Otázky a odpovědi..

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

kohen píše:Ano , jde právě o ty složitější věci, které bohužel nezvládnu vyřešit sám, či nevím nějaké informace, které jsou po mě sem tam vyžadovány…

Teoreticky by stačila i nějaká občasná komunikace IC s někým z nadřízených, ale pokaždé(co jsem se snažil), když k němu přijdu a testuji, zda odpoví…mlčí…
Případně nějaká schránka, kam bych mohl psát co jak kde a kde bych si vyzvedával odpovědi, či rozkazy…Pokud by to mělo být čistě IC…(mimo to já ani žádnou schránku v kasárnách nemám, není tam ani kam odložit nějaké věci pro permanentní uložení,, což je trošku omezující a divné)

Nejde o nic velkého, nějaké žádosti(které mi dávají k vyřízení jiné postavy – spíše možnosti náboru, či stížnosti sem tam na někoho, udávání atd.…), případně jiné věci k výkonu služby,které bych uvítal..(dejme tomu helmu co mají strážní, pouze pro vzhled..).

Taky řadový strážný asi nemůže rozhodovat o všech věcech… takže bych sem tam uvítal poradu a i by se mi to lépe hrálo, kdyby nebylo vše jen až tak fiktivní ,ale pokud by se o to někdo zajímal.
Nebo dejme tomu, kdybych dostal nějakou tu duvěru a mohl sem tam o něčem tedy rozhodnout, je stejně třeba to nějak systémově ošéfovat (dejme tomu nábor nováčků,, či výslech-který by měl potom se posunout třeba před soud..) samotné zatknutí, pokud osoba spolupracuje, není až zas tak velký problém.
Asi by bylo dobré, aby se v tom zas tak DM nestřídali, ať má kapitán přehled.
Tak jsem myslel, že to obstarává někdo konkrétní.
za nějakou schránku, kterou zmiňuješ bych byl rád i u jiných strážných (třeba v Hargol konkrétně) je pár věcí kterér si opravdu nemůžem štrejchnout řešit sami bez požehnání nadřízených, ad helma, měl jsem také chut na tu helmu co nosí těžká stráž ale bylo mi řečeno, že to bohužel nelze, teda šlo by to ale musela by se změnit hlava jak píše Jon
PODPIS
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1082
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

kohen píše:Ano , jde právě o ty složitější věci, které bohužel nezvládnu vyřešit sám, či nevím nějaké informace, které jsou po mě sem tam vyžadovány…

Teoreticky by stačila i nějaká občasná komunikace IC s někým z nadřízených, ale pokaždé(co jsem se snažil), když k němu přijdu a testuji, zda odpoví…mlčí…
Případně nějaká schránka, kam bych mohl psát co jak kde a kde bych si vyzvedával odpovědi, či rozkazy…Pokud by to mělo být čistě IC…(mimo to já ani žádnou schránku v kasárnách nemám, není tam ani kam odložit nějaké věci pro permanentní uložení,, což je trošku omezující a divné)

Nejde o nic velkého, nějaké žádosti(které mi dávají k vyřízení jiné postavy – spíše možnosti náboru, či stížnosti sem tam na někoho, udávání atd.…), případně jiné věci k výkonu služby,které bych uvítal..(dejme tomu helmu co mají strážní, pouze pro vzhled..).

Taky řadový strážný asi nemůže rozhodovat o všech věcech… takže bych sem tam uvítal poradu a i by se mi to lépe hrálo, kdyby nebylo vše jen až tak fiktivní ,ale pokud by se o to někdo zajímal.
Nebo dejme tomu, kdybych dostal nějakou tu duvěru a mohl sem tam o něčem tedy rozhodnout, je stejně třeba to nějak systémově ošéfovat (dejme tomu nábor nováčků,, či výslech-který by měl potom se posunout třeba před soud..) samotné zatknutí, pokud osoba spolupracuje, není až zas tak velký problém.
Asi by bylo dobré, aby se v tom zas tak DM nestřídali, ať má kapitán přehled.
Tak jsem myslel, že to obstarává někdo konkrétní.
vyřešíme po PM
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Jen nejspis Kohen uz odpoved dostal ale pokud by to zajimalo i nekoho jineho tak zatim se skvele osvedcil system pomoci google dokumentu - zalozite si ucet na google [pokud nemate] a vytvorite verejny dokument do toho pak muzete zapisovat jednotliva "hlaseni" [napriklad Zelg tak predava hlaseni Porucikovi, zlovila jsem format kde pisu jednotlive zapisy, realne datum, herni datum a pak samotny zapis a zatim je v tom relativni poradek i kdyz se denik pomerne rozrostl na par A4 za ten pulrok] DM poslete pouze link na vas denik a DM se pak muze kdykoli podivat co vase postava dela noveho, co resila s NPC a tak podobne, pripadne se daji pridat i logy ze hry a vse co je potrebne.
Setri se tim cas DM - podivaji se kdyz maji cas a pokud neco potrebuji a tak a nemusite na sebe cekat az se sejdete ve hre a DM bude mit cas a tak dale
A navic jsou veskera hlaseni zpetne dohledatelna narozdil od neporadku ktery vznika pri posilani ve hre/po PM/po ICQ a tak podobne a pak pokud je neco zpetne treba je v tom zbytecny neporadek.

