makrostyl hry, kdy postavy jen sedí, nic nedělají, ani nemluví, jen jednou za dlouhý čas vstanou a použijí předmět, aby si obnovili tok časových XP (ve skupině). Tuto činnost vykonával hráč jak sám, tak spolu s další postavou (té byl uložen mírnější trest, jelikož to byl její první záznam na EQ 4).

Vzhledem k tomu, že shora uvedené situaci (postava X + Morn'ango), byly přítomni tři DX a po vykonání trestu, zmíněné postavy stále fungovaly v režimu "makro" a reagovaly až opožděně okamžitým odlogem ze hry, tak byl prohřešek opakovaně potvrzen.

Zde jsme trest nesnižovali, protože hráče stále za něco napomínáme a neustále jsme ubezpečováni, že už vše bude dobré. Není.

Nyní následuje trest podle trestníku:

Dotyčný je vyvěšen na pranýři a dostává ztrátu 250 000 XP (5 * 50 000).
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2710
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pranýř - seznam závažných prohřešků

Příspěvek od Ungo »

Herní accounty: Prymula
Accounty fóra: PrymulaCZ
Postava: Monika, Redárt

29. 10. 2021
Ve více jak 50% zpozorovaných 15 záznamů odlogů při potížích (v současnosti 38). Hráč za to byl opakovaně varován jak do tellu, tak po discordu, aby to nedělal, že to vidíme a že to už skutečně bije do očí. Jednou tvrdil, že mu hra zamrzla kvůli gog klientovi a my mu v dobré víře vrátili XP za smrt. Obvykle se obhajoval tím, že už myslel, že stejně umře, tak odlogl.

29. 10. 2021
Hráč byl zpozorován (po několikáté), jak za postavu Monika využívá do druhého patra tvrze v lesíku k tomu, aby hodila stěnu ohně na zem v patře, kam nahnala NPC a hned na to postava seběhla zase dolů za přechod a čekala, až stěna zabije NPC, čímž zneužila přechodu. Postavě se to však v jednu chvíli vymstilo, NPC prošlo přechodem a dostalo ji do stavu téměř mrtev, kdy na toto hráč reagoval odlogem.

Tímto se hráč dopustil prohřešku 1) Zneužití přechodu mezi lokacemi 2) Odlogování se při potížích, což znamená -200 000 xp (4 b)

Hráč byl varován a seznámen s tím, že jeho počínání vychází na -200 000 xp, ale trest mu, na poslední chvíli, nebyl udělen. Následoval prostor pro hráče, aby se z toho vzpamatoval a už to vícekrát nedělal.

11.11.2021
Monika opět zpozorována, jak cíleně využívá tilsetu a zaseknutí NPC o tilest či placeabl, aby jim pod nohy vzápětí hodila stěnu ohně a čekala v takovém úhlu, aby na ní nemohla NPC útočit. Bohužel, tato taktika byla účelová, opakovaná a hráč díky ní inkasoval řádově i 50 xp za jedno NPC.

Tímto se hráč dopustil prohřešku Zneužití enginu - zasekávání potvor o překážky, což znamená -100 000 xp (2 b).

13.01.2022
Monika opět zpozorován při jednom ze svých vystoupení a tentokrát s tím, že využívá (zneužívá) ukládání v proměně k doplnění HP v golemovi. Hráč byl zpozorován, jak opakovaně během cca 30 minut ze stavu nižších a nižších HP dostáváš vždy při uložení o 150 a více HP nahoru a v boji si neustále s touto technikou dopomáhal a pokračoval ve vybíjení lokace.

Tímto se hráč dopustil prohřešku Bugusing - zneužití proměn k boostu HP, což znamená -200 000 xp (4 b).

Při stejném vystoupení, bylo rovněž zpozorováno, že hráč zneužívá přechodu mezi lokacemi tím, že na jedné straně lokace uteče 20+ nepřátelům a těsně za přechodem v další lokaci odpočívá pro doplnění kouzel či obnovení kouzel, a pak se vrací zpět a pokračuje v creepu. Tento styl hry je k využívání creepování naprosto nežádoucí a jedná se o prohřešek.

Tímto se hráč dopustil prohřešku Zneužití přechodu mezi lokacemi, což znamená -100 000 xp (2 b).

Sečteno podtrženo:
12 b = -600 000 xp + recidiva + roční ban + pranýř

-> Nepočítány úlevy za předchozí varování při opakovaném odlogu při potížích nebo podezřelého cestování mezi dvěma lokacemi (i u bosse), např. 15x za sebou...

Po dohodě v týmu jsme se však shodli na tom, že upustíme od ročního banu, recidivy a pranýře, protože hráč při konfrontaci spolupracoval, vše jsme si vyjasnili, promluvili si o tom a hráč nakonec své chyby uznal.

16.01.2023
Hráč na sebe ve hře upoutal pozornost dalším hlášením o Odlogu při potížích. Následně hráč s postavou Monika opakovaně (přesně 16x) prošel přes přechod tam a zpět ve snaze setřást útočící NPC. Hráč po konftontaci nespolupracoval a postava byla umístěna do sférálního vězení. Tuto situaci hráč neřešil a hrál jinou postavu. Při snaze o řešení o celých 5 dní později popřel, že by si byl vědom prohřešku, potažmo že je běhání přes přechod prohřešek.

Nedělá nám to radost, ale vzhledem k obřímu počtu dalších hraničních situací a zjevné nepoučitelnosti hráče budiž trestem Smazání všech postav, včetně majetku, a umístění na pranýř. Posledním úlevou je upuštění od permanentního banu.

Věříme, že snaha o domluvu byla z naší strany dostatečná a úlevy jabysmet, ale někdy je zkrátka potřeba narazit tvrdě.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4125
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Re: Pranýř - seznam závažných prohřešků

Příspěvek od Arto »

Herní accounty: Balthazar
Postavy: Helion, Delaila
Trest: BAN na karenční dobu 1 měsíc

1. Incident - varování:

OOC konflikt přenášen do hry a nevhodné vyjadřování se o jiném hráči před jinými hráči.
31.05.2024 - TELL hádka s hráčem Redo a následné OOC zatěžování ostatních hráčů tímto emociálně nezvládnutém chování.
Helion.jpg
Helion.jpg (6.6 KiB) Zobrazeno 141 x

Druhý screen s vulgárnějším slovem zde nebude vystaven.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Incident - Pranýř a BAN

OOC konflikt s členem týmu Ungem, nepodložené obvinění a nevhodné vyjadřování.
03.07.2024 - Udělen pranýř a BAN na karenční dobu 1 měsíc.
Discord.jpg
Discord.jpg (37.99 KiB) Zobrazeno 141 x
Discord1.jpg
Discord1.jpg (25.42 KiB) Zobrazeno 141 x
Wanting something does not give you the right to have it.
Odpovědět