Jazyk

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

Chm. Odpověď na mou otázku se asi nedozvím. Předpokládejme že mají různé rasy své jazyky... budu se jen domnívat, co jiného mi zbývá. Ale potom, je to třeba jistá amfiberaiská elfština? Nebo prostě quenya? Dost by mě to zajímalo...
Hráč - Už nehraje
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

a) Zapátrej na foru (Historie světa)
b) Zapátrej IC

Dohromady ti to dá myslím slušný obrázek o tom jak se věci mají. :bigwink:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

Historii a tak podobně, vše na stránkách EQ jsem četl a zmínky jsem moc nenašel. A IC pátrání se chci vyvarovat, protože kdyby opravdu nějaký elfí jazyk byl, asi těžko budu moct jako elfka která XX let žila v Amfi zjišťovat jestli se tam mluví vlastním jazykem... Ale prozkoumám to důkladněji, asi jsem něco přehlédl :clover:

Edit:
A že jsem něco přehlédl je možné dost, ale je tolik informací (web, fórum, knihy ve hře), takže najít něco pokud na to náhodou nenatrefím je pěkný oříšek
Hráč - Už nehraje
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

magnumik píše:
sciorp píše:ba ne IMHO pokud bys dokázal naučit ostatní hráče "svoji" řeč, byl by to jen dobře ne??
ikdyž je to pořádné sousto
Pamatuju si na dvě postavy, které byly něco jako hobito-skřeti a hráči měli vlastní řeč... a byla to fakt sranda se s nima dorozumět :biggrin: ještě to mám někde napsaný :biggrin: kdybych si vzpoměl na accounty... hráči tu už bohužel nehrají a paměť je děravá... no ale možná někteří vzpomenete na jejich nejznámější postavy - Bargud a Toman... pěkně se mě s nima na EQ začínalo... takže vlastní řeč? jen do toho :)

btw. trpasličina je opravdu fešná řeč :biggrin: člověk se pořádně nasměje.. ale kupodivu pro mě jako moraváka docela přirozená ;) a krom toho, každej trpaslík má svoje vlastní nářečí, řek bych :biggrin:
to si kurec piš že mame každé svojo nářečé
PODPIS
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Ono jedna věc je jazyk mít a druhá je jím mluvit. Já (jako hráč) se vedle angličtiny a francouzštiny rozhodně nebudu učit elfštinu.

Já tak nějak implicitně předpokládám, že elfové samozřejmě svůj vlastní jazyk mají, ale na veřejnosti jím mluví jen v případě potřeby (např. když chtějí, aby jim ne-elfové nerozuměli). Třebas půjde jen o jazyk podobný naší latině - (někteří) lidé jím mluví, ale používají ho jen ve specifických případech (obřady, tajné zprávy, jména a názvy, …)

Pokud bych měl něco takového hrát, potom budu 100% počítat s tím, že existují mnohá nářečí, která se mísí (jeden termín + víc hráčů = víc slov) a v případě, že bych mluvil jako elf na elfa, tak bych mu po tellu poslal význam toho, co jsem řekl.

Možná by i stálo za to na Amfiberaiském fórum (zdali tu něco takového je) nějaké základy spisovné elfšiny vymyslet.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

drake127 píše:Ono jedna věc je jazyk mít a druhá je jím mluvit. Já (jako hráč) se vedle angličtiny a francouzštiny rozhodně nebudu učit elfštinu.

Já tak nějak implicitně předpokládám, že elfové samozřejmě svůj vlastní jazyk mají, ale na veřejnosti jím mluví jen v případě potřeby (např. když chtějí, aby jim ne-elfové nerozuměli). Třebas půjde jen o jazyk podobný naší latině - (někteří) lidé jím mluví, ale používají ho jen ve specifických případech (obřady, tajné zprávy, jména a názvy, …)

Pokud bych měl něco takového hrát, potom budu 100% počítat s tím, že existují mnohá nářečí, která se mísí (jeden termín + víc hráčů = víc slov) a v případě, že bych mluvil jako elf na elfa, tak bych mu po tellu poslal význam toho, co jsem řekl.

Možná by i stálo za to na Amfiberaiském fórum (zdali tu něco takového je) nějaké základy spisovné elfšiny vymyslet.
Taky nikdo nechce aby jste se učili ještě elfštinu, nejsem magor. Jde mi jen o to jestli jazyk mají a popřípadě jaký. Ono dost by mohlo řešit to *Mluví elfsky* a normálně psát česky. A třeba jak jsem říkal občas prohodit pár frází... Ne se nic učit.
Hráč - Už nehraje
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Postava klidně může mluvit elfsky neboli Quenyou, ale myslím si že jí někteří hráči nebudou rozumět. Quenyu bych nebral jako elfský jazyk v EQ, jen jako známý jazyk, který může umět třeba i člověk a nebo nedej bože trpaslík :megalol: . Takže já s Wolfem klidně prohodím pár slov Quenyou, ale nepovažuju to za elfštinu, jen jako další jazyk
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Odpovědět