Stín stínového tanečníka (jeho rasa a přesvědčení)

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Nezmastili "to" autoři NWN, ale autoři DnD - stínový tanečník stále povolává nemrtvého, i když má stejné přesvědčení jako on. Tak věci ve světě (v mnohovesmíru) fungují. Na Desce je vyvolávání takových tvorů trestné.

Když udělá postava něco co je trestné, může se za to dočkat postihu - od zákona, od ostatních postav. To, že se musíš skrývat s takovou činností a případné pronásledování (a unikání) patří velmi dobře do hry a často jde o velmi silné zážitky a atmosféru.

To, že něco není vyloženě bonifikující postavu hráče čísly neznamená, že jí to nic nedává. Naopak. A dává to báječné možnosti pro RP (konec konců se koukni do vedlejšího tématu "Dobro vs Zlo").
Naposledy upravil(a) Pavel Urban dne 2. 3. 2009 16.13, celkem upraveno 1 x.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Příspěvek od dave »

Sethiel píše: Poslední dobou mi přijde na Equilibrii spousta věcí úplně na hlavu postavených. (poslední dobou = od té doby, co tu hraju) Zatímco navenek se EQ tváří jako svět otevřený RP hraní a svobodnému vyjádření svojí postavy, ve skutečnosti je lze dostat permanentní smrt za používání schopnosti, o které se většina shodne, že "by to mělo být jinak, ale bohužel, autoři NWN to zmastili". Hmm.
No svobodně se můžeš na Desce vyjadřovat jak chceš, jen to nesmíš dělat moc hlasitě, aby tě někdo neklepl přes prstíky... ono to ostatně v naší realitě není o moc jiné (pokud tedy nesedíš na správnejch místech). Poroto (jak se domnívám) vzniklo toto téma, aby bylo jasné zda je tato záležitost k veřejnému vykřikování nebo tejnému šuškání.
A to že autoři (A)D&D něco zmastili nebo nedodělali díky své lenosti není žádná novinka a je toho spousta, rozhodně ale nevidím spojitost mezi tím a otevřeností RP hraní na Equilibrii.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Sethiel píše:Poslední dobou mi přijde na Equilibrii spousta věcí úplně na hlavu postavených. (poslední dobou = od té doby, co tu hraju) Zatímco navenek se EQ tváří jako svět otevřený RP hraní a svobodnému vyjádření svojí postavy, ve skutečnosti je lze dostat permanentní smrt za používání schopnosti, o které se většina shodne, že "by to mělo být jinak, ale bohužel, autoři NWN to zmastili". Hmm.

A co takhle zakázat držení zbraní s trestem smrti? Nebo nošení modrých plášťů v kombinaci se zeleným brněním?

Dle mého názoru věci jako tyhle, které si obvykle vyslouží kategorii "příliš práce za málo vylepšení", jsou mnohem důležitější, než to, že zámky můžou být zrezavělé a kdovíco ještě. Labir vám na skoro všechno řekne "nepotřebujete systém, prostě to zahrajte" a hned z druhý strany od DM/DS slyším "zahrajte to a koledujete si o soud, protože vás nikdo nemusí poslouchat". Je cosi shnilého ve státě dánském.
*shovívavě se usmějě*

Ber to tak, že momentální stav je prostě tak, jak to JE. Vyvolávání nemrtvých JE trestné, SD vyvolává nemrtvého. A stejně jako kouzelník, který si vezme za přítelíčka beholdera může za své činy být hnán k odpovědnosti. Bylo by pěkné, kdyby byli nemrtví bráni za normální, občanskou věc, pak by sis mohl vzít třeba takového Liche a vesele se procházet po náměstí... nemůžeš. Vezmeš si třeba devátý level RDD a ups! Už nespadáš pod definici zákonem chráněné rasy a lidi tě můžou beztrestně zabíjet na potkání. Chápu, že stín je frikulín a že by bylo super se s ním tahat bez starostí z permky... no, hořekováním na foru jak je to nefér a jak úprava jednoho prestige classu je mnohem důležitější než systém pokladů ovlivňujícího všechny ničehoš nedosáhneš. Tedy, abych byl přesnější... asi dosáhneš, ale ne toho, co bys asi chtěl :)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

kokosak píše:Vezmeš si třeba devátý level RDD a ups! Už nespadáš pod definici zákonem chráněné rasy a lidi tě můžou beztrestně zabíjet na potkání...
Dovolil bych si nesouhlasit :bigwink: . Několik RDD (minimálně dvě - Pall a Sti) tu "veřejně" existovalo a se svojí dračí kůží nemělo nejmenší problémy. Dokonce ani tieflingové se tu nenahání na potkání :bigwink: .
Obrázek
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Sethiel píše:
Jako hrac mas naprostou svobodu v tom zahrat cokoli, co neni proti pravidlum. Musis ale pocitat s adekvatni reakci sveta na ciny postavy. Moznosti ti nikdo neomezuje tim, ze poukaze na mozne dusledky.

