ROZCESTNÍK PRO NOVÁČKY

Co je potřeba vědět. Prosím čtěte.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Zamčeno
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2879
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

ROZCESTNÍK PRO NOVÁČKY

Příspěvek od Ogar »

Rozcestník pro nováčky

Webové stránky Equilibrie (EQ): https://www.equilibrie.cz/
DISCORD EQ (official): https://discord.gg/A8HBPRcY5w

Důležité odkazy na stránkách a na fóru: Obecné rady do začátku:
 • Pokud do hry NWN vstupujete prvně – ideálně začněte v singlu a hru a ovládání postavy si „osahejte“.
 • Založit si čaroděje a pobíhat zmateně po lokaci a zapalovat se plamenem není moudré a čekejte reakci světa. Proto si raději vybírejte snazší povolání (zloděj, bojovník, hraničář, …). Spolu s tím je lepší začínat jako přistěhovalec z jiné sféry nežli přímo ze sféry Equilibrie.
 • Ve hře je pak spousty nápověd, které si zobrazíte pomocí runy/featu Pokročilé ovládání postavy. Nápověda se vám pak zobrazí v inventáři jako kniha, kterou lze použitím zničit nebo přes runu/feat opět obnovit – na 1. levelu máte v inventáři runu, na dalším pak feat (odbornost) v kruhovém výběru postavy.
  Seznam nápověd píše::point: Skupina témat - Informace o hře, světu a ovládání
  Vítej na Equilibrii! (dostává každá začínající postava)
  O světě Equilibrie – server, stránky, fórum
  O světě Equilibrie – svět, města, zákonitosti
  Co je nového na Equilibrii 3
  Víra a bohové
  Smrt a Znovuzrození
  Subrasy

  :point: Skupina témat – Systémy hry
  Mincovní systém
  Hlad, žízeň, opilost a kocovina
  Únava, spánek a meditace
  Teplo a zima, oblečení
  Opotřebení věcí
  Sběr a dolování, stahování kůží
  Aura a přesvědčení
  Zisk zkušeností
  Dotvoření postavy, EXTRAS
  Obchody, nákup a prodej
  Zakopávání a vykopávání věcí
  Pronájem bytů, domů, pokojů a trezorů
  Nemoci a zranění
  Jedy a otravy
  Závislosti a drogy

  :point: Skupina témat – Rady a odpovědi na otázky
  Obecné rady do začátku (dostává každá začínající postava)
  Nové možnosti tvé postavy (dostává každá začínající postava)
  Rady pro povolání
  Rady pro rasy
  Stručný popis jak asi tak hrát
  Hraní v souladu se statistikami postavy
  Soupis otázek a odpovědí Proč…?
  Soupis otázek a odpovědí Jak…?
  Jak kontaktovat DM
  Jak přistupujeme k hráčům
  Nejčastější chyby a nešvary hráčů
  Katalogizované prohřešky

  :point: Skupina témat – Technické problémy
  Seznam známých (a neodstranitelných) chyb
  Mám technické problémy se hrou. Co s tím?

  Určitě stojí za to si je postupem hry všechny pročíst.
 • Fórum je důležitou částí hry, proto si tam založte účet a sledujte dění, jak IC (in character = z pohledu postavy) tak i OOC (out of character = mimo postavu, z pohledu hráče). Můžete se tak dozvědět různé IC novinky o světě, co se kde povídá a děje nebo v OOC sekci řešit problémy, dohodnout se na hře atp.
 • Aktuální aktivní tým najdete na konci tohoto příspěvku i s rozvržením sfér vlivu. V případě potřeb kohokoliv kontakujte po soukromé zprávě (SZ, PM) na fóru.
 • V případě akutního problému ve hře využijte kanál PJ (DM). Nezapomeňte, že DM ve hře nemusí být nebo může být zaneprázdněný. V případě, že se odpovědi od DM nedočkáte, můžete napsat OOC zprávu (tell – přes seznam hráčů – player list) nějakému hráči, stručnou a jasnou, jistě vám ochotně buď poradí, nebo vás vhodně nasměruje.
 • Mimo města je EQ pro nováčky docela nebezpečná, postavy na nízké úrovni roztrhá i zuřivý jezevec nebo uklove napadnuté hejno koroptví. Proto je dobré se v osamění cestám mimo města vyhýbat, obzvláště v noci, a to až do cca 5. úrovně.
 • Je dobré si vydělávat sběrem plodů, drahokamů, mušlí, dolováním, kácením atp. a v dané činnosti se zlepšovat. Přes Pokročilé ovládání postavy lze zdroje najít (jste-li blízko) a těžit. Je tu také (vítaná) možnost se nechat na nějakou práci najmout ostatními postavami hráčů nebo od týmu přes některá NPC (non-player character).
 • Buďte trpěliví – nepřítomnost DM je většinou dočasný stav, který se během dne/pár dní může změnit.
 • Když to vypadá, že není nikdo ve vašem okolí (či online), neznamená to, že si můžete ve hře dělat, co chcete a přestat hrát RP. Nikdy nevíte, kdo se může (skrytě) dívat a komu tak zkazíte hru.
 • Nezapomeňte, že postavy jsou vymyšlené charaktery. Nejedná se o hráče a do RP světa patří i charaktery se špatnými vlastnostmi, jako jsou zloději, piráti a podobní, kteří vás mohou chtít okrást či z nějakého důvodu dokonce zabít.
 • Nebojte se ptát a ozvat se v případě potíží a problémů. Každý z nás prošel tím, že na EQ vstoupil prvně a byl zmatený z množství informací. Nemusíte hned vše umět nazpaměť. Přečtěte si pravidla a to, co by pro vaši postavu mělo být důležité. Zbytek se naučíte třeba za chodu.
 • Netrestáme za nováčkovské chyby, pokud to není úmyslné porušení pravidel.
Hezkou hru!