Samozrejme zalezi i na vasi domluve s danym DM.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Wendigo píše:Jen nejspis Kohen uz odpoved dostal ale pokud by to zajimalo i nekoho jineho tak zatim se skvele osvedcil system pomoci google dokumentu - zalozite si ucet na google [pokud nemate] a vytvorite verejny dokument do toho pak muzete zapisovat jednotliva "hlaseni" [napriklad Zelg tak predava hlaseni Porucikovi, zlovila jsem format kde pisu jednotlive zapisy, realne datum, herni datum a pak samotny zapis a zatim je v tom relativni poradek i kdyz se denik pomerne rozrostl na par A4 za ten pulrok] DM poslete pouze link na vas denik a DM se pak muze kdykoli podivat co vase postava dela noveho, co resila s NPC a tak podobne, pripadne se daji pridat i logy ze hry a vse co je potrebne.
Setri se tim cas DM - podivaji se kdyz maji cas a pokud neco potrebuji a tak a nemusite na sebe cekat az se sejdete ve hre a DM bude mit cas a tak dale
A navic jsou veskera hlaseni zpetne dohledatelna narozdil od neporadku ktery vznika pri posilani ve hre/po PM/po ICQ a tak podobne a pak pokud je neco zpetne treba je v tom zbytecny neporadek.

Samozrejme zalezi i na vasi domluve s danym DM.
Ja osobne odmitam cist cokoli mimo forum. Jako napad je to sice pekne, ale znamena to mit ulozeny nekde link a nezapomenout kde a kontrolovat ho. Daleko prijemnejsi je obdrzet PM se reportem, ktery si ulozim do DM deniku. Proste vim, ze vsechno dulezite je na jednom miste.
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Ono pak staci do deniku ulozit prave ten link s poznamkou napriklad co se stalo. Naopak pokud DM zapomene nebo nema cas PM kopirovat do deniku [zvlast pokud jde o pravidelne zpravy kde je jednoduche jednu nebo dve prehlednout] tak v tom dokumentu je to vzdy mozne zpet dohledat. Kazdopadne jak jsem rekla zalezi predevsim na domluve s urcitym DM. Tohle byl napad Piti a co jsme to zkousely tak se osvedcil a bylo to pohodlne pro hrace i pro DM ale urcite je to o zvyku I osobnich preferencich, pokud by jsi jako DM preci jen chtel videt jak takovy denik s hlasenim vypada tak link najdes na DM foru nebo mohu poslat.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Wendigo píše:Ono pak staci do deniku ulozit prave ten link s poznamkou napriklad co se stalo. Naopak pokud DM zapomene nebo nema cas PM kopirovat do deniku [zvlast pokud jde o pravidelne zpravy kde je jednoduche jednu nebo dve prehlednout] tak v tom dokumentu je to vzdy mozne zpet dohledat. Kazdopadne jak jsem rekla zalezi predevsim na domluve s urcitym DM. Tohle byl napad Piti a co jsme to zkousely tak se osvedcil a bylo to pohodlne pro hrace i pro DM ale urcite je to o zvyku I osobnich preferencich, pokud by jsi jako DM preci jen chtel videt jak takovy denik s hlasenim vypada tak link najdes na DM foru nebo mohu poslat.
No vidis, treba dneska uz jsem ztratil cas hledanim toho zminovaneho odkazu na DM foru a nenasel jsem. Takze je mi lito, ja nazor nemenim a za smerodatne stale beru DM deniky.
Odpovědět