Stejne jako v realu. Mas moznost vykrast banku, kdyz budes chtit. Mozne dusledky jsou, ze pujdes brucet - prirozena a adekvatni reakce sveta.

Permanentni smrt jako forma ultimatniho trestu je IG logicky dusledek moznosti znovuzrozeni. Znovuzrozeni je pricinou lepsi hratelnosti.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

KaTo píše:
kokosak píše:Vezmeš si třeba devátý level RDD a ups! Už nespadáš pod definici zákonem chráněné rasy a lidi tě můžou beztrestně zabíjet na potkání...
Dovolil bych si nesouhlasit :bigwink: . Několik RDD (minimálně dvě - Pall a Sti) tu "veřejně" existovalo a se svojí dračí kůží nemělo nejmenší problémy. Dokonce ani tieflingové se tu nenahání na potkání :bigwink: .
No, proč by taky naháněl, pokud na tom nikdo nemá zájem. Spadá to ale přesně do kategorie "Když budu chtít, můžu."
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

KaTo píše:
kokosak píše:Vezmeš si třeba devátý level RDD a ups! Už nespadáš pod definici zákonem chráněné rasy a lidi tě můžou beztrestně zabíjet na potkání...
Dovolil bych si nesouhlasit :bigwink: . Několik RDD (minimálně dvě - Pall a Sti) tu "veřejně" existovalo a se svojí dračí kůží nemělo nejmenší problémy. Dokonce ani tieflingové se tu nenahání na potkání :bigwink: .
Nemit problemy a nebyt chraneny zakonem jsou jaksi dve odlisne zalezitosti. kdyz nejsi chraneny zakonem rozhodne neznamena, ze te nekdo bude zabijet na potkani. Znamena to, ze pokud to udela, nebude stihan zakonem tak, jako kdyby zabil nekoho, kdo je zakonem chraneny. (Ovsem dotycny pak muze mit docela smulu, kdyz se ukaze, ze zabity RDD/tiefling byl regulernim obcanem … )
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

dave píše:
Sethiel píše: Poslední dobou mi přijde na Equilibrii spousta věcí úplně na hlavu postavených. (poslední dobou = od té doby, co tu hraju) Zatímco navenek se EQ tváří jako svět otevřený RP hraní a svobodnému vyjádření svojí postavy, ve skutečnosti je lze dostat permanentní smrt za používání schopnosti, o které se většina shodne, že "by to mělo být jinak, ale bohužel, autoři NWN to zmastili". Hmm.
No svobodně se můžeš na Desce vyjadřovat jak chceš, jen to nesmíš dělat moc hlasitě, aby tě někdo neklepl přes prstíky... ono to ostatně v naší realitě není o moc jiné (pokud tedy nesedíš na správnejch místech). Poroto (jak se domnívám) vzniklo toto téma, aby bylo jasné zda je tato záležitost k veřejnému vykřikování nebo tejnému šuškání.
A to že autoři (A)D&D něco zmastili nebo nedodělali díky své lenosti není žádná novinka a je toho spousta, rozhodně ale nevidím spojitost mezi tím a otevřeností RP hraní na Equilibrii.
Ta spojitost je v jednom jediném bodě - a sice že většina lidí si myslí, že zařazení toho vyvolaného stína do nemrtvých je špatně (pokud ne tak mě opravte, ale takhle jsem to pochopil). Bez toho by samozřejmě nebylo o čem debatovat.

Tahle debata není o tom, že "já umím vyvolat nemrtvého, můžu to hrát, jako by to nebyl nemrtvý". Tahle debata stojí a padá s tím, že někdo poukázal na to, že vyvolání zombie nebo démona a vyvolání stína by mohla být z mnoha hledisek principiálně odlišná věc, která vypadá stejně proto, že stín je systémem brát jako stejná kategorie. Asi jako … dá se ve městě tasit zbraň, a je to protizákonné. Stejně tak se dá "tasit" květina, kterou se dá způsobit zranění a dává se do slotu pro zbraň - je taky zbraní. Diskuze je o tom, že vyvolání stína by mohlo/nemohlo být bráni jinak než vyvolání démona, stejně jako tasení květiny je bráno jinak než tasení meče. Tj. jestli je stín z principu zlé nemrtvé stvoření, které si zaslouží naše opovržení, tak jak to tvrdí systém. Pokud jsem to nepochopil, tak jsem mimo já :bigwink:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Sethiel píše: Diskuze je o tom, že vyvolání stína by mohlo/nemohlo být bráni jinak než vyvolání démona, stejně jako tasení květiny je bráno jinak než tasení meče. Tj. jestli je stín z principu zlé nemrtvé stvoření, které si zaslouží naše opovržení, tak jak to tvrdí systém. Pokud jsem to nepochopil, tak jsem mimo já :bigwink:
I kdyby to bylo principielně bylo nakrásně něco jiného, pro většinu postav je to „Stínová mrcha, vypadající a plížící se jako přízrak.“ Dle charakteru hráče to ve spoustě případů dopadne buď sprintem pro stráže, nebo přímým útokem. Strach z neznámého (navíc vypadajícího jako známý nemrtvý) je zcela přirozený a odpovídá pudu sebezáchovy postav v podobném světě. A SD by pak měl sakra co vysvětlovat.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Když jdeš na náměstí a potkáš ženskou co má v ruce kytku a zároveň chlapa, který mává nožem... kdo má zbraň? V tomhle nech systém běžet, jinak to nejde.