Členové týmu
Aktivní:
Arto (hlavní DM), fórum: Arto
Ogar (DS, WB), fórum: Ogar
Ungo (DS), fórum: Ungo

Neaktivní:

Aktivní tak 1-2x do roka:
Olymar (DM), fórum: Olymar
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2879
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

ROZCESTNÍK PRO NOVÁČKY

Příspěvek od Ogar »

DM týmu je možné zaslat medailonek vaší postavy, a to nejpozději do 10. lvlu. Kvalitní medailonek má šanci získat fixní odměnu 50 000 xp. Čím propracovanější medailonek bude, tím je větší šance na získání dalších nadstandardních benefitů, jako je třeba nějaký RP item nebo modifikace či začlenění do světa tak, aby to bylo v souladu s charakterem a příběhem postavy.
Popis:
Jméno: celé jméno postavy (případně přezdívka, pod kterou se prezentuje)
Povolání: systémové povolání, i povolání postavy, čím třeba je a co umí (ve zkratce). Pokud chcete hrát klerika, je nutné poslat týmu související informace.
Přesvědčení: přesvědčení postavy a zdůvodnění výběru (nebojte se rozepsat a zamyslet se nad tím, co dané přesvědčení může znamenat. Mělo by se projevit i v charakteru postavy)
Bůh: jméno boha, proč si ho postava vybrala, jak je víra postavy silná (Doporučujeme se raději držet zavedených EQ bohů. Chcete-li uctívat nového boha, pošlete i jeho medailonek. Nový bůh na desce nemá téměř žádnou moc a proto neočekávejte velké DM zásahy)
Rasa:
Věk:
Vzhled: Jak postava působí a vypadá při prvním setkání. Robustnost, tvář, barvy, proporce, nejčastější oblečení a jeho stylizace, častá výzbroj a jiné detaily (zkrátka popisek postavy).

Charakter:
Jak se postava chová, její povaha běžná i ve výjimečných situacích a její vystupování.
Jaké má postava koníčky a záliby a zároveň čeho se obává nebo co nemá ráda.
Její pohled na svět a jak uvažuje.
Nebojte se zde hodně rozepsat. Klidně sem můžete vepsat i její postoj ke světu.
Tento bod doporučujeme co nejvíc propracovat.

Historie:
Sepište příběh postavy. Historie nemusí být zrovna nějak dlouhá a lepší stručná čtivá, než několik stránek příběhu. Popište historii od doby narození po současnost. Čím si prošla, co zažila, kde se tu vzala, co se ji přihodilo s kým významným se setkala atp.
Na EQ je ideální přijít z cizí sféry, především pokud Equilibrii neznáte. EQ není zrovna veliký nekonečný svět, do kterého půjde zasadit jakýkoliv, vámi vymyšlený příběh. V takovém případě vám dá ale DM vědět, zda je příběh vhodný do světa, či nikoliv.

Cíle postavy:
Proč je postava na Desce, co chce ve světě dělat a čeho by chtěla dosáhnout?
Jaké jsou její okamžité i dlouhodobé sny a cíle?
Nemusíte mít přesnou představu toho, jak budou cesty postavy přesně vypadat. Lepší je improvizace a chování postavy v rámci jejího pobytu na desce měnit v rámci jejích životních etap a zážitků. Cíle proto stačí sepsat jednoduše a stručně (klidně i v bodech).
Zamčeno