Ohledně stína... ať má jakékoliv přesvědčení, je to bytost, která svým vzhledem děsí. Představ si situaci: jdeš v noci z hospody, a najednou koutkem oka zahlédneš, jak se něco pohlo. CO to sakra bylo? Bezdomovec, krysa? Jdeš dál...zahlédneš ve výloze jednoho z krámů svůj vlastí obraz... a za ním se cosi mihne. V tmavém podchodu pak narudlá záře dvou číhajících očí... a mrazivý pocit na zátylku. Pak jakoby se tě něco dotklo... ale sakra! Nic v okolí není, tak co to... stín, no.

Děsí, lidé ho považují za nebezpečného. Co je nebezpečné, nemá ve městě co dělat. Podle zákona. Systémově se jedná o nemrtvého, repsektujme to. Tanečník si to může odůvodnit jak chce. (Já s Altairem mám kouzlo Nastol pěkné počasí, což je vzývání - Altair to ale IC hraje tak, že prostě urposí duchy počasí, aby se uklidnili za malou smbolickou oběť; o škole vzývání nic hlubšího neví, a přece ji systémově ovládá).
Kraki Skengdrang
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Sethiel píše:Tj. jestli je stín z principu zlé nemrtvé stvoření, které si zaslouží naše opovržení, tak jak to tvrdí systém.
Ano, klasický stín je nemrtvý a je tak postaven mimo zákon. Důsledky plynoucí z toho, když bude následovat postavu ve městě jsou zřejmé.

Speciální druh stínu, který vyvolává stínový tanečník by teoreticky naše magické konkláve mohlo označit za iluzi ze sféry stínů, ale také nemuselo. Záleží na vysvětlení, zkoumání a také (ano, přiznám to) OOC mechanice hry a konzistenci. Kdyby se jednalo systémově o Outsidera, asi bysme to jen odmávali. Ale i kdyby se tak stalo a tento stín byl označen za legální, stále by vypadal stejně, jako ten "zlý" a stráže i ostatní postavy se budou rozhodovat podle vzhledu. Zvláště tam, kde nemají jiné prostředky či předsudky (Říše). A i pokud bychom nakonec tohle všechno povolili, stále se bude jednat o nebezpečného tvora budícího pohoršení a takový nemá ve městě co dělat.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

drake127 píše: Ano, klasický stín je nemrtvý a je tak postaven mimo zákon. Důsledky plynoucí z toho, když bude následovat postavu ve městě jsou zřejmé.
Pomoooooc, pronásledují mne zlé stvůůůrýýýýýý! *běží zoufale, obluda v patách za ním*

Zachraňte měěěěěěě! *prosí stráže a/nebo postavy*

*strážný a/nebo PC neváhá a jedinou ranou zprovodí to odpudivé stvoření z povrchu zemského (//unsummon)*

Děkuji vám, zachránil jste mi život!

:shades:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

kokosak: :megalol: :megalol: Ale nezapomínej, že správná inkvizice nejdřív sejme toho, kdo volá o pomoc, aby se ujistila, že to není jeho summon. Pak když se tento nerozplyne sejme i summona a nechá oživit toho nešťastníka.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

:megalol: Připomeň mi, abych strážného nikdy nežádal o pomoc :blebleble:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

kokosak píše::megalol: Připomeň mi, abych strážného nikdy nežádal o pomoc :blebleble:
znáš mé oblíbené heslo..Zabijte je všechny, Bůh už si je nahoře přebere., ne?
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Akira píše:Zabijte je všechny, Bůh už si je nahoře přebere.
To se mi líbí :megalol:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Sethiel píše:
Akira píše:Zabijte je všechny, Bůh už si je nahoře přebere.
To se mi líbí :megalol:
A pak že tu nejsou eviláci že? :bigwink:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Odpovědět